Ha valakinek itthon nem sikerül bejutni államilag támogatott egyetemi képzésre, valószínűleg külföldön sem sikerülne neki?
Na de miért?
Mert 240 pont alatt van neki, vagy olyan szakra jelentkezett ahol 400 a ponthatár?
Hát, én most még csak 17 éves vagyok, még 3 évem van hátra a gimiből (kéttannyelvűs vagyok), de számolgattam a kalkulátorral, hogy hány pontom lett volna idén kb, és éppen, hogy csak lecsúsztam volna az államilag finanszírozott képzésről az ELTE-n.
De külföldön más az egyetemi felvételi rendszer, nem? Pl. Németországban vagy Olaszországban?
Én úgy tudom, hogy nincs államilag támogatott képzés Olaszországban. (lehetnek ösztöndíjak, de az egész rendszer teljesen más)
A családi jövedelem alapján kalkulálják ki hogy mennyit kell fizetned, így lehet kevesebb vagy több a tandíjad, de ingyenes szerintem nem. Én legalábbis így hallottam.
Tehát nem függ össze azzal hogy itt sikerül-e államilagra bejutnod.
Amúgy ha még van 3 éved akkor azt a pár hiányzó pontot nem lesz nehéz behozni szerintem :)
Úgy gondoltam, hogy ha itthon maradok, csak az államilag támogatott jöhet szóba. Itthoni egyetemért én nem fizetnék, de külföldiért (pl. olasz, német) hajlandó lennék megfizetni a tandíjat.
A kérdés igazából a tudás miatt vetődött fel. Tehát ha a tudásom nem elég az ELTE-BTK-ra, akkor az külföldi egyetemre se? Vagy ott aki fizet, az bent van?
Magyarországon Budapest az egyetlen nagyváros, kisvárosban pedig nem szeretnék élni.
Budapesten van még a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, esetleg még az is érdekelne, bár az egyházi mivoltja miatt kevésbé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!