Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ennyi angol elég az Erasmus...

Ennyi angol elég az Erasmus programhoz, ha csak pár napra mennék külföldre?

Figyelt kérdés

Nálunk van olyan, hogy Pannónia Program, és az 2-5 napos is lehet akár. Angolból sosem voltam nagyon jó, de voltam már párszor külföldön és mindig megértettek, meg megértettem amit mondtak nekem. Nyelvvizsgám nincs. Arra most készülök, hogy a jövőben legyen. Illetve tervben van a nyelviskola is a közeljövőben. Gimnáziumban nagyon rossz voltam egyébként angolból, alig lett meg a kettes is érettségiből, de az elmúlt években sokat tanultam otthon, és a hétköznapi életben túlélek már. Szoktam beszélgetni külföldi hallgatókkal is, és nagyrészt velük is tudok angolul kommunikálni.

Vagy 2-5 nap alatt is vizsgáznom kell majd(mert olvastam ilyet is), vagy mire számítsak? Mert ott még nem tartok, hogy angolul megértsek bármilyen tananyagot, és meg is tanuljam.

Nyelvvizsga nálunk egyébként nem kötelező(megkérdeztem).

És tudom, ciki, de azon vagyok hogy tanuljam az angolt(napi szinten foglalkozok vele, ha már gimiben nem tettem).

Első éves vagyok egyetemen.


szept. 11. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában a jelentkezésnél meg van adva, hogy milyen szintű angolt várnak el. Annyi angoltudás kell, hogy megértsd az órai anyagot, megtanuld és le tudj vizsgázni belőle. Minél rosszabb az angolod annál nehezebb lesz.


Azért is nehéz, mert sokszor egy adott tananyagot a saját anyanyelveden is nehéz megérteni, nemhogy egy másik nyelven.

szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. vagyok: most vettem észre, hogy csak pár napra. Akkor nem tudom milyen vizsga lehet ott, inkább azt tudom elképzelni, hogy beülsz pár órára. Próbáld meg, vesztenivalód nincs.
szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, épp azért csak pár napra gondoltam, mert nincs olyan jó angolom, plusz dolgozok is mellette. Hallottam olyat, hogy mentek ki Spanyolországba is olyan hallgatók, akik a saját anyanyelvükön kívül egy szót sem beszéltek, és mégis kimehettek, csak szívtak.

2-5 nap alatt meg remélem azért tényleg nem vizsgázni kell kimenni.

Mindenképp megpróbálom! Köszönöm! :)

szept. 11. 14:37

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!