Külföldi egyetemre érdemes menni? Mennyi esélyem van innen bejutni egy “elit” egyetemre?
Persze, hogy be lehet jutni. Rengeteg magyart ismerek, akik menő külföldi egyetemekre járnak. Nézd meg, mik a feltételek, és add be a jelentkezésed.
Mestertipp: Németországban ingyen van az oktatás, Hollandiában meg nagyon olcsók a mesterszakok, az egyetemeik pedig top 100-asok. Anglia meg qva drága.
Köszi a válaszokat.
Én Hollandiába vagy Németországba nem szeretnék menni személyes okokból, de köszi a tippet.
Egyébként azért itt kérdezem, mert én ezzel még nagyon ráérek (most voltam 9.-es).
Igazából leginkább személyes dolgok érdekeltek volna, azért kérdeztem. De akkor ez nem volt tiszta. Azért köszi.
Épp hogy kijárta a 8.-at, de már elit egyetemre vágyik xD
Sok sikert.
Bekerülni se könnyű, de bentmaradni már művészet. Én mégegyszer nem csinálnám végig, annak ellenére hogy sikerült.
Rohadt drága volt és rohadt stresszes.
Amúgy a magyar érettségi meg az emelt angol kb lópikula. Azzal kinevetnek.meg azzal az angollal fel se vesznek.
Már megbocsáss, de jobb lenne, ha inkább a végzős évem elején kezdeném el kitalálni, hogy mit is akarok és hova is akarok egyetemre járni? Bocs, hogy képes vagyok előre gondolkodni, tervezni és érdeklődni bizonyos dolgok iránt.
Az “azzal az angollal”-ra pedig annyit mondok, hogy egy C1-es nyelvvizsgám már így is van, jövőre megyek C2-t tenni. Ebből szerintem az következik, hogy az angolom egészen jó, és ez a jövőben csak fejlődni fogok, mivel van annyi ambícióm.
Legyél szíves nem ítélkezni és beszólogatni csak azért, mert nem szimpatikus neked, hogy fiatal vagyok. Semmit nem tudsz rólam vagy az életemről, csak annyit, amennyit a kérdésben megadtam, ami, valljuk be, nem valami sok.
Egyébként meg nem értelek, végül is neked is sikerült, nem igaz? Ha felvesznek valakit ilyen hozzáállással és ennyi intelligenciával, mint amennyi neked van, akkor nekem igazán nem kell aggódnom.
Ezen felül köszönöm a válaszodat, abban biztos lehetsz, hogy megtanultam belőle, nem érdemes ide kiírni egy kérdést, mert annyi ilyen ember van itt, mint te.
Édesem!Nem sikerült értelmezned, ugye?Jó, akkor kifejtem bővebben: Még van 4 éved.addig sok minden fog változni. Pl UK már nem EU, így sokkal nehezebb és drágább lesz oda bekerülni. Írország meg alapból mocsok drága. A magyar nyelvvizsgák nem tudás alapúak, csak magolósak, egy majom is megcsinálja. Otthon anglisztikát végzett ismerősöm itt sírva hívott fel, hogy nem igazán halad semmire, mert konkrétan lenézik.
Én totál más szakirányokon voltam, és már itt éltem 5 éve, mielőtt jelentkeztem. Elötte is sok képzést csináltam itt, amik plusz creditet hoztak. Ha mindenképpen angol területen akarsz tanulni, ajánlom Dániát, van angol nyelvű oktatás, INGYENES, és elképesztően jó. De pl brit top egyetemre bekerülni... Állampolgár barátomnak se sikerült, pedig már volt egy diplomája, kutatásokat végzett és voltak nemzetközi versenyei is.
Sok sikert, de a helyedben inkább Dániát választanám.
Ha nem élnék itt, én is oda jelentkeztem volna.
Szerintem neked se sikerült értelmezned azt, amit írtam.
1, Azt írtam, 9.-es voltam, akárhogy is nézzük, már csak 3 évem van. Oké, hogy nem nagy különbség, de ha már ilyen kioktató stílusban akarsz beszélni velem, akkor legalább ne tévedj.
2, Nem magyar nyelvvizsgát tettem, hanem nemzetközit (Cambridge Advanced).
3, A top egyetem kinek mi, nem Oxfordot céloznám meg.
4, Angliát azért mondtam, mert angol nyelvterület és Európán belül van, de amúgy - mint írtam is, de a szövegértési készség látom nálad hiányzik - más országok is érdekelnek.
Kérlek ne beszélj velem ilyen lekezelően, a tény, hogy kiskorú vagyok, nem tesz automatikusan hülyévé is. Ha te felnőttként így beszélsz egy gyerekkel, az szerintem rólad többet elárul (pl. hogy valószínűleg semmiféle elit egyetemre nem jártál te), de végül is te tudod.
:D
Most csinálom a másodikat :)
És ha a piti kis dacodból visszavennél, akkor láthattad volna, hogy hasznos tanácsot is írtam.
