Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valakinek itthon nem...

Ha valakinek itthon nem sikerül bejutni államilag támogatott egyetemi képzésre, valószínűleg külföldön sem sikerülne neki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na de miért?

Mert 240 pont alatt van neki, vagy olyan szakra jelentkezett ahol 400 a ponthatár?

2012. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát, én most még csak 17 éves vagyok, még 3 évem van hátra a gimiből (kéttannyelvűs vagyok), de számolgattam a kalkulátorral, hogy hány pontom lett volna idén kb, és éppen, hogy csak lecsúsztam volna az államilag finanszírozott képzésről az ELTE-n.

De külföldön más az egyetemi felvételi rendszer, nem? Pl. Németországban vagy Olaszországban?

2012. júl. 25. 23:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Orszagonkent mas a rendszer, sok koze ezekhez a magyarnak nincs. A kerdesre a valasz: attol fugg milyen egyetemrol beszelunk, es mi is jar EU-s diakoknak az adott orszagban, ill. milyen az orszag rendszere.
2012. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nincs államilag támogatott képzés Olaszországban. (lehetnek ösztöndíjak, de az egész rendszer teljesen más)

A családi jövedelem alapján kalkulálják ki hogy mennyit kell fizetned, így lehet kevesebb vagy több a tandíjad, de ingyenes szerintem nem. Én legalábbis így hallottam.

Tehát nem függ össze azzal hogy itt sikerül-e államilagra bejutnod.

Amúgy ha még van 3 éved akkor azt a pár hiányzó pontot nem lesz nehéz behozni szerintem :)

2012. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
amúgy milyen szakhoz kalkuláltad ki a pontjaidat az Eltére?
2012. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy ha itthon maradok, csak az államilag támogatott jöhet szóba. Itthoni egyetemért én nem fizetnék, de külföldiért (pl. olasz, német) hajlandó lennék megfizetni a tandíjat.

A kérdés igazából a tudás miatt vetődött fel. Tehát ha a tudásom nem elég az ELTE-BTK-ra, akkor az külföldi egyetemre se? Vagy ott aki fizet, az bent van?

2012. júl. 26. 19:39
 7/15 anonim ***** válasza:
De Magyarországon csak az ELTE jöhet szóba? Oké, hogy az a legnépszerűbb, de pont ezért is magas a ponthatár. Ettől még van több nívós egyetem az országban, és meglehet, hogy amire te mennél, arra máshol alacsonyabb a ponthatár.
2012. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Magyarországon Budapest az egyetlen nagyváros, kisvárosban pedig nem szeretnék élni.

Budapesten van még a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, esetleg még az is érdekelne, bár az egyházi mivoltja miatt kevésbé.

2012. júl. 27. 16:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért Debrecent vagy Pécset nem nevezném éppen kicsinek :) Jó, természetesen Budapest méretét tekintve sokszorosa minden más városnak, de azért a többi egyetemi várost se úgy képzeld el, hogy mindenki ismer mindenkit, meg két utca az egész :)
2012. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó, persze egy 150-200 ezer fős város nem kicsi, de nem is nagy. Nekem hiányzik belőle valami plusz, ami pl. Budapestben megvan. Ezzel nem leírni szeretném a vidéki "nagyvárosokat", nagyon sok ember éppen az ilyet szereti, de nekem szükségem van az igazi nagyvárosi pezsgésre, amit szerintem egy 500 ezer lakos alatti település nem ad meg.
2012. júl. 28. 02:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!