Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyelvvizsga nélkül nincs Erasmus?

Nyelvvizsga nélkül nincs Erasmus?

Figyelt kérdés

Egy német egyetemre szeretném beadni a pályázatomat, ősztől kezdődöen egy fél éves tanulmányi időszakra. Közel középfokon tudom a németet, de sajnos (B2) nyelvizsgával még nem rendelkezem. (de tervezem, hogy mielőbb letegyem).


A pályázati űrlap nyelvvizsga bizonyítványt kér, ám én előzetesen az egyik egyetemk tanáromtól (aki ért az Erasmusos témához, ill. volt kint külföldön ezzel) azt hallottam, mikor beszélt erről a lehetőségről, hogy nem felétlenül szükséges a nyelvvizsga.


Valaki tud valami érdemi infóval szolgálni?

Előre is köszönöm! :)


2013. márc. 17. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrét tapasztalatom nincs, de elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy finanszírozzák az utad, hogy nincs nyelvvizsgád.
2013. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pár éve ez volt az egyik pont hogy pályázhass:

"- angolul, vagy a célország nyelvén legalább középfokú ismeretekkel rendelkeznek, vagy megfelelnek az ERASMUS CSOPORT által szervezett nyelvi felmérésen"

2013. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van h muszáj nyelvvizsga és van egy idegen nyelvű beszélgetés is a jelentkezőknek. Legjobb ha megkérdezed az illetékestől, biztos felvan tüntetve a neve és elérhetősége a kiíráson.
2013. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!