Reális a Topuniversities.com listája a legkedveltebb egyetemi városokról?
Itt van a lista.
Szerintetek mennyire megbízható?
Van pl. az "affordability" pontozás, ami ugyebár a megfizethetőség.
Ez mennyire reális?
Párizs pl a 100-ból 54 pontot kapott, Berlin 71-et. Ezek szerint utóbbi sokkal olcsóbb hely? De München is 69 pontot kapott megfizethetőségre. Lyon pedig 81 pontot.
Tehát akkor ezek a városok (Berlin, München, Lyon) viszonylag olcsónak számítanak és nem feltétlenül kell gazdagnak lenni ahhoz, hogy ott járjon az ember egyetemre?
az adott országra nézve reális. ne magyar pénztárcával gondolkozz!
én pl Glasgow-ban tanulok, a városról azt írja hogy: 63 az affordability. namármost helyi (brit) szülőkkel vagy egyéb mondjuk úgy gazdag nyugati országból származóknak nem húzós. koli egy hónapra pl 400 font körül volt tavaly, kaja-megélhetésre (buli, tankönyvek/egyetemi cuccok, szaktól függően lab fee, néha-néha azért pizzát is rendelünk ésatöbbi) simán rá lehet számolni 200 fontot havonta, de ez a kb minimum, ebből mondjuk egész jól kijössz (nem luxus színvonal, de van normális kajád, heti 1-2x eljárhatsz sörözni/bulizni, nagyritkán moziba, esetleg vmi kis étterembe/pubba 10 fontért megvacsizni; normális egyetemista életet élhetsz). ez kb 600 font havonta, első évben. nekem másodikban az albi 275 font, rezsi kb 30-40 font/hó (internettel) szal ez máris 320 körül van plusz a megélhetés. 320 font idekint ha van munkád heti kb 16 órából kifizetheted és marad kb 15 fontod kajálni, ami nem elég (persze kinek mi, én el tudnék élni 15 fontos is, ha muszáj). én heti 20 órát dolgozom egyetem mellett, bár egyetemen minden előadó/advisor mondja, hogy ne dolgozz többet, mint heti 12-15 óra, mert nem lesz elég időd a tanulásra ésatöbbi; igazuk is van de máshogy nem tudnám megoldani, sajnos nem vagyunk millerek :P
namármost a UK-ben az átlag, középosztálybeli ember keres évente (átlagbérről beszélek, nem munkásosztály, nem betanított, nem OKJ-s, hanem egyetemet végzett, felsőfokú szakvégzettséggel rendelkező ember) 37.000 fontot ha 10-19 év tapasztalat van a háta mögött( [link] ergo apuka hazahoz évi kb 37.000 fontot, még ha anyuka nem is dolgozik, elég kényelmesen elvannak ebből a many-ból. havi 3000 font. elköltenek kb 1500-at lakásra, kocsira. még 500-at kajára és még mindig ott van 1000 font nyaralásra, félretenni, egyéb költségek, hobbik blablabla EGYETEMRE a gyereknek. persze, hogy nekik nem drága, de nyilvánvaló az is, hogy nem mindenki keres ekkora összeget, havi 2000-2500 font az kb reális kereset (megintcsak; nem takarító-pultos melóról beszélek). namármost, innen látszódik, hogy nekik nem drága (legalábbis kifizethető) akármelyik országban az egyetem.
ha a magyar átlagfizetést nézed a bruttó 210.000 forint (állítólag, 2011-ben). 594 font. vajmi kevés az idekint sajnos.
a helyi árakhoz képest viszonylag olcsóak, Magyarországhoz képest nem feltétlenül, de ne ez legyen a viszonyítási alapod. Londonban 2-3x annyiba kerülnek az albik, mint Glasgow-ban, úgyhogy ahhoz képest amiért ott lakhatnék, idefent olcsón elvagyok:)
nem kell feltétlenül felső 10.000-nek lenni a külföldi tanuláshoz, de mindenképpen kell, hogy legyen felhasználható tőke főleg az első évre (értsd: szülőktől, munkából), amíg még beleszoksz, munkát referencia nélkül nem találsz (még egy takarítói állást sem!), szal nem árt, ha van 1-1,5 mila kezdésnek.
nézz utána a neten, mi mennyibe kerül ezekben a városokban (pl albi,kaja-és italárak), mert én csak Skóciáról tudok nyilatkozni :) de számíts arra, hogy ha a szüleid nem tudnak anyagilag támogatni az első évben, akkor nagyon nehéz lesz külföldön tanulnod, akár Franciaországban, akár Németországban, akár a UK-ben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!