Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esély van bejutni a...

Mennyi esély van bejutni a Harvard egyetemre?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és elgondolkodtam a lehetőségen hogy talán járhatnék oda is egyetemre-természetesen tisztában vagyok vele,hogy ez csöppet sem kis vállalkozás.Voltaképpen,soha nem is kacérkodtam a gondolattal,amíg egy ismerősünket felvették az elmúlt évben.Ő sem gondolta komolyan,csak \'próba szerencse\' alapon beadta a jelentkezést és neki be is jött.


Az én kérdésem az lenne;mit gondoltok mennyi a reális esélyem?Hallomásból tudom, egy felsőfokú nyelvvizsga, kitűnő érettségi bizonyítvány sem lenne elég.Ha oda szeretnék menni, különbözeti vizsgákat is kell tennem,igaz?Ha igen,ott milyen magas szintű az elbírálás?

Másrészről, nem vagyok abban az anyagi helyzetben sem, hogy évenként 10-20 milliót ki tudnának fizetni a szüleim az oktatásomra.Ez az anyagi probléma teljesen áthidalható az ösztöndíjjal?És ahhoz hogy egyáltalán ösztöndíjat kapjak szinte \'zseninek\' kell lenni,és a lehető legmagasabb osztályzatot kell megütnöm minden tárgyból?


Ha van valakinek tapasztalata erre vonatkozólag az érdekelne-ha járt oda valaki vagy hallott valamit írja le, kérem.


Tudom,hogy már több megválaszolt kérdés akad a témában,mégis nagyon köszönöm előre is ha nekem válaszoltok,mert a feltett kérdésekre a válaszok számomra még tisztázatlanok.

Tehát köszönöm előre is,aki van olyan jó és kifejti nekem amit tud.:D:D

:-)


2009. szept. 29. 18:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy az orvosi karban vagyok érdekelt és ha már itt tartunk ha a Harvardon sikerülne végeznem, az nagyban növelné meg az elhelyezkedési lehetőségeimet,igaz?(pl. bárhol kapnék munkát? esetleg magasabb fizetést is , mint a más egyetemen végzett kezdő orvosok??)
2009. szept. 29. 18:53
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Most nem azért mondom, de magyarországon a semmelweis egyetem minden diplomását, beleértve az orvosokat is, tárt karokkal várják, az világ minden országában így fölöslegesnek tartanám, kiutazni drága pénzért amerikába és súlyos pénzeket fizetni ugyanazért amit itthon ingyen is megkaphatsz. Ha külföldre vágysz, van külföldi ösztöndíj is. Ugyanazokkal az esélyekkel indulsz ha itt végzed el.

Egyébként az esély megvan rá, hogy fölvegyenek. Bátyám sulijában osztogattak oda felvételi laot, csak ugye senkit sem érdekelt a dolog, ugyanazért amit az előbb leírtam.

2009. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Külföldi gyakorlatra gondoltam, bocsánat :S
2009. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
igazad van sok szempontból...csak érdekelnek a lehetőségek a Harvarddal kapcs. is azért. :-)
2009. szept. 29. 20:16
 5/21 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!!!!!!!!!!!!!:-D
2009. szept. 29. 20:19
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudok olyan ösztöndíjról ami egy külföldi teljes képzést finaszírozna. 1, maximum 2 féléveset láttam már akcióban.


Másfelől tényleg megtalálod itthon is mindenből a legjobbat. A külföldi dolgok bizony cefetül sokba kerülnek mind maga a suli, mind a kint élés.

2009. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Nincs az az ösztöndíj, amiből évente egy húszmilliós tandíjat ki lehetne fizetni... Egy-két félévet még talán finanszíroznak, de mondjuk egy ötéves képzést aligha hiszem. A legegyszerűbb, ha elmész egy jobb nevű itthoni egyetemre, és onnan próbálsz meg ösztöndíjra pályázni. Nem lesz egyszerű. Nem zseninek kell lenni hozzá, hanem vagy irtó gazdagnak, vagy nagyon befolyásosnak.
2009. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Én USA-ban jártam egyetemre. Ha nem tudnád magát a szállást + a többit finanszírozni, szerintem nem érdemes, mert teljes finanszírozás nincs. A felvételihez elfogadják az érettségid angol fordítását, a TOEFL-t és kell hozzá tenni felvételi vizsgát. Megpróbálni meg lehet, de ha nincs meg rá a pénz, akkor nem sok értelme van jelentkezni. Én is kitűnő tanuló voltam a középiskolában - ez senkit nem érdekel. Ettől nem fognak full ösztöndíjat adni, ehhez az kevés. Nem vagyok élsportoló, sem katona, hogy fizessék a diplomáimat. Kaptam részleges ösztöndíjat, de teljeset soha.
2009. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Kettes válaszoló:


Semmelweis egyetem ingyen ma Magyarországon?


Merre tetszik élni? :) 180 fő az évfolyam, HÁROM (3!) fő az állatmi támogatott (aki ingyen járhat).

2009. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
figyu, nem akarlak kiábrándítani, csak elmondanék vmit az amerikai orvoslással kapcsolatban. anyukám orvosoknak könyvel. az egyik dokija, aki kiment a lányához amerikába látogatóba, balesetet szenvedett, és agyrázkódása lett. természetesen bevitték a kórházba, hogy azért mégiscsak kivizsgálják,bár a nő teljesen jól érezte magát. egy kb félórás kivizsgálás után közölték, hogy le kéne vágni a lábát!!!!! és ezt halálkomolyan mondom... a nő persze saját felelősségre távozott, és a mai napig semmi baja nincsen. amúgy gondolj bele, hogy innen csábítsák a sote-n végzett egyetemistákat az usába... szted azért, mert ott oly
2009. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!