Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar érettségivel hogyan...

Magyar érettségivel hogyan lehet német egyetemre bejutni?

Figyelt kérdés

Elég egy 90%-os DSH vizsga, kitöltök egy jelentkezési lapot és máris ott tanulok, ahol akarok?

Ez tényleg ilyen egyszerü lenne?


2013. máj. 17. 09:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha németországi egyetemre szeretnél jelentkezni, 2 emelt szintű érettségit kell letenned, a tárgyak attól függenek, milyen szakra jelentkezel:


Technik, Naturwissenschaften, Medizin

zwei Fächer aus dem mathematisch-naturwissenschaftlichen und/oder technischen Bereich auf dem höheren Niveau


Sozial- und Wirtschaftswissenschaften

Mathematik auf dem höheren Niveau


Geisteswissenschaften, Philologie

Fremdsprache auf dem höheren Niveau.


minden német egyetemnek külön elvárásai vannak, pl van ahol előre szakmai gyakorlatra kell menned 2 hónapra, különben nem iratkozhatsz be. nagyon alaposan át kell olvasni minden egyetemnek a saját felvételi követelményeit és azok szerint jelentkezni.


ezt a 2 emelt dolgot nagyon komolyan veszik, meg úgy általában minden felvételi ügyintéző egy idióta zombi, aki nem lát túl a szörnyű német bürokrácián. én tavaly jelentkeztem és nem fogadták el a színötös bizonyítványomból a 2 emelt érettségim közül az egyiket, mert azt gimi utáni évben tettem le "pótérettségiként". Ezért ugrott a teljes felvételim. Ausztriában ilyen gond nincs: beküldöd az érettségi bizid meg valamilyen nyelvtudást igazoló dokumentumot és rögtön felvesznek. Ott általában nyelvtudásnak az is elég, ha németből középszinten leérettségiztél.

2013. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ.

Igen, hallottam a németek merevségéröl. Jó hír, hogy az osztrákok lazábbak.

Hát két dolog is érdekelne:

1. valamilyen közgazdasági egyetem, gondolom itt angolból és matekból kell emelt érettségi, német nyelvszintnek elég a C1?

2. pszichológia, itt is a matek ezek szerint és C2 némettudás?


Idegen nyelv, pl. angol/francia nyelvtudást igazoló vizsga nem szükséges?


Ausztriában sincs Studiengebühr?

Köszi elöre is!

2013. máj. 26. 10:37
 13/24 A kérdező kommentje:

Színötös bizonyítvány?!

Most olvasom újra, hát minden elismerésem!

De akkor mostmár Te kint vagy és tanulsz vagy most felvételiztél megint?

2013. máj. 26. 10:42
 14/24 anonim ***** válasza:

nem ajánlom, hogy Goethe nyelvvizsgát tegyél le, mert az iszonyú nehéz. A Testdaf viszonylag könnyű (B2 és C1 közötti szint), kifejezetten az egyetemi továbbtanuláshoz összeállított vizsga és Budapesten le lehet tenni. Szinte minden egyetem elfogadja, ha elérted a megfelelő szintet rajta.


Általában nem kell más nyelvtudást igazolni, kivéve ha nem angol nyelvű mondjuk a szak. Lehet, hogy ha egyébként már van egy nemzetközileg elismert angol nyelvvizsgád, az plusz pont a felvételinél, de nem alapkövetelmény.


Nem lehet egyértelműen elmondani, mi kell a felvételihez (a 2 emelten meg valamilyen német nyelvvizsgán kívül, mert ez alap), mert minden egyetemnek nagy szabadsága van, olyan egyéb követelményeket határozhat meg, amilyet akar (Vorpraktikum, idegennyelvtudás, alkalmassági vizsga stb.). Ezért ki kell választanod pár egyetemet, átnézned a jelentkezési infójukat, írni nekik kérdéseket, és akkor kiderül, h megéri-e oda jelentkezni, teljesíteni tudod-e a felvételi követelményeket.


Ausztriában nincs Studiengebühr, a legtöbb helyen Németországban is eltörölték (talán csak Niedersachsen tartományban kell fizetni). Általában 300 €/Semester hozzájárulást kell fizetned, amiért cserébe kapsz egy féléves közlekedési bérletet a városban.


Sokkal könnyebb Ausztriában egyetemre felvételizni, viszont ott az első évben brutálisan szórják a népet.


Én egy jó fél évig küzdöttem a német oktatási hivatal zombijaival, amíg végre elismerték a papírjaimat. Idén felvételizem újra.

2013. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Miért tartod a Goethe nyelvvizsgát iszonyú nehéznek?

