Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esély van bejutni a...

Mennyi esély van bejutni a Harvard egyetemre?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és elgondolkodtam a lehetőségen hogy talán járhatnék oda is egyetemre-természetesen tisztában vagyok vele,hogy ez csöppet sem kis vállalkozás.Voltaképpen,soha nem is kacérkodtam a gondolattal,amíg egy ismerősünket felvették az elmúlt évben.Ő sem gondolta komolyan,csak \'próba szerencse\' alapon beadta a jelentkezést és neki be is jött.


Az én kérdésem az lenne;mit gondoltok mennyi a reális esélyem?Hallomásból tudom, egy felsőfokú nyelvvizsga, kitűnő érettségi bizonyítvány sem lenne elég.Ha oda szeretnék menni, különbözeti vizsgákat is kell tennem,igaz?Ha igen,ott milyen magas szintű az elbírálás?

Másrészről, nem vagyok abban az anyagi helyzetben sem, hogy évenként 10-20 milliót ki tudnának fizetni a szüleim az oktatásomra.Ez az anyagi probléma teljesen áthidalható az ösztöndíjjal?És ahhoz hogy egyáltalán ösztöndíjat kapjak szinte \'zseninek\' kell lenni,és a lehető legmagasabb osztályzatot kell megütnöm minden tárgyból?


Ha van valakinek tapasztalata erre vonatkozólag az érdekelne-ha járt oda valaki vagy hallott valamit írja le, kérem.


Tudom,hogy már több megválaszolt kérdés akad a témában,mégis nagyon köszönöm előre is ha nekem válaszoltok,mert a feltett kérdésekre a válaszok számomra még tisztázatlanok.

Tehát köszönöm előre is,aki van olyan jó és kifejti nekem amit tud.:D:D

:-)


2009. szept. 29. 18:33
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Valóban messze nem ingyenes a SOTE. EGY orvosképzés 12 félév, és a hát éves képzés kb.10-12 millió Ft. Ennyit az "ingyenességről"! Bár nem orvosként de én a Harvardon végeztem egykoron. Színjeles érettségi bizonyítvány, felsőfokú angol nyelvvizsga, valamint sikeres felvételi vizsga volt szükséges a bejutáshoz az én időmben. A tandíj akkor 65000 USD volt tanévente. Max. 1 szemeszter volt finanszírozható ösztöndíjjal, a többi saját zsebre ment. Tudomásul kell venni, hogy ez egy elit amerikai magánegyetem, aminek ez az ára. Egyébként a világ harmadik legnívósab egyetemen. Itt abszolút elég csak simán jónak lenni, mindenből, és mindenkor kiválónak szükséges bizonyulnak. Egy külföldi diáknak meg aztán pláne. Folyamatosan bizonyítani kell, hogy felkészültebb az amerikai hallgatókhoz képest. Elképesztő, és folyamatos bizonyítási kényszer van az emberen. És akkor az egyéb költségekről mint szállás, étkezés, közlekedés, valamint a tanulással kapcsolatos költségeket még nem is említettem. Konklúzió: Amennyiben nem áll rendelkezésre minderre a fedezet bele sem érdemes vágni. Amerika nem az ígéret földje, ott sem kolbászból van a kerítés. Mindennek ára van, méghozzá tetemes. Ahogy a repjegy sem éppen az olcsóságáról híres, én is csupán évente egyetlen alkalommal-nyári szünetekben!-repültem haza. A Harvardi diploma azonban a világ minden országában igen nívós. Az is igaz, hogy a karrier, illetve a pénz is tekintélyes. Sokkal-sokkal előnyösebb a magyar diplománál. Úgy a ranglétrán való előrejutásban, mind az anyagi elismerés tekintetében. De könyörgöm, ehhez előbb el kell végezni az egyetemet. Ami egyáltalán nem könnyű. Az én évfolyamomban pl. 30 indulóból csupán 8-an jutottunk el a diplomáig. Hihetetlenül nehéz elvégezni, a hülyéknek ott nem terem babér. Már az első félévben eltanácsolják az oda nem illő diákokat. Ott a nők-legyenek bármennyire is szépek!-a nem tudást a bájaikkal nem tudják ellensúlyozni. Az egyetem rendkívül kényes a méltán elhíresült jó hírére, mert így érik el, hogy az intézmény által kiállítást oklevél az egész világon presztízsértékkel bír. Végzést követően sok évig éltem az Egyesült Államokban, majd a sors úgy hozta, hogy hazajöttem. Itthon honosítani kellett a diplomámat, ami után tárt karokkal fogadták mindenhol. És igen, én nyertem el az állást egy másik pályázó előtt, mert nekem Harvard, míg neki "csak" magyar diplomája volt. Ez válasz a kérdező kérdésére mely szerint igenis határozott előnyöket biztosít a harvardi diploma. Még egyszer mondom: Miután megszerezte az illető. Ami nem könnyű, ám nem is lehetetlen. Elképesztő mennyiségű munkát, belefektetett energiát jelent. De a lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Sok sikert kívánok ehhez. Szüksége lesz rá.
ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!