Reménykedhetünk, hogy angliában fog fősulira járni?
Már bocs de feljebb kint szakadt hazénk fia pontosan azt magyarázta, hogy NINCSEN FŐISKOLAS és el magyarázta azt is ha tudnál figylemesen olvasni ,hogy HOL NÉZZÉL UTÁNA MILYEN EGYETEMEK vannak.
Jah éa nem beszélsz nyel3evet ez baromi szar.... mert angolul kell mindnet bonyoléítani. S ha 3-an utazok ki,hogy beiskolázzátok az hármas költség
AZT IS EDLMONDTÁK, ohgy kevés a fiú ahhoz,ohgy valamlyemn ösztöndíjjas legyen... szólva álmodj csak....
No, mint "kint szakadt hazank fia" (aki a BA-t a ket csucs egyetem egyiken csinalta, az MA-t, PhD-t pedig
Foiskola valoban nincs, pontosabban csak egy van Nagy britanniaban. Itt az USA-ban vannak, de az mas teszta. Nagy Britanniaban van egy szem, most nyitott iden, a New College, ami magan foiskola, es az amerikai libera arts modell alapjan oktat(na) a deakokat, borsos penzekert, elitkepzesben...igaz a Brit sajto is azt talalgatta, majd ki fog Oxford es Cambridge helyett oda menni, mert ennek a valoszinusege konvergal a lotto otos eselyeihez.
A beiratkozas kerdest nem ertem: 18 eves mar elmult az ember, ha egyetemre megy, miert kellene szulo a beiratkozashoz...? lehetseges, hogy van olyan egyetem ahol kella szuloi alairas (mondjuk Szaud Arabiaban lanyoknal siman el tudom kepzelni), de, hogy a vilag epkezlab reszen kellene, azt ketlem. Ez nem gimnazium, az ember 18 eves elmult, ugye. Ergo annak aztan semmi jelentosege nincs, hogy Te milyen nyelveket beszelsz, szulo nem kell a beiratkozashoz. Szulo ertekezlet sincs ;)(Aki meg gyamsag alatt all, az nemigen megy egyetemre.)
Az osztondijas kerdesnek Nagy Britannia eseteben jelentosege nincs, ti. az Allamokkal ellentben szinte sehol nem adnak osztondijat. A Brit egyetemek, alighanem pontosan a roppant bokezu allami kolcson miatt nemigen elnek osztondijakkal BA szinten (mester es doktori az mas, bar ott meg az allami osztondijak dominalnak). Cambridge es Oxford jobban hajlamos osztondijakat hozzavagni a diakokhoz BA szinten is, de ezeket az intezmenyeket ertheto modon a jelen kerdesbe kar belekeverni.
Bejutni ilyen jegyekkel sem lehetetlen, bar erettsegin mindenkeppen ossze kell kapnia magat (ott legalabb csak matek van, ilyen kemia es tarsai nincsenek), de hangsulyozom, hogy ne valami hudefasza intezmenyekkel szamoljatok - bar persze ami Angliaban gyenge, az meg vilagszinten egeszen epkezlab lehet. A listakat felsoroltam, atfutni es megerteni ezeket 1-2 ora, aztan tajekozodni (google, wikipedia, meg foleg az egyetemi honlapok), meg megnezni mit is kovetelnek erettsegi szintben (elobb ajanlatot tesznek a Brit egyetemek, mielott megcsinalnad az A-levelt, vagy erettsegit, csak a ztan hozni is kell a belott szintet), meg IELTS-nel is. Ez utobbihoz a kozepszintu nyelvvizsga erosen keves meg alacsonyabb pontokhoz is. De arra van me fel eve felkeszulni. Nem lehetetlen semmi, de van ra 6 hetete kb, hogy dontsetek, meg motivacios levelet irjatok (amit magatol ertetodoen valami nagyon profi fordito nezzen at es javitsa ki -lehetoleg ne o forditsa le, mondjuk...). tajeoztatatul: az angoltanar a suliban az altalaban minden, csak nem profi.
Sok sikert!
"Sajnos nem sokkal tudjuk támogatni."
Én ebből kiindulva írtam azt,hogy gondoljátok végig, hogy a tandíjat, ki és hazautazást, a megélhetést addig tudjátok-e fizetni míg a gyereketek a saját maga eltartója nem lesz odakint. Aztán elmondták akik ott élnek,hogy kb 10x nehezebb ott felsőoktatásba kerülni és ugyanilyen nehéz bent maradni még a kevésbé nívós egyetemeken is. Szóval kedves kérdező ezeket kéne végig gondolni.
