Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy az, hogy itthon vagyok a babával, ráadásul várom a következőt is, aki valószínűleg napokon belül megérkezik, még nem jelenti azt, hogy én nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés
Egész nap non-stop baba-házimunka, baba-házimunka. Ez önmagában nem zavar. Az viszont rosszul esik, hogy egyrészt a párom semmiben sem segít, mert ugye ő egész nap dolgozik (reggel héttől délután ötig), de ezt még elfogadnám. Viszont arra nem képes, hogy a szennyesbe tegye a koszos zokniját, hogy a tányérját legalább a mosogatóba tegye, ha már a gépbe berakni fárasztó. (EGyébként teljesen kiakadt, amikor összekuporgattam a mosogatógépre valót, mondván, hogy mi az, nehezedre esik elmosogatni? Múltkor rosszul pakoltam be a mosogatógépbe, és az egyik pohár koszos maradt. Egyből az orrom alá dugta kárörvendően, hogy lám a jó kis mosogatógép.) De még ezt is elviselném. Viszont azt már nem tudom lenyelni, hogy nem látja be, hogy tényleg egész nap dolgozom, és ez még akkor is fárasztó lenne, ha nem lennék terhes, így pedig kifejezetten nehéz. Persze akartuk a második babát, és tudtam is, hogy nehéz lesz, de azt nem gondoltam volna, hogy a párom ennyire nem fogja értékelni azt amit csinálok. Ráadásul gyakran van, hogy jön a fia (előző házasságából), aki úgy van itt egész hétvégén, hogy ő nincs is itthon, mert dolgozik. Ilyenkor nyilván többet kell főzni, meg elég sokat kell utána takarítani, mert mindent szanaszét hagy, rágógumikat ragaszt mindenhova stb. Szóvá nem tehetem, mert akkor abból az jön le, hogy én nem bírom az ő gyerekét, ráadásul ezt a gyereke előtt mondja, aki nyilván az apukája elmondása alapján el is hiszi, hogy nekem ővele van bajom. Amikor elkeseredésemben már számonkértem a páromat, hogy terhesen nekem kellett behordanom a sódert az utcáról, mert a közterületfelügyelet felszólított, csak annyit mondott flegmán, hogy azért nem kell meghalni, mert be kellett hozni egy kis sódert az utcáról (csak 40-50 talicskányi volt). Meg már olyat is mondott, hogy másokhoz képest édes keveset érek így terhesen. Most mi a fenét csináljak? Az a szőrnyű az egészben, hogy látom rajta, hogy nem csak sértegetni akar, hanem ő tényleg úgy látja, hogy én itthon egész nap semmit sem csinálok. Nem is merem neki mondani, hogy a kisfiamat lassan nem bírom beemelni a fürdőkádba, vagy az etetőszékbe, mert nem hisz nekem. A családom neki köszönhetően teljesen elfordult tőlünk, így semmilyen segítségem nincsen. Én intézem a bevásárlást, a postát, a gyerekorvost. Közben hetekig kell hallgatnom, ha neki valamilyen kis egészségügyi problémája van. Úgy érzem belekerültem egy mókuskerékbe, ahonnan nem tudok kimászni. Mit csinálhatnék, hogy a párom rádöbbenjen, hogy milyen igazságtalan?
2009. febr. 6. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Igazi férfi férjed van, szó se róla... Sajna ez nehéz. Nálunk is örök téma-bár gyorsan megjegyezem, férjem léptékekkel jobb férj, sőt...- hogy én itthon örüljek, mert anya lehetek. De ha 2 napot ki kéne bírni a kicsivel úgy, hogy közben ellátja a házimunkát is, akkor belehalna..:-)

Ők másképp látják, másképp értékelik, szerintük nekünk ez a dolgunk. Apám is ennyire patriarhális, hogy akkor eszik, ha elétszik, és sosem pakol el maga után, képes odahívni a dolgomról hogy pakoljak el utána.

Javaslatom van egy olyan hogy ne főzz neki, ne legyen kaja mire hazaér, vagy felejtsd el kimosni az alsógatyáit-bocs, nem volt időm..címszóval... Vagy csak mosd ki azt, amit a szennyesbe rak, a többit ne. Ez is beválhat- bocs, én a szennyestrartóbol mosok, amit nem raksz oda nem tudom, hogy szennyes.bár ezt csak abban az esetben, ha nem fajul verekedésig a dolog.

