Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esély van bejutni a...

Mennyi esély van bejutni a Harvard egyetemre?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és elgondolkodtam a lehetőségen hogy talán járhatnék oda is egyetemre-természetesen tisztában vagyok vele,hogy ez csöppet sem kis vállalkozás.Voltaképpen,soha nem is kacérkodtam a gondolattal,amíg egy ismerősünket felvették az elmúlt évben.Ő sem gondolta komolyan,csak \'próba szerencse\' alapon beadta a jelentkezést és neki be is jött.


Az én kérdésem az lenne;mit gondoltok mennyi a reális esélyem?Hallomásból tudom, egy felsőfokú nyelvvizsga, kitűnő érettségi bizonyítvány sem lenne elég.Ha oda szeretnék menni, különbözeti vizsgákat is kell tennem,igaz?Ha igen,ott milyen magas szintű az elbírálás?

Másrészről, nem vagyok abban az anyagi helyzetben sem, hogy évenként 10-20 milliót ki tudnának fizetni a szüleim az oktatásomra.Ez az anyagi probléma teljesen áthidalható az ösztöndíjjal?És ahhoz hogy egyáltalán ösztöndíjat kapjak szinte \'zseninek\' kell lenni,és a lehető legmagasabb osztályzatot kell megütnöm minden tárgyból?


Ha van valakinek tapasztalata erre vonatkozólag az érdekelne-ha járt oda valaki vagy hallott valamit írja le, kérem.


Tudom,hogy már több megválaszolt kérdés akad a témában,mégis nagyon köszönöm előre is ha nekem válaszoltok,mert a feltett kérdésekre a válaszok számomra még tisztázatlanok.

Tehát köszönöm előre is,aki van olyan jó és kifejti nekem amit tud.:D:D

:-)


2009. szept. 29. 18:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%
yan jó az egészségügy??? francokat... sztem ha a sote-ra mész azzal annyit érsz, mind a harvardon. csak itthon :P 17L
2009. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

elég későn írok...

Azért jobb a Harvard, mert ha ezt az egyetemet elvégzed,akkor BÁRHOVA felvesznek/elfogadnak!

2010. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%
Na végül a Harvardra mentél???
2012. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
0%
semmi esélyed rá -.-
2012. ápr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
71%
a HARVARDRA jársz ?!
2012. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Csilla0 válasza:
57%
szia..:) a Harvardra jársz végül? :)
2014. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
A hölgy végül feltehetően Harvard-os lett és lesz*rta a többi kíváncsiskodót itt Gyakorin :D
2016. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Biztos szép is, meg jó is, meg gazdag is számos nagynevű egyetem, de a tudást neked kell megszerezned. Az orvosi pályáról nem tudok nyilatkozni, de társadalomtudományokban úgy van, hogy persze (például egy kutatói pályán) fontos kezdetben, hogy hol végeztél, de mondjuk egy PhD után az számít, mit teszel le. Én tudok olyat a saját területemen, aki ott végzett, szép, meg jó, meg tiszteletre méltó, de a dolgok arról szólnak, hogy a macska meg tudja-e fogni az egeret, vagy sem? Az mindegy, hogy melyik "macskaképzőbe" járt. Amennyire tudom, a SOTE-t külföldön is nagyra tartják azért (azért ne szálljunk el, nem első vonal), mert olyan diagnosztikai tudást ad, amelyet ma már a technikai alapozású orvosegyetemek kevésbé mélyen oktatnak. (De javítson ki, aki szerint rosszat mondtam). És érdemes megnézni, hogy például a világ orvosegyetemein milyen könyvekből tanítanak. Szerintem nem Harvardosokból. (Szintén javítsanak ki, akik szerint tévedek. A Harvard, MIT, Oxbridge stb. nagy egyetemek, és pénzért sok nagy elmét is megkapnak. A tanárok nyitják ki az ajtót, de belépni neked kell.
2017. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Akkor tudsz jelentkezni, ha szereztél már diplomát egy 4 éves képzésből.


Ezután az adott kar felvételi tesztjét kell sikeresen teljesítened. Pl minimum 175 pontot kell elérned a „Jogi Felvételi Teszt"-en (LSAT : Law School Admission)


Ha mindezeken túl vagy, akkor Gratulálunk bejutottál a Harvardra. Évi 65 ezer dollár a tandíj.

2018. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
De kivi vagyok hogy bejutott e
2021. ápr. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!