S aztán lehet fizetni a külön órákat, nyelvtanárt stb, hogy a gyerek tudjon is....
vagy marad itthon szerez egy szakmát és ha kedve van ki megy dolgozni. aztán látja milyen ott az élet és ha még mindig akar akkor elmehet ott magától egyetemre.
vagy ezt ő nem is akarja? Mert eddig csak a szülőről tudjuk.
Szóval ha nem igen tudod ebben a válságos világban támogatni, mert nincs félretéve a párnád alá min. az első szemeszternyi tandíj és a többi ( ami ha 9000 Fonttal számolunk is szép kis summa) akkor gondolkodjatok reálisabban. Álmodni mindig lehet.
Mo. azert soha nem volt nagyhatalom, Ausztriaval karoltve sem..ileltve a leggyengebb europai nagyhatalom volt. Na persze osszehasonlithatatlanul jobb pozicio volt az mint amostani, de hat mar 22 eve nincsen elnyoma senki altla, a magyar nep onmagat iranyitja, es a maga vezetoit valasztja meg...az eredmeny lathato..
Kleisenberg egy eros kozepes felooktatast hozott letre, ami aztan szepen lassan meghalt. Most is jobb, mint egy roman vagy szlovak felsooktatas, erosebb egyetemekkel, de az elony tunik el. A tudomanyos publikaciokban is ugyan ez a tendencia. Ez nem csak penzkerdes, ahogy az elottem szolo emlitette, akkor se mennenek sokra az egyetemek Mo.-on, ha csomo penzt adnanak nekik. Annak a penznek csak tordeke erne normalisan celba. Most is irgalmatlan pazarlas megy, pl. a noname foiskolak fenntartasaval, meg se tortenek semmi. Amikor meg tortenik, tandij, iskolak bezarasanak felvetese, stb (na persze a Corvinus-t kiloni barokkos tulzas lett volna), akkor meg titltakozik mindenki, foleg a maffia HOK-ok, hogy jaaaj, rettenetet. Mert amugy minden ingyen van, attol eltekintve, hogy agyonadoztatjak az embereket.
Nemetorszagban valoban eros kozepes az osszkep, amik hianyoznak, azok a kutatoegyetemek es abszolut elit kozpontok: az egyetemrendezesi szemlelet sok hasonlo ereju egyetemet alakitott ki, nem par csucsegyetemet. Prsze jelents kulonbsegek vannak egyetem es egyetem kozott, de ahogy irtam, a legerosebbek, Heidleberg, Munchen is csak a vilagranglistak 50-50. helyen tunnek fel, eppen a fenti okok miatt. Meg hat penz. A csucs angolszasz egyetemekhez kepest a kontinentalis egyetemek valami merhetetlenul csorik.
Az utolso elotti hozzaszolasra: tehat akkor ha jol ertem a logikat, azert ne probaljanak kimenni egyetemre magyaorszagrol, mert nehezebb bekerulni, bennmaradni, nehezebb idegen nyelven hallgatni, esatobbi? Mindez igaz, de ez a mentalitas es gondolkodas nem visz sehova. Arrol nem is beszelve, a jutalom is magasabb.
Mas; mar annyiszor, annyi helyen itt leirtam, hogy EU-s allampolgarkent kaphatsz mindenre kiterjedo allami kolcsont a Brit allamtol, amit nem kell elkezdened visszafizetni addig, amig a fizetesed meg nem halad egy szintet. NEM KELL VAGYONOKAT FELRETENNI EHHEZ. Teny. Fizetik a koltsegteritest, a lakatas, zsebpenzt, stb. Szoval nem, nem ebben fog tonkremenni a csaladi kassza, annal is inkabb, mert ha netan nem kapna gyorsan munkat, akkor meg nem kell fizetni a kamatmentes torlesztest.
Ki tud menni Angliába anyagi támogatás nélkül.
Meg kell hogy említsem, 9000 Font (3,1 millió) a tandíj évente.
Hatalmas adósságot fog a nyakába szedni.
Az állam kifizeti a tandíjat, sőt megélhetési kölcsönt is felvehet. Ha nem éri el a háztartásban levők keresete az évi 8 millió forintot, akkor kaphat évi ingyen 3250 Fontot. (1,1 millió forint ) Ne tévesszen meg. Ez édes kevés Angliához viszonyítva.
A kormány honlapján minden le van írva a finanszírozásról: [link]
Ha itt nem tudtok eligazodni, akkor nem ajánlom hogy kimenjen Angliába. Legalább középfokon kell beszélni a nyelvet, az adminisztrációt senki se fogja elvégezni helyettetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!