Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne esélyem kijutni külföldr...

Lenne esélyem kijutni külföldre egyetemre? (bővebben lent) Ti hova mennétek?

Figyelt kérdés
Az a nagy problémám, hogy ki szeretnék jutni külföldre egyetemre. Most 10.-es vagyok egy gimnáziumban dráma tagozaton, jövőre jönnek a faktok meg minden. Időben ki kellene magam elé tűznöm egy megvalósítható célt,amiért küzdeni fogok! A szüleim nem tudnának pénzt küldeni, ugyanis nincs munkájuk. Én minél előbb el szeretném hagyni az országot, mert már nem bírom elviselni ezt a nyomort.. Angolul elég rég óta tanulok, és remélem jövőre már le is tudom tenni a nyelvvizsgát, a másik nyelvem az orosz, az még nagyon döcög.Valami olyan külföldi országba szeretnék egyetemre menni, ahol annyira nem drága megélhetés és esetleg én magam tudok ott munkát találni és eltartani magam. Természetesen tandíjat sem tudnék fizetni, szóval valamilyen ösztöndíjra gondoltam,ha lenne lehetőség, de nem vagyok otthon az ilyen témakörökben, ezért kérek tőletek segítséget. Júniusban töltöm a 18-at, viszonylag érettnek tartom magam, könnyen beilleszkedem.. Ti mit tudnátok ajánlani nekem? Ti az én helyemben hova mennétek? Ha esetleg nem jön össze a külföldi egyetem akkor valószinűleg itthon próbálok keresni valami fizikailag elérhető egyetemet,persze támogatott kart.. ha az sem jön össze akkor keresek valami okj-s képzést aztán leszek tűzoltó. :D

2012. nov. 11. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Bocs, de itt szerinted nyomor van, de ugyanakkor arra számítasz, ha külföldre mész, dolgoznod kell tanulás mellett, illetve ösztöndíjért kell kuncsorognod. Nem tartod kissé ellentmondásosnak ezt?


Kezd kissé unalmas lenni ez a "mindegy csak külföldre" mánia, mintha a határon túl minden szebb volna. A leírtak alapján, és hogy ennyire homályosak az elképzeléseid, nekem nem az jön le, hogy nagyon érett lennél.

2012. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dubi ***** válasza:

Szia,


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


És rád a Skócia része vonatkozik, pár mondatban összefoglaltam az UK diákhitelek lényegét is. Ami rizikós, 2014-ben szavazás lesz sok mindenről a skótoknál, lehet te már nem fogsz olyan könnyen támogatást kapni.

2012. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ösztöndíj szinte bármely országba van, a kérdés az hogy mennyire tudod odatenni magad. Ha úgy szeretnél kint tanulni hogy egy olyan ösztöndíjat kapj ami mindent fedez akkor igen jónak kell lenned a területeden. De mivel tanulmányi eredményekről nem sokat írtál, ezért így konkrétumot ajánlani elég nehéz. (De angolul szinte minden országban tanítanak valamit.)
2012. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb az lenne, ha egy magyar egyetemre felvételiznél, és ha már bent vagy, onnan pályáznál meg erasmust, ceepust vagy ilyesmit. De mindig vannak lehetőségek teljes képzés megpályázására is. Így lenne a legolcsóbb, mert ha az itthoni suliban jól tanulsz, akkor a nemzetközi támogatás mellett még a tanulmányi ösztöndíjadat is kiküldik neked külföldre, és persze nincs tandíj.
2012. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!