Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban meg Angliában...

Németországban meg Angliában is ennyire fontos szerepe van a nyelvvizsgának az ottani tanulók életében, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kívülállóként (majd a tapasztaltabbak javítanak, megcáfolnak) azt gondolom, hogy jóval kevesebb.

1. a németet, de főleg az angolt rengetegen beszélik, nincsenek annyira rászorulva más nyelvekre, hogy megértessék magukat pl. külföldi munkavállalás esetén, nemzetközi cégeknél munka közben

2. szinte minden szakirodalom megtalálható angolul (ha tényleg nem minden), de németül is sok minden elérhető


Ettől függetlenül tanulnak ők is nyelveket, csak annyira nincsenek rákényszerítve, mint mi.

2011. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Én külföldön élek már 10éve, és éltem több országban. Az az érdekes,hogy a magyarok vannak rákényszerítve, mégis mi beszélünk legkevésbé nyelveket. Nyugat, de főleg Észak-Európában szinte mindenki beszéli az angolt, és a németet is rengetegen-most nem a britekről meg a német nyelvterületen lévőkről beszélek, tehát ez alatt nem az anyanyelvüket értem- még sem vannak úgy rákényszerítve, hogy pl. nem kötelezik őket 2-3 db nyelvvizsgára,hogy bejussanak pl. egyetemre, sőt 1 db sem kell. A munkáltatók szintén nem nézik, mert kit érdekel? Evidens,hogy angolul mindenki tud, németül majdnem mindenki, ha meg még sem,az úgyis kiderül. Hogy miért van ez? A válasz egyszerű: igényesség. Nekik van igényük nyelvet tanulni, nekünk nincs. Ott a szakmunkások úgy beszélik a nyelvet, ahogy itt a diplomások se, ottani képzettebb emberekről már ne is beszéljek. Mi kicsit fordított világban élek.
2011. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, kicsit fáradt vagyok. Látom, hogy konkrétan Németország és Anglia érdekel. A németek nagyon jól tudnak angolul, tudják, hogy muszáj tudniuk, hisz az a világnyelv, már csak az üzlet miatt is fontos, meg a túristák miatt. Ha belegondolsz, túristák a boltos néninek is fontosak,tehát még ő is tud. Az angolok meg jól tudnak németül, legalábbis akiket én ismertem. Egy brit iskolában tanítottam 6évig, az összes szaktanár tudott németül és minden ismerősöm. Mert tudják, hogy milyen fontos nyelv.
2011. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Számukra evidens, hogy beszélnek nyelveket. Senki nem kényszeríti őket, viszont tudják, hogy sokkal jobban boldogulnak az életben, ha tudnak nyelvet. Egyszerűen a környezet más. Még nem fordult velem elő soha, hogy boltban a 16 éves diákmunkát végző leányzó ne tudott volna tökéletesen angolul.
2011. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van. Annak ellenere, hogy a magyar mennyire elszigetelt nyelv, az EU-ban sereghajto Mo. az emberek nyelvtudasat tekintve. Ennek szamos oka van, nyilvan az se segit, hogy ha magyar az anyanyelved, rem nehez barmit is megtanulni, leven semmire sem hasonlit, ami kesz atok.

Ugyanakkor az szinten nem segit, hogy az emberek nem is erzik fontosnak, a magyar nyelvoktatas pocsek (es mint altalaban az oktatas, magolos, es nem latja a lenyeget, biflaztat, szovegeket fordittat meg nyelvszabalyokat memorizaltat, csak a diakok eppen beszelni meg irni nem tudnak) es hacsak nem megy kulonorakra, iskolaban nem tanul meg normalisan a gyerek, az biztos. Az se segit, hogy magyarorszagon idegen nyelvet, az egzotikus angolt se hallja soha senki, hiszen Europaban szinte egyedulallo modon minden le van szinkronizalva. Stb, stb, stb.


Kulturalisan lehet mondani, hogy 22 evvel ezelottig kozetezo volt az orosz, de azt se tanulta meg senki. Az angollal jobb a helyzet, de nem tul fenyes. Kozben meg nem csak arrol van szo, hogy Eu-ban nezve gyenge amagyar nyelvtudas, hanem a vilag jo reszevel osszevetve is...

