Hány éves egy neves angol egyetemen a képzés?
gondolok itt:
London Business School, Cambridge University, Imperial College és a Cardiff Egyetemekre elsősorban!
gazdaság és menedzsment szakon?
Nyilvan brit egyetemekre gondolt a kerdezo.
A kepzes nem neves angol egyetemeken is 3 eves. Skociaban 4. Ez nem hirnev es erosseg kerdese, ilyen a rendszer...
Igazándiból nem csak az a kérdés hány éves a képzés hanem szinte minden!
Nem igazán tudok sokat erről a témáról, és angolul se igazán tudok (még),
A történet annyi, hogy 3éve érettségiztem, nem mentem tovább ami mindig is foglalkoztatott a kereskedelem, üzletek..stb fogtam bele munka mellet sikerre volt ítélve (nem arcolás) de nagyon kreatív vagyok, nagyon jó kapcsolataim és ötleteim vannak és ezeket meg is valósítom
vannak cégeim, ki tudom fizetni a tandíjat, most angol tanárhoz járok és egyrészt terjeszkednék Anglia felé másrészt roppantul érdekelnek ez irányú képzése.
Van ez a CEU Soros iskola ami 1-2év és azt mondják top5be lesz Európában most(13) de ami nagyon fontos az a kapcsolati tőke számomra ill kint élnék... ezért kellene nekem valami erős angol iskola!
további kérdéseim:
Hogy tudok bekerülni?
nem tanultam éppen jól de úgy tervezem csinálok új érettségit mindenből
Mit néznek ott tanulmányi eredmények? pénz? sport? vagy mindent? és hogyan milyen rendszerben válogatnak? Milyen iskolákat ajánlotok még?
utolsó te hova jársz?
Tenyleg nem akarlak elkedvetleniteni, de amennyiben az angoltudasod gyakorlatilag nem is letezik, nem lenne bolcsebb elobb azt megalapozni, semmint egyetemeket keresgelni?
Amit leirtal, abbol az jon le, hogy alapvetoen MBA-t keresnel, de azt diploma nelkul nem lehet csinalni, ugye. Masreszt ahhoz, hogy felvegyenek, IELTS/TOEFL vizsga kell, a jobb helyeken 7.0-re, ezt ugy kell elkepzelni, hogy felfosok folotti szint...ha jol tippelem, egyelore az alapfokot sem ered el.
Az, hogy ki tudod fizetni a tandijat remek, de pl. Cambridge akkor se venne fel, ha netan fontban merten akarnal tizmilliokat adomanyozni az egyetemnek...ez se igy megy. Ahhoz, hogy felvegyenek, a penz nem szamit. Ellenkezo esetben Oxford es Cambridge tele lenne orosz es obol menti milliardosok gyermekeivel. Namost beloluk nem sok talalhato egyik helyen se...(Ugyan ez igaz a csucs amerikai egyetemekre is.)
Termeszetesen brit egyetembol van vagy 120, es a lista vege fele 5,5 kooruli IELTS szammal is felvesznek, ami talan felsofok alatti, de mindenkeppen, toronymagasan kozepfok folotti szint. De, ha fel is venne egy gyengebb brit egyetem, a 3 ev alatt sok idod nem lenne a ceges ugyeidre. Amennyiben "levelezon" csinalnad, az jarhato ut, azonban nem ugy mukodik, mint MO.-on, leven heti atlag 3* kell obb orara beulni, kezulni hetrol-hetre, tehat sokkal intenzivebb mint egy magyar levelezo kepzes.
CEU uzleti iskolaja jo, de top 5-ben Europaban se lesz soha (elhiszem ezt mondjak, mi mast...) masreszt a CEU csak posztgradualis kepzest ad, azaz MA es PhD.
Ujfent: amit Te keresel,a z adott egyetemek uzleti iskolai, mint a Said vagy a Judge, de ezek mesterdiplomanak minosulnek, diploma nelkul nem jelentkezhetsz rajuk. Es utanna is, a jelentkezok par szazalekat veszik fel...es ez nem a penzen mulik.
Ha le akarsz diplomazni, az remek otlet, de felsofoku nyelvtudas nelkul ezen gondolkozni teljes borotsag. Az IELTS adott pontokra torteno teljesitese csak egy alapkovetelmeny, nem tobb. A csucs iskolakhoz ennel meg eleve icipiciket tobbet kell teljesiteni:)
Hogy mit neznek: Cambridge-be pl. jellemzoen, ha atbongeszed erre keresoszavakkal a magyar hireket, azon diakok jutnak ki (kb 5 gimnazium neve merul fel mindig), akik Nemzetkozi Diakolimpian ertek el dobogos helyezest, ezen kivul is rakat versenyt nyertek, stb, es minimumkent szinotosok voltak, ami az erettsegire (emelt, vagy nemzetkozi) is vonatkozik. Szinotos diakbol akad par, diakolompian dobogosbol nem sok, de ha ilyen eredmenyekkel rendelkezel, akkor se biztos, hogy felvesznek - interjura kb. biztosan bejutsz, de utanna...lutri. Elsportolo vagy, az se art. Orszagos versenyeket megnyerni korcsoportban, stb, azt mar nezik, alatta nem. Amerikai egyetemekre ugyan ez igaz, bar utobbiak nagyobb figyeklmet szentelnek az extra CV reszeknek, pl. ceggel mit ugykodtel.
De a penz sehol se szamit, se a Yale-n, se a Harvard-on, se Oxford-ban, se Cambridge-ben. Pontosabban az elso kettoeseteben ha legacy vagy, tehat a felmenoid is oda jartak, konyebben kerulhetsz be, de ez a "konyebb" nem "konnyu"-t jelent, csak pici konnyitest. Nem sok. Pl. a Harvard class of 2015 (akkor vegeznek) felveteli rataja szokas szint 8% korul volt.
Azt minden egyetem imadja, ha adomanyoznak neki az oregdiakjai, de a felfeteliben ennek ertheto okokbol nincs szerepe - max annyiban, hogy a tandijat tudd fizetni, ha nem kaptal soztondijat. Akkor marha fontos lehet a penz, d enem ugy, hogy felajanlod, es nagy orommel felvesznek. A Yale jelentlegi kezpenzben es befektettett tokeben mert vagyona valami 18 milliard dollar, Cambridge-e 8 milliard dollar, es ezen felul meg sokmilliard dollart ero fold, stb van a birtokaban. Ergo adomanyoknak nagyon orulnek, de vicces lenne, ha mindez a felveteli eredmenyeit befolyasolna....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!