Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen egy gépírásóra manapság...

Milyen egy gépírásóra manapság az középiskolákban? Hogyan tanítják? Konkrétan miket csináltok órán? Milyen könyvet használtok? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
Van-e házi feladat, és ha igen, mi? Egyáltalán hogyan osztályozzák? Én régen tanultam, amikor még látszott az írógépbe fűzött papíron, ha hibáztunk. De manapság, amikor számítógépbe írnak a diákok (gondolom), honnan tudja a tanár, hogy hány hibával írták le a szöveget? Hiszen csak a végeredményt látja, nem? Vagy valami spéci programot használtok? Meséljetek!

2016. okt. 4. 17:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gépíró tankönyvvel takartuk el a monitort, a tanárnő pedig hátulról figyelt. Házi feladatot nem kaptunk. A dolgozatok időre mentek, bizonyos perc alatt le kellett írni egy adott karakterszámú szöveget.

Sosem nézhettünk a monitorra, általában a plafont kellet bámulni, tilos volt a kezünket nézni.

2016. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Azt lehet tudni, hogy mi a rendszer az osztályozásban? Mondjuk ha valaki le tudja gépelni az elvárt mennyiséget, de hibásan, más meg hibátlanul, de nem ér a végére, akkor ugyanolyan jegyet kapnak? Hány hiba felel meg mennyi lemaradásnak?


Gépírást oktató tanár nincs itt véletlenül? Tartok tőle, hogy nincs... Pedig kíváncsi lennék nagyon.

2016. okt. 4. 17:32
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Le kellett tudni irni 10 perc alatt azt a bizonyos karakterszámot. Aki nem tudta, annak helyből 1-es. Aki teljesen leírta, de volt egy hibaja az már 4-es volt. 2 hiba 3-as...5 hiba 1-es.
2016. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

A tanárnak tulajdonképpen mi a dolga azon kívül, hogy kijavítja (vagyis inkább csak értékeli) a dolgozatokat? Mit csinál ő óra alatt? Mert ugye ott a könyv, ott a billentyűzet... Csak fegyelmez?

Ez egész osztályos tantárgy, vagy csoportbontás van?

2016. okt. 4. 18:00
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Csoportbontásban volt. A tanárnő diktálta a szavakat betűzve, mivel a szóra, mint betűk halmazára, nem mint jelentéssel bíró kifejezésre tekintettünk. Egész óra alatt nagyon aktív a tanár.
2016. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hány óra van hetente, milyen hosszú időn át?
2016. okt. 5. 18:39
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2. 45 perces órák.

Megkérdezhetem, hogy miért érdekel ennyire minden apróság?😁

2016. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mert megkérdezték, hogy elvállalnám-e a gépírástanítást iskolai keretek között, és nagyon nem vagyok képben, hogy azt manapság hogyan szokás. (Régen se azt figyeltem, hogy a tanár hogyan tanít, hogy ő tulajdonképpen miket csinál, mi a szerepe.)
2016. okt. 6. 07:17
 9/30 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem vedd fel a kapcsolatot egy ügyviteli középiskolával, ott szerintem vannak gépírást tanító tanárok☺
2016. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem, az lesz, de azért még kérdezek itt is. :) Azért is, mert nem csak az érdekel, hogy egy tanár miket mondana, hanem az is, hogy a diákok hogyan látják, mennyire találják hasznosnak, mit szeretnek, mit nem szeretnek benne, mikortól érzik úgy, hogy megérte megtanulni, stb.


A heti kétszer 45 perc hány éven keresztül van?


Én már nem emlékszem a heti óraszámra, de négy éven át volt gépírás: két évig magyarul, aztán két évig idegen nyelven.

De úgy tudom, hogy pl. nyári tanfolyam keretében is meg lehet tanulni. Egy ilyen tanfolyamon hány héten vagy hónapon keresztül hányszor hány óra hetente? Oké, hogy minél tovább tanulja az ember, annál jobban megy majd, de azért mégis.

2016. okt. 6. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!