Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem? ( bővebben lent )

Van esélyem? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék egyetemre járni,Angliára gondoltam.A legnagyobb álmom,hogy felvegyenek az Oxfordra. 14 éves vagyok,és 1 éven belül teszem le a középfokú angol nyelvvizsgát. 8 osztályos gimibe járok,és az átlagom 5,0.
2011. jan. 15. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
2 dolog: általánmosban nem nagy cucc kitűnőnőnek lenni, a középfokú nyelvvizsga is vicc. Na most ha gimiben is 5,0 körül maradsz és teszel angolból felsőfokút, emellett van elég lóvétok, hogy kint lakj és tanulj, akkor van esély.
2011. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szeretnélek kiábrándítani, úgyhogy inkább leírom neked, amit tudok. Ahhoz, hogy felvegyen az Oxfordra, továbbra is tartsd a kitűnő átlagodat, lehetőleg 12. osztályig. Tegyél kitűnő érettségit. Nyelvvizsgából a felsőfokú alapkövetelmény, ráadásul nem is mindegy, hogy milyen. Amire neked szükséged lesz, az egy jó eredmény a TOEFL/Cambridge nyelvvizsgák valamelyikén, az angliai egyetemeket csak ezeken fogadják el (jelentkezésedkor nem lehet régebbi, mint két éves). Azért azt megsúgom, hogy a felsőfokú nyelvvizsgához szükséges anyag nem fog elegendő nyelvtudást adni az órák látogatásához meg egyébként a kinti élethez, úgyhogy olvass minél többet angolul (lehetőleg a választott szakodba vágó cikkeket, szakkönyveket), nézz sorozatokat és filmeket, járj nyitott szemmel.

Ezen kívül ajánlatos "International Baccalaureate" vizsgát is tenned, ehhez felkészítőre is kell járnod. Ja, persze, ezt is kitűnőre.

Azt is jó, ha tudod, hogy az Oxford Anglia egyik legrégebbi és legnevesebb egyeteme, ennél fogva pedig az egyik legdrágább is, a tandíjakat pedig egy nemrég kiadott rendelettel kvázi megduplázták, úgyhogy nem lesz olcsó. Az élet odakinn kb. havi 4-600 font, ezt akár még meg is tudod keresni egyetem mellett.


Amúgy, miért pont Oxford? Mit tudsz róla? Mert ma már messze nem csak ez az egy kiváló egyetem van Angliában, sőt. Bizonyos szakok tekintetében más egyetemek színvonalasabb képzést nyújtanak, szóval ne a név legyen a húzóerő.

2011. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem tudnám megmondani,hogy miért pont Oxford.Sok jót olvastam róla,és azóta kezdett még jobban érdekelni,hogy felvették az egyik ismerősömet.

2011. jan. 15. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
ööööö akkor miért nem az ismerőstől kérdezel?
2011. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!