Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ahhoz, hogy diagnoszta legyen...

Ahhoz, hogy diagnoszta legyen valaki, milyen szakra kell menni cambridge-en?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 11:04
1 2 3 4
 21/31 Retekszisz ***** válasza:
48%

Ezt is képtelen vagy megnézni a honlapjukon?

IELTS min. 7.0 minden részen/CAE A/CPE A vagy B.

Amúgy Cambridge-nek elég nagy az ösztöndíjalapja, ha tudod igazolni, hogy nem tudnád fizetni a tandíjat, akkor nagy valószínűséggel megkapod. De nem a pénzzel van a gond, hanem hogy nem fogsz bekerülni.

2012. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
30%

Na utolso, te vagy a tipikus p@r@szt, negativ magyar sztereotipia aki drukkol azert hogy masnak is ugyanolyan hitvany legyen az elete mint onmaganak... Jo lenne mar tukorbe nezni...


Szerintem igen is szep dolog az hogyha valaki kigondolja, hogy mit szeretne 5-6 ev mulva csinalni (akkor is ha az elet ugy hozza hogy nem sikerul)... Egy 12 eves meg nem feltetlenul tudja hogy egy egyetemre milyen kovetelmenyek vannak (tudom ott a weboldal), de nem mindig olyan konnyu megtalalni (raadasul tudtommal - legalabbis par eve meg igy volt - ez szakonkent es egyetemenkent valtozik)... Ha valaki szorgalmasan keszul es elore tervez, igenis bekerulhet barmely egyetemre ha nem tehetsegtelen. Nem mindenki zseni semmelyik egyetemen, es minden egyetemen van zseni... Persze kicsi az eselye, de ha pl OKTV-n jol teljesit vagy valamilyen nemzetkozi diakversenyen akkor voila rogton van remeny (foleg ha meg kozben tudatosan megvalogatja az ugy nevezett extracurricular activity-ket, keszul az interviewra, stb)...

2012. jún. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Retekszisz ***** válasza:
49%
Nem drukkolok én ellene. Ahogy láthatod, minden kérdésére válaszoltam. Egyik sem volt több idő kb. 2 percnél, és szerintem eki Cambridge-be készül, erre igazán képes lehetne. Csak meg akarom óvni attól, hogy teljesíthetetlen célt tűzzön ki, és nagyot koppanjon.
2012. jún. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem drukkol ellene. De ami így van, az így van.

Az hogy valaki nem jut be Cambridge-be, nem jelenti azt, hogy nyomorúságos lesz az élete. Rengeteg, nagyon színvonalas egyetem van Európában, ahova tényleg be lehet jutni. Németországban, Skóciában, nagyon jó egyetemek vannak, ellenben két jól sikerült emelt érettségi, meg esetleg OKTV, és még esetleg be is lehet jutni gond nélkül. És még a tandíj is nagyon kedvező. (Ingyenes, vagy csak egy jelképes összeg.)

Cambridge-be, OKTV, meg valami nemzetközi verseny édeskevés lesz. Persze behívnak interjúra, de csak azért, hogy páros lábbal rúghassanak ki, amiért egyáltalán beadtad a jelentkezésedet. OKTV az alap, és ezen felül több nemzetközi versenyen kell dobogósnak lenni. Ehhez egyrészt már alapból, egy felsőfokú angoltudás kell, kilencedik osztály végére, legkésőbb, rengeteget tanulni, az iskolai anyagon kívül. Az iskola anyag nem is számít, mert annál sokkal-sokkal többet kell tudni egy versenyre. Ezenfelül, 10. osztályban már valami komolyabb is kéne, kutatás, vagy valami projektféleség. Az interjún az nem lesz elég hogy járt kémia szakkörre.

Igazából Cambridge mindenkiben egy álom, (legalábbis a többségben, azért sokan képesek ezt reálisan átlátni, és kiegyezni valami reálisabb életcélban), de oda bekerülni nehéz. És az se biztos, hogy egyáltalán a kérdező bírni, mondjuk ha felveszik, akkor már nem lesz gond az egyetem elvégzésével, mert ahhoz is eléggé hajtani kell. Szerintem előnyösebb lenne kiegyezni egy olyan egyetemmel, ami színvonalas, de be lehet kerülni. Majd onnan lehet PhD-re, esetleg már Msc-re menni Cambridge-be.

