Ez így korrekt?

Figyelt kérdés

szóval kb. 2 000 000 lenne az út összesen egy évre. ebből lejön 1 000 000 az ruházás, kaja stb.-re. (én így számoltam kb...) szóval az úgy már csak 1 000 000...


arra gondoltam, hogy nekem, és tesómnak is szánnak szüleim egy lakást (már megvannak. bérbe vannak adva) és ha megkapom azt a lakást, vissza tudnám adni még azt az 1 000 000-t. -- ígéret, ígéret, de komolyan gondolom.


ezzel nekem lenne egy óriási lehetőségem amivel megvalósíthatnám azt amire egész életemben vártam (igen... american dream, de nem az az átlagos hollywood stb.), és anyuméknak kb. 3 évre kellene nélkülözni csak annyit pénzt....


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. ezt én írtam. a helyzet ez, csak nem akarom ezt csinálni velük. (én sem őrültem meg teljesen) és ennyitől szerintem még egyáltalán nem kellene semmiről sem lemondaniuk.


nos? mit gondoltok??

15/L


2010. nov. 19. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
kerdezd mar meg otthon, te lany. Mi nem fogjuk tudni megvalaszolni ezt neked. Ha van ra penzetek, akkor tölem 3 millioert is mehetsz, ha nincs, akkor egy millioert sem. Ha a szüleid nem akarnak 15 evesen elengedni Amerikaba egy evre, akkor 200.000-ert sem fognak akarni. De ez mind olyan kerdes, amit a szüleid tudnak csak megvalaszolni. Jön a hetvege, allitsd össze az egeszet, szamitasi tervekkel, mindennel együtt, hogy pontosan lassak, hogy mi ez az egesz, es üljetek le megbeszelni. Mashogy nem megy..
2010. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
no comment
2010. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
első köszi. csak azért félek. :)
2010. nov. 19. 14:43
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Elsö vagyok:


Persze, hogy felsz, de ha egy teljesen atgondolt tervvel allsz elö megis több eselyed van, mintha közlöd, hogy hello anya! nincs egy millio ft-od egy evre az usara, aztan meg egy millio a megelhetesre? Visszaadom, megigerem :) ez igy nem megy. Anno en is akartam, de mi hosszas varialas, meg szamolgatas utan ugy döntöttünk, hogy gimi utan, es mas program, nem cserediak, de nagyjabol kepben vagyok a dologgal. Mondj el mindent, hogy nem szamit bele itt a gimibe, ugyhpgy vagy evet kell ismetelned, vagy különbözeti vizsgat tenned, hogy egy millio a program dij, masik a havi kiadasokra kell, hogy mi profitalhasz ebböl.


Viszont van valami, amit nem ertek. Ha a nagy amerikai almot akarod veghez vinni, akkor miert most mesz? Azzal, hogy most kint töltesz egy evet kesöbb nem lesz nagyobb eselyed, migha az egyetemen, akkor igen, vagy, ha szakmai gyakorlatot csinalsz kint.


Ha van valami (akar ötlet, akar mas) szivesen segitek.


Akik nem allnak melletted, nem mind irigyek am, csak az emberek nagyresze nem engedne el a 15 eves lanyat egy evre az usa-ba, ez erthetö. Es szerintem a te csaladodban is ez lesz a sarkallatos pont.

2010. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
De mire mennél most azzal az egy évvel? Meg akarod nézni az országot? Mert akkor szerintem egyszerűbb kimenni túristaként 1-2 hétre. Ha meg komolyabb céljaid vannak, ott akarsz dolgozni, akármi, akkor szerintem most nem érdemes erre pazarolni a pénzt, hanem inkább félretetetném és majd ha nagy leszel.
2010. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
első: nagyon köszi. :D
2010. nov. 19. 14:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd már meg otthon végre, mert tökmindegy mit gondolunk, ha a szüleid máshogy gondolják!

Mondjuk azt nem értem amit arról írsz, hogy mivel vettek neked lakást ezért tudsz nekik adni 1 millát. Mármint nem értem hogy azért mert még egy lakást is kaptál tőlük, mitől lesz neked egy milliód, de bocs ha értetlen vagyok.


Szóval: kérdezd meg otthon, mert hiába írunk itt mi bármit is, a szüleid lehet hogy teljesen mást fognak mondani!!

2010. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom eladná a lakást, vagy kiadná nem?
2010. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nyilván. :P
2010. nov. 19. 15:16
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De ha kiadja akkor ő hol lakik? Gondolom szüleinél. Akkor ha kiadja a lakást az ugyanúgy a szülei pénze, tehát nem effektíve "ő adja nekik", mert a szülők vették a házat is. Mindegy, részletkérdés csak megakadt a szemem ezen :)

Nagyon gyerek a gondolkodásod és eléggé el is vagy kényeztetve, de kérdezd meg és kiderül mit mondanak. Felesleges kiírni a kérdést még hússzor, mert már minden gyakoris netező tudja hogy gazdagok vagytok és hogy te Amerikába akarsz menni, de előrébb nem jutsz ezzel az biztos.


Ha nyugodt a hangulat, üljetek le a nappaliba és kérdezd meg tőlük. Ha azt mondják igen menjél akkor örülj neki, ha azt mondják hogy nem mert nincs erre pénzük akkor ez ellen úgysem tehetsz! Ha kell a pénz a család háztartására, pláne így ünnepek előtt, akkor hiába ígéred meg hogy majd 3 év múlva "visszaadod" (a saját pénzükből) nem hiszem hogy segíteni fog, de próba szerencse.....

2010. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!