2011. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

hát igen, az is egy ok, hogy Mo "sereghajtó", hogy a nyelvük hasonlósága miatt a németek meg az angolok biztos könnyebben megtanulják egymás nyelvét, mint a magyarok az övékét

2011. okt. 14. 15:09
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak a nemet es angolok, de gondlj bele, egy roman milyen konnyen megtanulhat freanciaul, olaszul vagy spanyolul! De meg angolul is...rengeteg szo van ami nagyon hasonlo...igazabol a magyarnal rettenetesebb nyelv ebbola szempontbol keves van. Eljenek a nyelvujitok es tamogatoik, akik bar magyarul altalaban alig beszeltek (hiszen nemet volt az anyanyelvuk), jol megreformaltak a lassan elnemetesedo magyart. Taps.
2011. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A finn hasonló a magyarhoz, mégis szinte minden finn kítűnően tud svédül és angolul, a fiatalabbak németül is, és még általában extrának tanulnak egy ritka nyelvet,amit később beszélnek is,nem csak a papír kell nekik. Tudom,mert itt élek. Mint már említették, ez valóban igény kérdése.
2011. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nagyon összetett a probléma, gyökerei az oktatás színvonalában és az emberek igényességében rejlik.

Első: nálunk tanítják és nem MEGTANÍTJÁK az angol, német stb nyelvet

Második: ezelőtt még 70 évvel is természetes volt hogy pld egy érettségizett - még ha zötyögve is de meg tudta magát értetni és értekezni tudott egy némettel, mert 'német'nyelvszférában éltünk ... ez anno történelmi hagyomány volt. Nem beszélve arról hogy a latin nyelv oktatása nagyon hozzájárult a nyelvek - ismétlem - megtanulásához.

Három: csak ismételni tudom: valami qva nagy zűr van nálunk az oktatásban, mert tanítanak de nem MEGTANÍTANAK.

Hadd iktassak be egy idézetet - érdemes a többit is elolvasni: "Bhután ötven év alatt szó szerint a középkorból verekedte föl magát olyan szintre, hogy ma már tizenegy iskola helyett hatszáz van és nyolc tárgyból hetet angolul tartanak." [link]

2011. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nos, én sem beszélek egy nyelvet sem. 1988-1999-ig jártam iskolába, és igen, akkor még a tanítási színvonal sem volt valami igényes. Teljesen elvették a kedvem tőle. Emlékszem jött valami román menekült 30-as korosztályú férfi, beszélte a nyelvet, de kommunikálni nem tudott, hamar kicsapták a suliból, utána jött egy ronda idegbeteg Nő, aki írni tudta az angolt, beszélni nem. Teljesen összefüggéstelen volt az óra. Végül vendégtanár jött Angliából, anyanyelven beszélt hozzánk, nem tudott magyarul, de játékos, könnyed órák voltak. Valószínű sikerrel is járt volna, ha az alap nem lett volna iskolán belül szégyenteljes. Ez általános suliban volt, teljesen elvették a kedvem tőle, volt olyan is, hogy 1 hónapot tanított a tanár minket, és már jött is másik. Szerintem először a beszédet kellett volna megtanítani, kedvet hozni hozzá, és utána a nyelvtani részét ismertetni, ahogy az anyanyelvünket is tanuljuk. Csak a kusza fonetikákra emlékszem.Pedig én emelt szinten kezdtem az angolt 2.-dik osztályosként, nem vagyok analfabéta. Közép suliban már nem is akartam angolt tanulni, bejelöltem az olaszt, a többség döntött, sajna maradt az angol, átdöcögtem rajta, de utálom. Ezzel csak azt akartam elmesélni, hogy az én korosztályom igencsak ilyen szintű tanítást kapott, talán a kislányomnak már igénye is lesz az idegen nyelvre, már az oviban is kiváló tanítást kap, élményekkel teli jön haza...
2011. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!