Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában hány orvosi egyetem...

Romániában hány orvosi egyetem van?

Figyelt kérdés

Hülyeség lenne ha Mo. bevezetnék az orvosok röghöz kötését és én akkor inkább vmelyik román orvos egyetemre mennék (ha persze van magyarul is) vagy más országba? Nekem az elsödleges célom az hogy az egyetem elvégzése után menjek külföldre,de ha bevezetik ezt a törvényt....

(amugy 11.-es vagyok)


2010. febr. 7. 22:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki külföldön gondolkodik az oké, csak épp az a helyzet, hogy a mi orvosi egyetemeink világhírűek.

Pl. a román orvosi egyetemekről szinte nem is hall az ember.

De pl. hozzánk a világ többi tájáról is sokan járnak tanulni, pont a színvonal miatt...


Ez röghöz kötés meg szerintem max. a terv státuszt fogja elérni. Eleve alkotmányellenes lenne, ha téged valamiben korlátoznának.

2010. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Tényleg? Egyébként ha rezidensképzésre nincs pár milliód és/vagy ismertséged-hiába vagy államin én is azon vagyok és most pislogok-akkor nem ajánlom neked, csak ha nagyon elhivatott vagy, és nem a pénzért csinálod, máskülönben a percet is bánni fogod mikor arra gondoltál, hogy orvosira menj. Amúgy nyári szünet nincs, simán behívnak szept uv-zni, nyarat meg tanuld végig, meg ugye gyakorlat és sorolhatnám. De ha neked ez az életed akkor itt a helyed! Viszont, mint látom ha külföldre mennél inkább pénz a cél, kivéve persze ha ott van a családod és akkor bocsi, hogy belepofáztam, csak sajnos kívülről minden olyan szép...kívülről!
2010. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az egésszel csak tudjátok h mi a bajom?

Az h ezek az emberek a mi adónkból tanúlnak ingyeensen.És ugye legalább annyit elvárnánk tőlük h ha már itthon kitanítjuk őket akkor rajtunk segítsenek.de nem ők köszönik szépen h ingyen tanúlhattk.És miután végeznek elhúznak a pic.ába.A kűlföldi cégek ahová mennek meg köszönik szépen nekik egy forintjukba nem kerül és vannak jó szakembereik.

Én a tandíj mellett vagyok.Vagy esetleg tanuljon ingyen de ha végez és ki akar menni?Ok nem probléma fizesd vissza azt amennyibe az államnak(vagyis nekünk dolgozó embereknek)kerültél.És mehetsz Isten hírével.

2010. febr. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
01:39-nek teljesen igazat adok.Én olyan mérnök tanulókat ismerek akik még el sem végezték de csak külföldbe gondolkodnak.Akkor most konkrétan én miért adózok?És az én adómból minek tanulnak?Igen is ha már itt tanult a nép pénzén akkor annak a népnek segítsen ill.abban az országban kamatoztassa a tudását amelyiknek pénzbe került.
2010. febr. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
15%
Köszönöm kedves élősködő kérdező, hogy ellopod az adófizetők pénzét. Ha nem tudsz utána nézni, hogy mennyi van, inkább ne is add be a jelentkezésed.
2010. febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2. vagyok. Itt akarok maradni, de teljesen ellehetetlenítik! Fizessek államin milliókat rezidensképzésért? Egyébként az én apukám vállalkozó volt milliókat adózott, szóval nekem senki ne jöjjön azzal, hogy az ő pénzéből tanulok, mert legalább 10 gyerek orvosi képzését kifizette már édesapám a hosszú évtizedek alatt. És ne legyen tandíj, hisz gondoljatok bele, egy orvosit egy szegény vagy akár egy középkategóriás család sose fog tudni kifizetni, szerintetek a felső tízezer majd itt marad gyógyítani? Na ők aztán biztos nem, pláne ennyiért, ha lesz tandíj, akkor itt még ennyit se várjatok az orvosoktól, mint most, egy mérnökit valaki, ha nagyon akarja ki tudja fizetni, egy orvosit nem, esélytelen. Én itt fogok dolgozni és majd kapok havi 80-at, de már nem érdekel, legalább azt csinálom, amit szeretnék, csak legyen rezidenshelyem, mert meghülyülök, ha nem lesz!
2010. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ugyanis akkor kitörölhetem a diplomámmal. Bocsánat, ez kimaradt.
2010. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Igen szegény orvosok úgy sajnálom őket.Tegnap hallottam őket beszélgetni és hát azt sem tudják h miből fizetik ki a havi villanyszámlájukat.

Ugye ezt ti sem gondoljátok komolyan?Basszsu hol tart ez a világ?Sírnak az orvosok h milyen csórók.De azért még a legkisebb faluban dolgozónak is jól megy a szekér.Én csak azt nem értem h az egyzserű 2kezű meősok miért nem sírnak sosem?Pedig nekünk tényleg nehéz.És ténmyleg vannak számlakifizetési gondjaink.De enm baj síratom én is a dokikat.

2010. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Még mindig én, na meg gondoljatok bele, az orvosin a fizetős a külföldieknek van kitalálva, magyar azt nem nagyon tudja megfizetni, csak tényleg a leggazdagabbak, még több külföldit akartok ide? Köszönjük...
2010. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Kedves 11:03, igen egyeseknek nagyn jól megy, na ők már alapjáraton nem szegények, vagy nagyon "menő" szakot választottak. Kezdőfizetés 517ft/óra, ehhez ha általánostól kezdve számolom tanultál 22 évet, vagy ha sebész vagy még többet. Lehet irigykedni, elhiszem, hogy neked se könnyű, de azért nem mind1...Ja meg ha valaki meghal, mert ugye 24órázni kell és ember életek forognak kockán meg egyebek, a gyerek meg otthon rágja a küszöböt, mert nem 1 ismerősöm van, akik kitűnővel végeztek és még kétkezi munkát is kell vállalniuk, mert a gyereket iskoláztatni kell stb. Ez szomorú. Egyébként ha jól tudom a csapból is az folyik, hogy mindenhová a jó szakmunkás ember kell most...
2010. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!