Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar érettségivel hogyan...

Magyar érettségivel hogyan lehet német egyetemre bejutni?

Figyelt kérdés

Elég egy 90%-os DSH vizsga, kitöltök egy jelentkezési lapot és máris ott tanulok, ahol akarok?

Ez tényleg ilyen egyszerü lenne?


2013. máj. 17. 09:29
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Hello,


hol találtátok, hogy két emeltet kérnek a német egyetemeken? Én hallottam már azt is, hogy nem is kell, de hiteles választ még nem nagyon kaptam.

2014. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

daad.info.hu, anabin.de. nekem kellett a 2 emelt, ráadásul csak második jelentkezésre vettek fel, mert az egyik emeltemet nem akarták először elfogadni. de én is hallottam már olyanról, akinek nem kellett emelt, valószínűleg vannak egyetemek, amiknek vagy saját felvételijük van, vagy valamiért ilyen kivételt tehetnek. a legtöbb egyetemre kell a 2 emelt. persze megpróbálkozhatsz azzal, hogy random írsz egyetemeknek, kérik-e a 2 emeltet és olyan helyre mész, ahol nem követelmény, de akkor a nagyobb, elismert német egyetemeket egyből el is felejtheted...


én letettem a matek emeltet, hogy itt tanulhassak műszaki egyetemen, és el kell mondanom, hogy nagyon megérte, mert a németek matektudása kb azt fedi le, ami az otthoni emelt követelmény. egy közép matekkal itt semmire nem mennék.

2014. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo en is erre keszulok, nem tudtam, hogy 2 emeltet kell tenni, es el is utasitottak, bar en is kituno voltam. En jartam nemet gimibe is, szerintem kb ugyan azt tanultak matekbol. Nekem DSD nyelvvizsgam van, na abba merjenek belekotni :)
2014. szept. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
az utólag letett emelt érettségiket is ugyanúgy elfogadják? És kb hány %-nak kéne lennie?
2016. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!