2012. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hogy bekerülök cambridge-be, egy szép remény. Viszont neked, "Retekszisz", nem muszály válaszolni a kérdésre, ha csak azért válaszolsz, hogy szidj, vagy hogy mondogassad, hogy ugyse fogok bekerülni. 12 évesen azt hiszem, simán mehetek még nemzetközi versenyekre, csinálhatok kutatást, és letehetek felsöfokú nyelvvizsgát. Ezen a honlapon nem az a lényeg, hogy mit tudtam volna csinálni a helyett, hogy kiirom ezt a kérdést, és nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne, mennyi idö alatt sikerült megtalálnod a válaszokat a te zseniális elméddel...
2012. jún. 28. 17:00
 26/31 anonim válasza:
23%
A felvételi menetéről mindent megtalálni a [link] magyar nyelvű weboldalon. Szeretnék néhány dolgot mondani az előző hozzászólásokról. Valaki itt azt írta, hogy 6 embert vettek fel. Szerintem ez Magyarországra vonatkozik, tehát tőlünk vettek fel 6 embert, mert évi 6 új diákkal nehezen működne az egyetem. Olyat is olvastam, hogy a "nemzetközi elit legteteje" tanul ott. Ez egyáltalán nem igaz. Nagy-Britanniában nagyjából 200 éve nem különböztetik meg az embereket a felsőoktatásban a társadalomban elfoglalt helyük alapján. Ott komoly támogatásokra lehet pályázni akár külföldieknek is. A diákhitelt felveszik még a leggazdagabb britek is. A legjobb a diákhitlejükben az, hogy 15 évig bármikor bármennyit fizethetsz belőle, és 15 év után is csak akkor kell kifizetned, ha az éves kereseted meghaladja a 15 000 angol fontot. Illetve az Oxbridge minden felvett diáknak kiküld egy nyomtatványt, amiben a szülők (!) bevételeiről kérdezgetnek és az alapján fizetik a bentlakás bizonyos százalékát (lehet ez akár 100 % is). Sokan írták, hogy a versenyeredmények szerint a világ élvonalába kell tartozni. Kérdem én, az Oxbridge kb. 40 000 diákja közül hány tartozott az élvonalba. A versenyeredmények is fontosak, de nem az a fő szempont. És végül a nyelvvizsga. Azt hiszem 80, vagy 90 %-os nemzetközi középfokú kell - a százalék nem biztos.
2012. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, aki az elején az elitet említette, ő nem az anyagi helyzetre gondolt, hanem a tudásra.

A nemzetközi középfokot nem is értem. Mint ahogy leírták, IELTS kell, felsőfok szintjén. Érdekes lenne középfokkal odaállítani, nem értesz egy szót sem angolul, de azért ott akarsz tanulni.

Egyébként bsc szinten még kevés külföldi diák kerül be, meg lehet nézni az arányokat, elég nagy brit uralom van, msc és phd szintjén viszont jelentősen több a külföldi.

Összességében véve pedig igen is, a legjobbak között kell lenni. Erősen megszűrik a jelentkezőket, és végül egy nagyon kis százalékuk kerül be.

2012. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
0%
Én a középfokot az előző hozzászólásomban említett honlap egyik cikkében olvastam. Azért akinek középfokúja van azért tud valamit angolul. A középfok az a CEF alapján C1-es szint, aminek a definíciója itt található: [link] A nemzetközi nyelvvizsgát pontatlanul fogalmaztam meg, úgy értem nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga.
2012. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a C1, a leírás alapján, meg úgy általában is, egy elég erős felsőfok.

A középfok az, semmi. Az néhány alap szó, illetve a nyelvtan ismerete. Azzal még nem lehet eléldegélni egy országban, és ott egyetemre járni.

2012. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekek maradjunk annyiban tekintve hogy én itt alázok ilyen téren mármint nyelvvizsga aki ad magára IELTS 8 vagy a felé írja CPE B, esetleg A minősítéssel üzérkedig vagy TOEFL ott sok pont van mittom én egy 80% fölé vagy 90% köré.
2012. júl. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!