Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen érettségik kellenek a...

Milyen érettségik kellenek a Marosvásárhelyi Orvosi Egyetemre? Hogyan működik a felvételi vizsga?

Figyelt kérdés

Találtam pár kérdést ebben a témában, de nem túl aktuálisak. Természetesen a honlapon is próbáltam tájékozódni, de nem találtam semmit a felvételiről és az érettségiről.

Felvételiről annyit tudok, de javítsatok ki, ha tévedek, hogy lehet választani a biológia, a kémia és a fizika között, meg kell venni egy könyvet, és abból kell felkészülni a júliusi vizsgára.

Nem Romániában élek, viszont a magyar orvosikra valószínűleg a magas pontszám miatt nem fogok tudni bekerülni. Még két évem van, mivel 5 éves középiskolában tanulok.

Esetleg ha tudtok, arról is írhattok, hogy magyarországi magyarként milyen lépéseket kell majd tennem, hogy ha nem jönne össze az itthoni tanulás, és ki tudjak menni oda.

Nyelvtanulással nem lenne baj, ugyanis ha jól tudom, az elméleti oktatás magyarul zajlik, de a gyakorlati románul.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



júl. 3. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez ne legyen szempont. Nem csak bekerülni kell, hanem bent is maradni, ami erős alapok nélkül esélytelen.

Egy román egyetemre pedig nem lesz előny hogy te magyarországi magyar vagy 0 román nyelvtudással. Fogalmad nincs az egészről.

júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kikeresném neked, pár éve én is akartam menni, de szerintem engedd el.

Hiába iratkozol magyar szakra, a gyakorlatok teljesen románul lesznek, mert "a magyar nyelv a színházakba meg az otthonokba való".

Ha egy idegen nyelven kezdesz el tanulni valamit, akkor sem az anyagot, sem a nyelvet nem tanulod meg. Tudom, az autósiskolát én 12 romántanulással a hátam mögött románul kezdtem el, mert rokonok rábeszéltek, de inkább átmentem a magyarra.

júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: igen, tisztában vagyok vele, hogy nem csak bekerülni kell, hiszen ott is 6 év kemény tanulás várna, mint ahogy az itthoni egyetemeken is. És azt is tudom, hogy hátrányból indulnék a nyelvtudás hiánya miatt. Nem gondoltam előnynek, hogy nem Romániában élek.

Értékelem, hogy ezt leírtad,viszont azért tettem fel a kérdést, mert valóban sok mindenről nem tudok.


2-es válaszoló: köszönöm!

júl. 3. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Na es esetleg angol?

Rengeteg Eu-n kívüli hallgató van, es azok se beszélnek romanul.

Amikor a korhazban voltam, a főorvos angolul beszelt veluk mikor jöttek vizitbe.

júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha az a fő ok amiért nem megy oda, mert a többire nem lenne elég pontja, akkor ott se fog bent maradni.

Ha esetleg elvégezné, Mo-n nyilván nem fogják alkalmazni, románul meg nem tud. Nagyon rossz ötlet ez az egész, úgy ahogy van.

júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én most végeztem a marosvásárhelyi orvosin magyarországiként. Azért azt nagyon nem mondanám amit az előző, hogy úgy ahogy van rossz ötlet…és az sem igaz hogy utána Magyarországon nem alkalmaznak. Elfogadják a diplomát csak honosítani kell. Viszont a román nyelv nem tudása komoly hátrány akárki mond akármit nekem az volt (én úgy jöttem ki hogy semmit nem tudtam románul). A gyakorlatokon teljesen evidensnek veszik hogy mindenki beszél románul, nem megszokott az hogy valaki nem tud (persze minden évfolyamra becsúszik egy pár magyarországi, de teljesen más a tanárok hozzáállása ehhez, valaki segítőkész valaki kevésbé…) Szerintem sokkal nehezebb és valahol stresszesebb is volt nekem így elvégezni az egyetemet. Meg lehet oldani, meg lehet csinálni a bizonyíték hogy többen is megcsináltuk így, de egyáltalán nem volt könnyű.

Én azt mondanám, hogy ha mindenképpen ez az álmod, nem tudod elképzelni hogy más csinálj és nem kerülsz be otthonra akkor lehet ez a B terved, de csak nagyon nagyon végső esetben.

Ha pedig ki tudjátok fizetni az angol nyelvű képzést akkor mindenképpen inkább azt ajánlanám.

aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
aug. 2. 18:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!