Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar érettségivel hogyan...

Magyar érettségivel hogyan lehet német egyetemre bejutni?

Figyelt kérdés

Elég egy 90%-os DSH vizsga, kitöltök egy jelentkezési lapot és máris ott tanulok, ahol akarok?

Ez tényleg ilyen egyszerü lenne?


2013. máj. 17. 09:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem. Jelentkezésedet beadod ( [link] a felvételi köteles szakokon felvételizel, a többinél az átlag dönt, van olyan, ahol átlehet számítani a magyar érettségiét. Nyelvvizsga szükséges pl. Goethe C2, de az adott egyetemnél fel van sorolva. A regisztrációkor úgyis látni fogod majd (belinkelt oldal) mire van szükség, az egyetem majd elbírálja a jelentkezési lapodat. Ha pozitív, akkor beiratkozhatsz.
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Egy kérdés még. Mit jelent az, hogy "felvételi köteles szakokon felvételizel"? Kint kell felvételizni, akkor gondolom egy szóbeli meghallgatásról van szó.

Az a C2 igen magas, az már kvázi totális anyanyelv.

Erre azért - otthon tanulgatva a nyelvet - kevesen képesek, nem?

2013. máj. 17. 10:08
 3/24 anonim ***** válasza:

De, van felvételi köteles szak, újabban néhány gazdasági szakon vezették be, illetve a nemzetközi európai tanulmányoknál. Nem minden egyetemnél, de többnél is előfordul, Bundeslandonként eltérő. Ha jól tudom van ahol pl. ZOP (Goethe C1)vagy DSH II. is elég, nem feltétlenül a 82% feletti, de ezt annak az egyetemnek a honlapján kell megnézned, ahova menni szeretnél.

Nekem az LMU Münchenről vannak tapasztalataim, nekem Goethe C2 kellett. Nem mondhatnám, hogy csak otthon tanulgattam, osztrák határ mellett nőttem fel, így sokat voltam kint, minden nyaramat ott töltöttem.

2013. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Egyébként ahol felvételi van, ott már előre kiadják az anyagot, miből. Érdemes mindennek alaposan utánanézni! De nem általánosságban, hanem a konkrét egyetemen mik a követelmények.
2013. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor Te Münchenbe felvételiztél, vagy már tanulsz is?

Gratulálok! Söt, én már a C2-höz is gratulálnék.

Lépésekben csináltad (B2, C1..) vagy rögtön nekirugaszkodtál a C2-nek?

Tehát vannak olyan helyek, ahol a magyar érettségi átlaga nem számit, csak a "megléte"?

2013. máj. 17. 13:56
 6/24 A kérdező kommentje:
Az érettségi átlaga dönt vagy a 11-12. évvégi jegyek átlaga?
2013. máj. 17. 14:07
 7/24 anonim ***** válasza:
2 éve ott tanulok BWL szakon. Nem, csak az érettségi bizonyítvány számít. Melyik városban és milyen szakon tanulnál?
2013. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Először B2 9. osztályban, majd 3 év múlva a C2. Köszönöm.
2013. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Még nem tudom.

Akkor Neked nagyon jó érettségi bizonyítványod volt.

Ha az ember elszúrja az érettségit, akkor löttek a külföldi tanulmányoknak, nem?

Ès akkor Te németböl is érettségiztél?

2013. máj. 17. 17:37
 10/24 anonim ***** válasza:

Dehogyis szükséges hozzá kiváló! Az LMU nagyon jó hírű egyetem, rangsorolásokban is előkelőhelyen áll, talán magasabbak is a követelmények. De ha nagyon jó eredmények kellenének mindenhova, a legtöbb egyetem bajban lenne. :-)

Érettségim mindegyik 80% felett volt, németből is érettségiztem, de csak középszinten, hiszen nem volt jelentősége, emeltet nem tudtam volna érvényesíttetni.

Több olyan egyetem is van, ahol 2,5 átlagtól felvesznek. (1 a legrosszabb 6 a legjobb jegy).

Ha pl. informatika, vagy mérnöki szak érdekel, inkább Ausztriát célozd meg, mert ott (még) nincs felvételi és van ahol B2es nyelvvizsga is elég a bejelentkezéshez. (Mert én ettől függetlenül azt vallom, hogy lehet valaki B2 nyelvvizsgával rendelkezik, és megüti a felsőfokú szintet, de egyszerűen csak nem akart kiadni közel 30000 ezer forintot egy papírért, vagy nem akart vizsgadrukkot..)

2013. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!