Aztán egy humánusabb-vagy nem megoldás, egy családterápia , pszichológia.

Bevállhat az is, hogy dícséred, hogy ő milyen ügyes, okos, milyen sokat dolgozik, hogy eltart titeket, és hogy mennyire örülsz, hogy lesz második babád tőle, hátha "elszáll". Tudod, a pasikkal másképp kell bánni, dícsérni kell őket, az jót tesz a lelküknek. És el kell mondani neki szépen, hogy mit gondolsz, de ne számonkéren, hanem csak úgy "élménybeszámoló" gyanánt.

Meséld el hogy felkeltem, felöltöztettem a gyereket, megetettem, beágyaztam, mostam, vasaltam, főztem, játszottam a kicsivel, ebédeltünk, sétáltunk, vásároltunk, dokinál voltunk, letörölgettem és felmostam. Ha fel sem fogja, de egy idő után rájön, hogy mennyit dolgozol-ez bevált nálunk is.

Amúgy sajna van esély arra, hogy ez semmitől nem változik, ezt valamilyen szinten el kell fogadni, még ha nehéz is. De kívánom , sikerüljön! Sajna férjed elég régimódi, manapság már nem ez van.

Vagy meséld el neki, hogy a barátnőd férje hétvégén felporszívóz, a másik elmegy sétálni a kicsivel, amíg te főzöl, a neten olvstad, hogy a kicsi mindig apával fürdik...

2009. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos az én párom is ilyen velem. Ő is dolgozik minden nap és azt hallgatom, hogy én sem csinálok itthon semmit. (főzök, mosok, takarítok) A mamám sajnos pedig adja alá a lovat, mert persze 50 évvel ezelőtt ők így jártak terhesen kapálni, meg aratni... Nem tudok sajnos tippet adni, hogy mit is tudnánk kezdeni ezekkel a pasikkal. Én még csak 12 hetes vagyok, de már hallgatom, hogy most, hogy nézek ki. (nagy a hasam) Fáradt vagyok, meg sem neki mondani, hogy néha 11-kor kelek fel. Kitartás mást szerintem úgysem tudunk tenni csak tűrni.

12 hetes kismami első babával

2009. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát eléggé elkeserítő a helyzet úgy látom másoknál is. :-(. Egyébként látja, hogy este amikor lefektetem a manót, akkor még kiteregetek, vagy nekiállok vasalni, felmosok stb. Mindezt este 10-11 után. Szeritem sose fogja belátni :-(
2009. febr. 6. 17:15
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, volt, hogy szándékosan nem főztem. Azóta általánosságban mondja, hogy én nem szoktam főzni. Egyébként szinte minden nap főzök, ha nem az azért van, mert az előző napról elég kaja maradt. De a kismanónak akkor is főzök, persze az nem vesz azért annyi időt igénybe, de mégsem 5 perc.
2009. febr. 6. 17:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az emberrel soha nem fogod megértetni.Aki úgy gondolja,h keveset érsz,attól én nem várnék semmit.Igazából csak azt nem értem,h miért vállaltad a 2.babát???Azt gondoltad,majd megváltozik?Az ilyen típusú ember soha.Sztem te nagyon szereted,ezt ő tudja és ezzel él vissza...én megpróbálnék segítséget kérni a saját családomtól.Olvastam,h miatta elfordultak tőletek(ez sem gondolkoztatott el???)de az ember családja általában megbocsátó...a helyedben én oda állnék eléjük,és vhogy rendbe hoznám a dolgokat.Lehet,ha a férjed rádöbbenne,h nem vagy kiszolgáltatva neki,kicsit vissza venne magából.Kitartást,sok erőt kívánok!!!2 gyerekes anyuka
2009. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pasik nem érdemlik meg,hogy PÁRJUK legyen!!!Én is csatlakozom a közvetlenül előttem szólóhoz:Ha teheted és még nem késő ,fordulj a Családodhoz!!!Ha ennek az embernek semmiség hogy akár a Babátokat is elveszíthetted volna ,mert ő elnézte amig Te a sódert hordtad mázsa számra...Nem lehet túl boldog a terhességed így ,hogy folyamatosan rettegsz a férjed miatt.Én már megszabadultam volna tőle.Bármi áron.Ennél még egy anyaotthon is biztonságosabb és békésebb.De Te tudod ,hogy mennyit bírsz és mennyit érdemes még tűrnöd .És persze ,milyen áron.Az én párom minden nap megköszöni a munkám.A kislányunk most 8 hetes a fiam pedig 6,5 éves.Ráadásul Ő az előző házasságomból van,de imádja.Most is usziban vannak.Szóval ez kiakasztó és nem hinném ,hogy bárki is ezt érdemli!
2009. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
jó neked, legalább van mosogatógéped, nekem az sincs...
2009. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Szia!Nálunk is hasonló a helyzet,de ennyire nem vészes.Bár a férjem is szereti hangoztatni,hogy Ő az úr a háznál.Én is hasonlóan, mint Te itthon vagyok a 9 hónapos lányommal és babát várok.Bár Te már a napokban szülsz és talán ez a legalkalmasabb idő,hogy megleckéztesd egy kicsit.Már ne vidd túlzásba a házimunkát,a főzést,hagyd Őrá.Amíg Te a kórházban vagy úgyis rá marad.Talán belátja,hogy nem is olyan egyszerű egész nap mindenben helyt állni.Az biztos,ha nem leszel egy pár napot otthon majd kapkodja egy kicsit a fejét.Most próbálj nem idegeskedni,majd látod a fejleményeket,ha magára marad,meg ott van a gyerek is.Neked könnyű szülést kívánok és remélem megoldódik a problémád!!
2009. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy mosogatógépnek én is örülnék...

