Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kollégistaként USA-ban, hogyan?

Kollégistaként USA-ban, hogyan?

Figyelt kérdés
Ezen tanév végén fogok érettségizni és szándékom tanulmányaimat folytatni kint Amerikában, tudom, hogy léteznek kint kollégiumok boarding school / dormitory néven. Ilyenbe szeretnék jelentkezni. Tanulás mellett dolgozni szeretnék, rendőrségen, és ez lenne a fő pálya amin haladni szeretnék, közrendőr -> járőr -> nyomozó, mivel 18 évesen már lehet jelentkezni ilyen munkákra, fizikailag megfelelek a munkára, agyam is megvan így gondolom nem lenne nehéz elhelyezkednem ott. Igazából ami engem érdekelne, az az, hogy hogyan lehet ilyen kollégiumba felvételt nyerni? Mennyire pénzigényes a dolog? Így hirtelen kb. 1 millió biztos van már most rá, de gondolom ez nem elég ha több évre megyek ki, persze ha dolgozok mellette akkor egy részét tudom állni a dolognak... Várom a válaszokat, köszi szépen!
2010. nov. 19. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az iskolával kapcsolatban nem tudok mondani semmit.

De kint dolgozni csak munkavállalási engedéllyel lehet. Ha feketén dolgozol,akkor abból jó,ha a megélhetésedet tudod fedezni,de a tanulásodat nem. Ott is munkanélküliség van.

Azt pedig nem hiszem,hogy rendőr lehetnél. Minden államban csak az lehet fegyveres testület tagja,aki az ország állampolgára. Ahhoz,hogy megkapd az állampolgárságot,sok évnek kell eltelnie.

2010. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ha jól tudom 5 évnek kell eltelnie, de először úgyis csak papírmunkát adnának ott is, szóval kibírható, utána meg katonaságnál és ha minden igaz rendőrségnél is kérvényezhető a honosítás gyorsítása, így elöbb lehet amerikai állampolgár az emberből.
2010. nov. 19. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Hol akanál papírmunkát? Ha kimégy,kizárt,hogy irodában vagy a rendőrségnél találj munkát feketén. Legfeljebb akkor,ha már úgy mégy ki,hogy biztosítják a kinti állásodat.
2010. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!