Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti kimennétek külföldre...

Ti kimennétek külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mindenképp. Sőt, nagyon úgy néz ki, hogy már jövőre ki is megyek, még csak középiskolás vagyok pedig. Nagyon megéri, főleg nekem. Orvos, jogász vagy közgazdász szerettem volna lenni, de sajna nagyon ellehetetlenítették ezt itthon, meg hát nem is vagyunk milliárdosok. Ha van lehetőséged, mindenképp használd ki, mert csak gazdagodhatsz vele.
2012. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mennék,de drágább mint itthon maradni és itt fizetni a tandíjat. Ausztriai egyetemeket nagyon nézegettem egy időben,és igen, ingyenes a felsőoktatást,azonban kötelezp kollégiumi díj 250 euro/hó, lakhatási engedély 3 hónapnál hosszabb időtartamra 3000 euro egy osztrák bankszámlán...

jó hallani,hogy ingyenes az osztrák felsőoktatás,csak ha belenéz az ember rendesen.. minimum havonta 100ezer..

így én maradok nálunk az egyetemen, közgazdaságot akarok tanulni, de 0 államilag finanszírozott hely van pénzügyön, de még mindig olcsóbb,mint Ausztria..

2012. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha talpraesettebb lennék, mindenképpen!
2012. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen természetesen, de nekem eleve könyebb mert kettős állampolgár vagyok. Ezért nem kerül semmi extrába ráadásul duál képzésre jelentkeztem így még a cég fizet nekem is egy szép summát és kifizet minden sulival kapcsolatos költséget. Csak ajálani tudom a külföldi tanulást engem már most 11-es ként felvettek oda tehát nyugodtan lehet hamarabb is jelentkezni.
2012. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel igen, pláne ha van rá pénzem. Néhány esetben talán olcsóbb is lehet, mint itthon egy költségtérítéses szak. A hallgatói szerződés miatt meg igencsak el lehet rajta gondolkodni, hogy pl. végzés után 5 évre itthonra kötnek orvosként, de külföldön ennek a többszörösét is megkeresheted.
2012. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, Ausztriában az első félév után van egy kötelező vizsga, amin ha nem megyek át, kiraknak az egyetemről. Ha esetleg valaki olyan olvassa ezt, aki ott járt/jár egyetemre, meg tudná mondani, hogy ez hogy működik pontosan?
2012. máj. 4. 14:44
 8/12 Retekszisz ***** válasza:
A STEOP Ausztriában ugyanolyan rendszerben zajlik, mint egy átlagos tantárgyi vizsga itthon, vagy ott, csak több anyagból és nehezebb is. Akinek nem sikerül, annak viszont nem halasztani kell egy félévet vagy újrajárnia a tárgyat, hanem slussz, erről a szakról ki van rakva. A magyarok 85%-a ezért jön haza egy fél év után, és akkor ott van, hogy elpazarolt egy évet és ráment jó sok pénze. A havi megélhetés meg inkább 200 mint 100ezer forint.
2012. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol mert az academia novan nincs ilyen. Az egy magánegyetem Schwechatban de az anyavállalata németországban van. A diploma német lesz.
2012. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
persze, ki is jöttem :D Scotland ya bastaaar' (aki nem látta a videót: http://www.youtube.com/watch?v=sAz_UvnUeuU - sok sikert megérteni, idekint tényleg így beszélnek vagy még durvábban) :))
2012. máj. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!