Nálunk is uez a helyzet, bár szerencsére nekem csak egy babám van. Írtam az előbb egy másik kérdésre is, h az én párom is ilyen. Csavarog, neki minden "jár", én meg ráérek, hisz' itthon vagyok, nincs is más dolgom. (szerinte)

Én ne menjek szórakozni, mert a gyerekkel kell lenni vkinek, ha már ő nem képes vigyázni rá.

A múltkor megkérdeztem tőle, h szerinte nálunk a manók takarítanak és főznek?

Császárral szültem, még hetekig nem voltam jól, de elvárta volna, h minden nap ragyogjon a lakás. Csak minden másnap mostam és söpörtem fel, de szerinte én sosem takarítok.

Ha főzök, akkor nem éhes. Ha berágok és nem főzök, akkor miért nincs kaja.

Ja, és kioktatott, h az anyja 3 gyerek mellett is tisztán tudta tartani a lakást, meg minden nap újat főzött, dolgozni is járt, kiszolgálta az apját, ÉS NEM SIRÁNKOZOTT (mint én)!

Mondtam neki, h nem akarom kidobálni a maradékot, mert ennyire jól nem állunk. Mire közölte, h úgy kell főzni, h ne maradjon felesleg (mégis hogyan?! Egyik nap nem éhes, másik nap 2 tányérral is szed!), meg azt mondta, h ő nem hajlandó maradékot enni.

Én mindenből nagy ügyet csinálok, pedig nem is nagy a lakás, miért kell pl 1 óráig vakarni a tűzhelyet, mikor "10 perc alatt elintézhető", meg nekem a mosogatás is milyen sokáig tart, mert én elszüttyögöm az időt.

Hosszasan sorolhatnám, de sajnos megoldást nem tudok a helyzetre. Bármivel próbálkoztam, az én párom nem ébredt rá, h milyen igazságtalan. Ha szóltam dolgokért, inkább csak még jobban elmérgesedett a helyzet. Így most hallgatok, elvégzem a "dolgomat", elnézem a csavargásait, és magamban füstölgök. Azon agyalok minden nap, h meddig lehet ezt így bírni, és megéri-e ez nekem.

Sajnálattal olvastam, h többen vagytok uebben a cipőben, és őszintén fáj a szívem értetek/értünk. Rosszul választottunk valszeg. :(

2009. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A 18.31-esnek üzenem. Először is hasznosnak értékeltem a választ, mert remélem csak poén volt. Tudom, hogy nagyon sokatoknak nincs mosogatógépe, és nagyon örülök, hogy én élvezhetem ezt a kiváltságot, de azért ebbe még igazán nem kellene belekötni :-) Ilyen erővel mindenki problémája banális, hiszen csak arra kell gondolni, hogy Afrikában éheznek az emberek, és végképp semmilyük nincs. Innentől kezdve részünkről nincs helye panasznak :-) Egyébként nem gondoltam volna, hogy ennyi ilyen férfi van?! Mindenkinek kitartást kívánok.
2009. febr. 7. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!