Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnám befejezni a...

Hogyan tudnám befejezni a sulit Angliában? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most 10. évfolyamos vagyok egy budapesti gimiben. Van egy középfokú angol nyelvvizsgám, de készülök az emeltszintű angol érettségire.


Lehetséges, hogy egy éven belül Angliába költözünk a családdal. ugye még 2 évem van érettségiig... Azt nem tudom, hogy ha kint folytatom a középiskolát, csak ugye angolul, akkor szerintetek le tudok így érettségizni? csak nagyon nem szeretném előről kezdeni az egészet (mert ugye angol töriből, irodalomból pl egy szót sem tudok...) vagy ez hogyan működik??


Esetleg, ami a legjobb lenne, nem tud valaki egy Angliai magyar iskolát? ahol magyarul tanítanak a magyar tanrenddel megegyezően, magyar tananyagot, stb???


az érettségi mindenképp kell, de nem szeretném újra járni az első 2 évet kint...


előre is köszi!


2011. ápr. 18. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
érettségizhetsz itthon. magántanuló leszel és csak vizsgázni jössz haza. Persze ehhez nagy akaraterő kell, hiszen egyedül kell tanulnod.
2011. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anglia nem kicsi...kicsit bővebb infót is adhatnál hogy hova költöztök.
2011. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
elmesz egy A-level coursera, vagy egy Access coursra es el van intezve. mar az altalanos iskolai tudasod is tulszarnyalja az itteni erettsegit
2011. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát azért nem olcsó a repjegy, hogy hazajárogassak vizsgázni... :S

konkrétan nem tudjuk még, hogy hova megyünk, csak azt, hogy INNEN EL!! gondolom mindenki megérti...

2011. ápr. 18. 19:10
 5/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló!

gyorsan megnéztem ezt az acces-course-t!


"Az Access kurzusokat azoknak a külföldi diákoknak tervezték, akik a középiskola befejezése után Angliában szeretnének felsőoktatásban tanulni. Szintén gondoltak azokra a brit diákokra, akiknek hiányzik valamilyen korábbi végzettségük, és ugyanakkor a felsőoktatásban szeretnének tanulni, valamint azokra, akik a középiskola befejezése után dolgozni kezdtek, és most szeretnének visszatérni

az oktatásba és egyetemre menni


Magyar viszonylatban a programra jelentkezhet olyan diák is, aki érettségizett,

de olyan is, aki nem tette le az érettségit Magyarországon vagy néhány éve még hiányzik a középiskolából. "


szóval ezt találtam... nekem eszem ágában nincs egyetemre menni sem itthon, sem ott, csak az érettségi kell.

tehát ez kiváltja az érettségit (GCSE) vagy ha másképp fogalmazok, itt letehetem az érettségit, ha erre járok?

2011. ápr. 18. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
18:53 vagyok. Igen, megértem, csak így nehéz olyan iskolát nézni ha még nem tudjátok. Vagy a szerint mentek?(Amúgy mi is valószínű kimegyünk Ausztráliába)
2011. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ausztrália a B tervünk... csak az mégg 500x bonyolultabb a vízumok miatt. Ti hogyan tervezitek? ha írsz privátban, szivesen beszélgetnék erről!
2011. ápr. 18. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetek én is, de nem tudok privit írni mert szerintem letiltottad, vagy nemtom:D Add meg az e-mailed. Anyu most volt ilyen információs gyűlésen, és ha van kérdésed, megkérdezem és talán tudok segíteni
2011. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy hol olvastad ezt az informaciot, de nem igaz. teljesen ugyanabban a szituacioban voltam negy evvel ezelott mint te most vagy, es en is igy tanultam tovabb angliaban
2011. ápr. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zoliol ***** válasza:
énis 10.után szeretnék ANgliába kimenni... Ha lesz rá lehetőségem kéttannyelvűbe mek
2011. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!