Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy az, hogy itthon vagyok a babával, ráadásul várom a következőt is, aki valószínűleg napokon belül megérkezik, még nem jelenti azt, hogy én nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés
Egész nap non-stop baba-házimunka, baba-házimunka. Ez önmagában nem zavar. Az viszont rosszul esik, hogy egyrészt a párom semmiben sem segít, mert ugye ő egész nap dolgozik (reggel héttől délután ötig), de ezt még elfogadnám. Viszont arra nem képes, hogy a szennyesbe tegye a koszos zokniját, hogy a tányérját legalább a mosogatóba tegye, ha már a gépbe berakni fárasztó. (EGyébként teljesen kiakadt, amikor összekuporgattam a mosogatógépre valót, mondván, hogy mi az, nehezedre esik elmosogatni? Múltkor rosszul pakoltam be a mosogatógépbe, és az egyik pohár koszos maradt. Egyből az orrom alá dugta kárörvendően, hogy lám a jó kis mosogatógép.) De még ezt is elviselném. Viszont azt már nem tudom lenyelni, hogy nem látja be, hogy tényleg egész nap dolgozom, és ez még akkor is fárasztó lenne, ha nem lennék terhes, így pedig kifejezetten nehéz. Persze akartuk a második babát, és tudtam is, hogy nehéz lesz, de azt nem gondoltam volna, hogy a párom ennyire nem fogja értékelni azt amit csinálok. Ráadásul gyakran van, hogy jön a fia (előző házasságából), aki úgy van itt egész hétvégén, hogy ő nincs is itthon, mert dolgozik. Ilyenkor nyilván többet kell főzni, meg elég sokat kell utána takarítani, mert mindent szanaszét hagy, rágógumikat ragaszt mindenhova stb. Szóvá nem tehetem, mert akkor abból az jön le, hogy én nem bírom az ő gyerekét, ráadásul ezt a gyereke előtt mondja, aki nyilván az apukája elmondása alapján el is hiszi, hogy nekem ővele van bajom. Amikor elkeseredésemben már számonkértem a páromat, hogy terhesen nekem kellett behordanom a sódert az utcáról, mert a közterületfelügyelet felszólított, csak annyit mondott flegmán, hogy azért nem kell meghalni, mert be kellett hozni egy kis sódert az utcáról (csak 40-50 talicskányi volt). Meg már olyat is mondott, hogy másokhoz képest édes keveset érek így terhesen. Most mi a fenét csináljak? Az a szőrnyű az egészben, hogy látom rajta, hogy nem csak sértegetni akar, hanem ő tényleg úgy látja, hogy én itthon egész nap semmit sem csinálok. Nem is merem neki mondani, hogy a kisfiamat lassan nem bírom beemelni a fürdőkádba, vagy az etetőszékbe, mert nem hisz nekem. A családom neki köszönhetően teljesen elfordult tőlünk, így semmilyen segítségem nincsen. Én intézem a bevásárlást, a postát, a gyerekorvost. Közben hetekig kell hallgatnom, ha neki valamilyen kis egészségügyi problémája van. Úgy érzem belekerültem egy mókuskerékbe, ahonnan nem tudok kimászni. Mit csinálhatnék, hogy a párom rádöbbenjen, hogy milyen igazságtalan?
2009. febr. 6. 16:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon éretlen még. :(

De csak a kommunikáció segít. Legalábbis nálunk ez mindig beválik.

Ha nemsokára megszületik a 2. baba, akkor fordíts a dolgon, az egy jó lehetőség!!! AZt ne hagyd ki, mert lehet, hogy több esélyed nem lesz!

Kitartás! És tényleg nem érdemel meg téged...

2009. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szépen,mosolyogva vonulj be a kórházba,hagyd rá a kicsit és a háztartást,mondván,ne izgulj,drágám,úgysem kell csinálnod egész nap semmit,legfeljebb etesd meg a gyereket,fürdesd meg este,aztán moss rá,főzz rá,míg én nem vagyok itthon ,de ne izgulj,tudod,ott a mosó- és a mosogatógép,semmi az ,meglátod. (Csak arra vigyázz,édesanyád épp akkor "ne érjen rá segíteni neki)Meglátod, belefullad a "semmittevésbe",és ész nélkül várja majd,hogy újra otthon légy. Ha ez megoldható,próbáld ki!Aztán ha egy csatatérre mégy haza,nyugodtan megmondhatod,ez drágám az a sok semmittevés,amit én csinálok,ha egyedül vagyok a gyerekkel.
2009. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de a második babával csak rosszabb lesz. Egyre több és több dolog szakad majd a nyakadra, és a férjedet egyre jobban nem fogja érdekelni. Nem tudom, hogy úgy hitted-e, hogy majd a második baba megváltoztatja... De ez nem lesz így.
2009. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez az egész akkor kezdődött, amikor már a második baba is megfogant. Természetesen azzal tisztában vagyok, és korántsem volt ilyen célom, hogy majd a második babával valahogy megoldom a problémát. Eleve úgy terveztük, hogy két gyerek, mert nekem nem volt 8 évig testvérem, és nagyon szenvedtem ettől, többet viszont nem lehet, mert már benne vagyok a korban. Semmi bajom azzal, hogy több dolgom lesz, csak azzal van a bajom, hogy nemhogy nem ismerik el a munkámat, hanem még sértegetnek is, mintha egy semmirekellő, egész nap sorozatokat néző anyuka lennék. Egyszerűen rosszul esik, mert nagyon sok pluszt csinálok amellett, hogy anya vagyok és ellátom a házimunkát. Hatalmas kertünk van, amit rendszeresen kipucolok, hogy ne álljon benne a gaz, stb, stb. Szóval tényleg mindent megcsinálok, ami erőmből kitelik.
2009. febr. 17. 12:41
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
ha megszületett a babád, írd meg, légyszi!
2009. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Oké, megírom. Te a "mosogatógépes" vagy :-)? Csak a %-ból gondolom.
2009. febr. 17. 13:50
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.

Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon) aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.

A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyósóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.

És a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul:

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy mi a f..szt csinálok egész nap?

Férj még dühösebben:

- Persze,... ÉS!

Ekkor a feleség édesen rámosolyog:

- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT!!!!

2010. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm, nagyon tanúságos volt!!!!!!
2010. febr. 15. 15:05
 19/20 anonim ***** válasza:
Kiváncsi vagyok, mi van veletek?
2012. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Remélem, már nem vagy együtt a férjeddel. Ő egy bántalmazó, akinek te soha semmit nem számítottál, végig csak kihasznált, csicskáztatott, és "hálából" szavakkal bántott, alázott téged. Egy önző, érzéketlen sz@r alak. (Remélem, az évek alatt ez a bántás nem fajul tovább fizikai bántalmazássá, mert ennél a típusnál ez gyakori.)


Egy férfi nem attól lesz férfi, hogy semmibe veszi és megalázza a párját. Ennek nem nő kell, nem társ, hanem egy szolga. Egy pótamyuci, aki körülugrálja. A férfiak nem ilyenek. Ez nem férfi. Ez egy here.

Az ég áldjon még benneteket (a többi kommentelőt is), SZERESSÉTEK MÁR ÖNMAGATOKAT, és ne szüljetek gyereket ilyeneknek!

2022. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!