Pl ami a UK-t illeti, mint említettem, a Brexit miatt nehezebb bekerülni, és drágább is.
Ahol nagyon jó az angol nyelvű egyetemi oktatás, az Dánia, Ausztria, Írország (bár itt is elég drága sajnos, plusz Írországban a lakhatás horror áron van, erről jobban tudnék mesélni, lévén itt élek), de nagyon sokan dícsérik Norvégiát is, illetve az olasz egyetemeket.
Azzal az iránnyal, ami tégedérfekel, szerintem Dánia lehetne a legjobb választás számodra.
Ha mindenképpen angol nyelvterület is érdekel, Írország, de arra anyagilag fel kell készülni, mert rohadt drága itt az élet.
Ajánlom, hogy kérj prospektust a kinézett egyetemektől. Ha Írország, akkor Trinity, Galway University, vagy DCU, esetleg Cork University. A többi nem igazán említésre méltó. (Pl a limerick-i egyetemet mindenki lenézi, nem ok nélkül.
A Trinity nagyon nívós, posh egyetem. Nehéz, de ha ott végzel, garantáltan elismerően mosolyognak majd az állásinterjúkon.
Hogy egy kicsit növeld az esélyeidet, érdemes plusz crediteket beszeretni. Ezeket úgy szerezhetez, ha más nyelvekből is vizsgázol pl, vagy képzéseket csinálsz.
(Itt más a felvételi rendszer, ahogy az osztályozás is).
A Cambridge nyelvvizsgát elismerik, de nem tartják sokra, lévén UK alapú, és ugye mint tudjuk, az írek nem igazán szívlelik a briteket :) Akármilyen nyelvvizsgád van, mindenképp lesz egy belsős nyelvi kompetencia teszt, ez kötelező minden nem angol anyanyelvű számára.
Nehéz, szigorú, de ne aggódj, nem lehetetlen.
Ha elszánt vagy, és tisztességgel tanulsz, azt a proffod is értékelni fogja.
Itt nincs diszkrimináció, nem fognak másként kezelni csak azért mert külföldi vagy. Sőt. A hallgatók nagy része az.
Az én első szakomon összesen 8 ír volt csak.
Ami nagyon fontos: ha esetleg úgy döntesz, hogy itt tanulnál, arra készülj fel, hogy nem sok szabadidőd lesz, de ez szerintem nem baj. Vannak kötelező és szabadon válaszható elfoglaltságok, programok is.
Az egyetem hihetetlenül jó programokat szervez.
Amennyiben a kiadások gondot okoznának, igényelhetsz SUSI-t (kb ösztöndíj, csak totál más feltételekkel), ezt ki is tudod keresni a google-ben.
Ha esetleg elásnád a csatabárdot, és kérdésed lenne, csak nyugodtan tedd fel. Bocs, valóban félre értelmeztem pár dolgot.
Alapvetően nem ír rosszakat a 9-es, de nagyon arrogáns. Az értelmes infót gyűjtsd össze a 9-es hozzászólásából, a pökhendi cinizmusával meg ne foglalkozz.
Írországban nem DCU, hanem UCD az egyetem rendes neve, és a helyes sorrend Trinity, UCD.
Dánia nem rossz hely, de olyan drága, hogy még a németek szeme is fennakad. Elképesztő árak vannak. Viszont az egyetem ingyenes és jó, ez tény.
Szóval semennyire se lehetetlen Angliában nagyon jó egyetemekre bejutni, ismerek diákot aki magyar gimnáziumból besétált a St. Andrewsba, mások meg máshova. Oxford, Cambridge stb. (tehát igazán "top") nyilván nagyon nehéz, de a többi egyetemre nem lehetetlen. (Viszont, még egyszer, nagyon drága, miközben pl. Hollandiában meg jóformán ingyenes az oktatás.)
Sokkal egyszerűbb egyébként úgy kijutni, hogy itthon elkezdesz egy alapszakot, kimész Erasmussal egy évre valahova (ez eleve kvázi ingyen van), és a mesterszakot csinálod meg kint. Az nem igaz, amit a 9-es ír, hogy "bentmaradni művészet". Ez nyilván szaktól függ, és amúgy Magyarországon is művészet bentmaradni egy rendesebb szakon, ez nem országspecifikus. Angliában, Írországban, Hollandiában legalább rendes minőségi oktatás van.
Szóval a lényeg, hogy böngészgess nyugodtan, hogy mik vannak, de azért gondold át, nem lenne-e érdemesebb itthon elkezdeni egy rendes alapszakot, megtanulni a szakma alapjait az anyanyelveden, majd kimenni Erasmussal egy évre valami jobb egyetemre, és végül mesterszakot is végezni kint... (Így eleve 2 országból lehetne 2 jó egyetemről bejegyzés az önéletrajzodban.)
Az építészmérnök szakot más oknál fogva azért újragondolnám, elég éhenhalós szakma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!