Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van reális esély, hogy nem...

Van reális esély, hogy nem gazdag családból MIT-re tudjak menni egyetemre?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy felvesznek-e.

Diákolimpiai eredményekkel és felsőfokú angol nyelvtudással talán, bár biztos neheze.

Ha valami csoda folytán felvennének, akkor ösztöndíjakból és diákmunkákból meg lehet-e élni? És a tandíjat kifizetni?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 12. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjra elég kicsi az esély, de ha összejönne valami csoda folytán, akkor ki lehet jönni a pénzből. Bár nem annyira egyszerű mellette dolgozni, de ha az ember le tud mondani a szabadideje nagy részéről, meg a nyarakról, össze lehet hozni.

De egyébként alapjában véve ösztöndíjjal bekerülni elég nehéz. Szinte lehetetlen. Én inkább azt mondanám hogy járj egy európai egyetemre, ha az MIT felvennének, akkor felvennének például Cambrigbe is, ahol viszont kedvező diákhitelt kaphat az ember, majd az egyetem után érdemes megpróbálni a PhD-re az MIT-re menni. Oda már jóval egyszerűbb a bekerülés.

2012. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve Európában szerzett egyetemi végzettség után lehet menni az MIT-re mesterképzésre. Ott megint csak egyszerűbb dolga van az embernek, hisz az oda való jelentkezésnél jó esetben az ember már több dolgot tud felmutatni. Mondjuk azt nem tudom a bolognai-rendszer, és az amerikai rendszer között mekkora az átjárhatóság.
2012. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Viszont azért gondoltam már BSc-re is kimenni, mert a színvonali különbség nagy a magyar egyetemekhez képest, és nagyon sokkal lennék "lemaradva" az elismert egyetemen végzettekhez képest. De még nem döntöttem.
2012. aug. 12. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, BSc-re valóban iszonyú nehéz ösztöndíjat szerezni. Még a bekerülés is nagyon problémás, szinte tökéletes SAT pontszámok, komoly versenyeredmények (pl. nemzetközi diákolimpia - lehetőleg matek-fizika-informatika vonalon), felsőfok fölötti nyelvtudás kell hozzá. Ezen kívül nem árt valamiben különlegesnek lenni, valami iránt elszántan érdeklődni (pl. valami furcsa hobbi :)), hiszen a jelentkezők többsége kiváló eredményekkel rendelkezik.


Én is úgy gondolom, hogy érdemesebb a BSc-t egy jó (vagy középerős) európai - akár magyar - egyetemen elvégezni, mert graduate képzésben nagyobb eséllyel kapsz ösztöndíjat és mentesülést a tandíj alól. A gazdag család -nem gazdag család témáról annyit, hogy az MIT (az USA élvonalbeli egyetemeinek többségéhez méltóan) need-blind, tehát az anyagi hátteredtől függetlenül felvesznek, és ha már felvesznek, akkor annyi pénzt adnak, hogy a tanulmányaidat finanszírozhasd és meg is tudj élni. Az ösztöndíjat pedig úgy kell érteni, hogy általában vagy tanári asszisztensként vagy kutatóasszisztensként kell dolgoznod, legtöbbször mindkettőben lesz részed az évek során.


A bolognai rendszer és az amerikai oktatási rendszer között van átjárhatóság, viszont van némi hátulütője az európában szerzett BSc-nek, ha utána amerikában akarod folytatni a tanulmányaidat. Európában a BSc 3 éves, míg Amerikában 4, tehát ha valaki - tegyük fel - PhD képzésre akar jelentkezni az USÁ-ba, akkor nagyon sok egyetem nem fogadja el, mivel nem töltött el 4 évet a BSc képzésben. Ha jól emlékszem, az MIT is ilyen (legalábbis bizonyos szakokon).


Nem hiszem egyébként, hogy le lennél majd maradva azokhoz képest, akik az MIT-n végeztek BSc-t, tekintve, hogy az MIT erőssége sokkal inkább a graduate képzés. Ezen kívül azon a szinten már nem a tökéletes átlag és standardizált tesztpontszámok a legfontosabbak (persze ez esetben sem ártanak a kiváló eredmények :)), hanem inkább a kutatási területed és a kutatásaid minősége, hogy mennyire lehet belőled jó kutató / szakember.


A válaszolónak: Azért azt nem állítanám ilyen biztosan, hogy akit felvennének az MIT-ra, azt Cambridge-be is felvennék. Én például az imént említett helyre bekerültem, egy "egyszerű" state flagship-ről pedig lazán és elegánsan visszadobtak, várólistázás nélkül. :) Szóval, vannak meglepetések az életben. :)

2012. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!