Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki kiment...

Van itt olyan, aki kiment külföldre egyetemre, de valami miatt megbánta és visszajött?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Hacsak valaki ki nem bukik, ketlem, hogy barki is "megbanna" es visszamenne Mo.-ra. Ha valakinek rettenetes honvagya van a magyar allapotok utan, akkor se, ti. a tandij es/vagy a megelhetes nem ketfilleres mulatsag akkor sem, ha abbahagyod.


Azt meg ketlem, hogy barmelyik Nyugat-Europai orszag egyetemerol valaki sirva menne vissza, hogy neki magyar egyetemi mentalitas es oktatas kell...

2012. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak azért jöttem haza mert lejárt az ösztöndíjam. :)


De Franciaországban voltam, és csak pár adat: minimálbér 1500 €, ez az amit az utcaseprő kap. Mérnöki kezdőfizetés 2500 € körül. És pl az élelmiszerárak nem magasabbak mint nálunk. A lakhatás Párizs kivételével nem magasabb.


Ki bánná meg ha kimenne? :)

2012. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az, aki kicsit zárkózottabb, még sosem volt egyedül külföldön, koliban és fél, hogy hogy fog boldogulni, beilleszkedni...
2012. jún. 24. 10:54
 4/7 anonim válasza:
Akkor az ne is gondolkodjon ilyenekben! :D Pénzkidobás, változtasson önmagán, ha már ilyen lehetősége adódik! ne balfa_szkodjon!!!
2012. nov. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erről csak az jutott eszembe, hogy én is pont ilyen voltam. Nem az a tipikus party face vagyok, mindig is itthon éltem családommal. És úgy mentem ki hogy nem csak először laktam életemben nem otthon, hanem mindezt egy külföldi koliban. Kaja, mosás, stb.. mind megoldható.
2012. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mi lett a vége?
2012. nov. 25. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden jól alakult. Meglett az összes kreditem, beilleszkedtem, stb. Életre szóló élmény volt. Azóta már lezárult ez az időszak mert lejárt az ösztöndíj, de az ott kialakult barátságok megmaradtak - vendégül is láttam már Budapesten néhányukat. Számomra ez volt a kezdet, ami motivált egy újabb külföldi ösztöndíj megszerzésére, aminek hála jövő szeptembertől is külföldön fogok tanulni (ezúttal Amerikában).
2012. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!