Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Marosvásárhelyi Orvosi...

A Marosvásárhelyi Orvosi Egyetem van olyan szinten, mint Magyarország orvosi egyetemei?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az intézményről, és arról, hogy egy Magyarországon élő diák, Erdélybe menne továbbtanulni?

(Nincs ott semmilyen rokonom, se ismerősöm, egyszerűen oda szeretnék menni.)


2010. nov. 13. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Azt hogy ha nagyon hülye vagy, de pénzes, akkor megszerzed a diplomát simán. Iszonyat korrupt egy ország, de azzal az orvosi diplomával nem sokra fogsz menni itthon.
2010. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Konkrétumot a Marosvásárhelyi Egyetemről nem tudok mondani, de a magyar orvosi diplomát jóval több országban fogadják el, mint a románt (ha azt egyáltalán elfogadják máshol).

Ebből gondolom, hogy biztos van valami különbség a két ország képzési színvonala között...

2010. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A magyar orvosi képzés világszínvonalú! Bárcsak a többi képzés is lenne olyan szintű!
2010. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%

Megkérdezhetném a fentieket, hogy mire alapozzátok az állításaitokat? Érdekelne, mert én is oda járok.

Szerintem egy orvosi diploma ugyanannyit ér, akármilyen egyetem neve van rajta. Mindenesetre az biztos, hogy a svédek, norvégok, németek csak úgy kapkodják az itteni frissen végzett orvosokat.

2011. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
38%
Az utolsó hozzászólással kell egyetértsek, s a másik, ha már korruptságról beszéltek, az nálatok is van elég, csak kiszínezve. A másik, a színvonallal kapcsolatban az, hogy: vegyétek csak a sima iskolai szintet, itt nálunk sokkal nehezebb, mint nálatok, ezt tapasztaltam is. Az is igaz, ahogy előttem is írták, hogy tényleg nagyon sok romániai orvost hívnak külföldre. Az más, hogy milyen az ellátás meg ilyenek, de attól még a képzés itt nagyon jó. Szóval bátran ajánlom neked a marosvásárhelyi orvosi egyetemet.
2011. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
25%
Utolsó:nagyon tetszett a hozzászólásod, egyetértek, sőt alá is tudnám támasztani.
2011. jún. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezz már meg egy külföldit, hogy mit gondol a Semmelweis és Debreceni egyetemről? Egy Marosvásárhelyi fényévnyire van ezektől.
2011. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!