Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy korrekt nyelv?

Van olyan, hogy korrekt nyelv?

Figyelt kérdés

100 éve szenvedek az angollal. Minden szót értek. Értem a nyelvtant de nem tudom lefordítani magyarra a mondatokat

Nincs olyan nyelv amit ha megtanulom a szavakat és a esetleg a nyelvtan és ÉRTEM a dolgokat?????


2011. márc. 21. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Hallgass, olvass, és ne fordítani akarj, hanem érteni.

Az eszperantó nyelv könnyen érthető némi tanulás után, de az angolra jóval nagyobb szükséged lesz a jövőben.

2011. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A megértés is a nyelv része, és nem egyenlő a nyelvtan és szavak ismeretével. Ez minden nyelvnél így van. Másrészt a fordítás is egy szakma, attól még beszélhet valaki tökéletesen két nyelvet, hogy nem tudja lefordítani egyikről a másikra a dolgokat. Különben ajánlom, hogy próbálj más típusú nyelvet tanulni akkor, mert lehet, hogy az Angol egyszerűen idegen tőled.


Vagy fejleszt a megértésedet angol filmek nézésével, angol könyvek olvasásával és ilyesmikkel.

2011. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De nem értem. Minek is lefordítani magyarra a dolgokat? Nem tudom hogy ki hogy van vele, amikor én angolul beszélek valakihez akkor nincs arra idő hogy lefordítsam magyarra (fejben) és magyarul megfogalmazzam a mondatot majd gyorsan megcsinálni angolul. Úgy vélem egy idő után ez nem kiküszöbölhető, angolul kell gondolkozni. Bár idő kell ehhez, komplex mondatoknál néha nekem sem megy hirtelen.
2011. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leírnál egy pár angol mondatot, amit nem értesz? Kíváncsi vagyok rá. Köszönöm.
2011. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan nyelv amit ha megtanulom a szavakat és a esetleg a nyelvtan és ÉRTEM a dolgokat?????"


De, pl. az angol. Csak éppen nem elég szavakat tudni, hanem gyakorolni kell a szövegértést.


De ha mutatnál egy példát arra, amit nem értesz, akkor könnyebb lenne segíteni.

2011. márc. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isabella95 válasza:
Jó öreg lehetsz ha már 100 éve tanulod az angolt :D
2011. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na itt egy pl :

Football is a matter of life.

2011. ápr. 6. 23:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!