Èn elöször a Testdaf-ra készültem, ebben ami nekem írtó nehéz, az a szóbeli része, hogy ott kapásból 1/2-1 perc gondolkodási idö után darálni kell a véleményed, ill. grafikont elemezni és aztán az 5X meghallgatják a vizsgáztatók és elbírálják, medütöd-e a 4-es szintet.

Szerintem ez egy brutál, pedig alapvetöen beszédes tipus vagyok...

Csináltam egy próba szóbelit, lejárt az idö: de volt, hogy meg se bírtam szólalni.

Egy tanárnö, aki egyébként vizsgáztat is, azt mondta nekem, ugyan, mit veszödsz a szakszöveggel, csináld meg a Goethe-Zertifikat C1-et, az sokkal könnyebb, mert Alltagsdeutsch.

Most ezzel kinlódok, de nekem a feladatok valahogy nem egyértelmüek, ki kell találni szavakat, olyanokat, amire a feladatkészítö gondolt. A Hörverstehen-je meg olyan zavaros, annyit dumálnak lényegtelen dolgokról.

A Testdaf-nak pl. a Leseverstehen-jét és a Hörverstehen-jét nagyon logikusnak találtam, végigvisz egy értelmes témát, nem fecseg mellé, egyértelmü a szöveg és a feladatlap is hozzá.

De a szóbeli része?! Azt nem tudom 4-esre produkálni.

2013. máj. 26. 15:46
 16/24 anonim ***** válasza:
szerintem a Testdafot érdemesebb megcsinálni, mert a Goethe nyelvvizsgánál sokkal magasabb szintet kérnek. a szóbelire gyakorolni kell, be kell magolni kifejezéseket a grafikonelemzéshez. szerintem nem nehéz, mert nincsenek változatos témák, csak a Studium-ról van szó. amúgy gyorsan el kell olvasni a feladatot és amíg a gép szépen lassan felolvassa neked, lejegyzeteled a papírra amit mondani akarsz. szerintem tök jó, hogy senki nincs bent a szóbelin, csak a laptop, mert nem látták, hogy leírtam a papírra címszavakban, amit elmondtam. :D
2013. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

De Te miben látod, hogy magasabb szintet kérnek a Goethe-nél??

Ami nekem a Testdaf szóbelijén nehéz, az az, hogy 7 téma van. 7-szer kell összeszedned magad és újra nekilendülni.

És mind a 7-szer produkálnod a 4-est. Ha már egyik 3-as, nem kaphatsz belöle 4-est.

Te biztos nagyon jó vagy szóban.

Aki jó szóban, annak tényleg könnyü.

A Textproduktion-ban is produkálni kell a 4-est.

Bár ha valaki jól elemzi a grafikont, már megkaphatja a 3-ast.


A DSH-t is néztem, ott elég szigorú a pontozás. A Hörvrstehennél is szöveget kell írni, nem csak ixelni.

2013. máj. 26. 17:36
 18/24 anonim ***** válasza:

"Goethe nyelvvizsgánál sokkal magasabb szintet kérnek" - ezt úgy értettem, hogy az egyetemek Goethéből C2-t kérnek, míg a Testdaf alulról üti a C1-et és azt is elfogadják. nem vagyok jó szóban, egyszerűen csak megoldottam. nagyon tartasz a szóbelitől, pedig nem vészes. 7x csak ilyen tök általános dologról kell beszélned, h mondjuk tanácsot adsz valakinek h kollégiumba vagy WG-be költözzön.


sokkal nagyobb szívás a Goethét letenni, ahol bármilyen témát kaphatsz, mint egy testdafot, ahol úgyis csak studiumról kell beszélni.

2013. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hátha még olvasod a témát.


Én pszichológia szakra jutottam be, irtad, hogy ez is érdekel. Bonn és Münster is felvett természettudományos emelt érettségi nélkül, nekem angolból és németből volt emeltem.


Sajnos a goethe c1 kevés egyetemre volt elég, ezért letettem a testdafot is. Ezért olyan vizsgát valassz, ami általánosan elfogadott, különben kidobott pénz.


hol tartasz a terveiddel?

2013. szept. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Szia,


olvasom, köszi szépen. Még elötte állok.

Tehát pszichológia szakra elég az angol, német emelt érettségi? Matek nem kell, ill. nem is választhatò?

Hányas volt az érettségi átlagod? Csak az kellett, igaz?

Münster is meg Bonn is nagyon szép város.

Ismerösökkel mész vagy teljesen egyedül választottad ezt?

2013. szept. 26. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!