Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen színvonalon folyik a...

Milyen színvonalon folyik a tanítás a magyar középiskolákban a gimikkel szemben?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek. Mivel nem vagyok idevalósi, nem látok bele, milyen itt a tanterv stb. Tudom, hogy általában a gimik nehezebbnek szoktak lenni, de nálunk a középiskolák messze nincsenek azon a színvonalon. Ezért lennék kíváncsi, hátha Magyarországon másképp a helyzet és simán megfelel minden elvárásnak egy átlagos középiskola.

2016. aug. 25. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ mit akarsz. Egy középiskolában nincs annyi értelmetlen/felesleges követelmény, mint egy gimnáziumban, a végeredmény meg itt is, ott is ugyanaz az érettségi. Csak középiskolában még minimális szinten orientálódni is tudsz egy téma felé, nem korlátoz le annyira, mint egy gimnázium.
2016. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

A gimikben jobban ráhajtanak a matek/magyarra (és közben sok idióta, felesleges tantárgyat kell elviselned), míg a szakközepekbe a sok hülye tantárgyat felváltják a szakirányú tantárgyak. Én jobban szeretem a szakközepet, mert nem Művészettörit kell tanulnom otthon, hanem kicsit izgalmasabb, érdekesebb esetleg hasznosabb dolgot.


Idén végeztem szakközépbe (elektro) a húgom pedig most megy gimibe :)

2016. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Általánosan elmondható, hogy a gimnázium nagyobb szabadságot ad a későbbi pályaválasztáshoz. Itt az összes tantárgyat tanulod, kiemelten az érettségi tárgyakat, így a gimnazisták érettségi eredményei általában jobban. Innen viszont szaktudás nélkül mész egyetemre. Ha bizonytalan vagy a jövődet illetően, egy erős gimi jó megoldás lehet.

A szakközepeseknek vannak szakmai előkészítő tárgyaik, valamint van lehetőségük technikusi vizsgát tenni. Ők is ugyanazt az érettségit teszik le, ugyanúgy továbbtanulhatnak, de ez az irány azoknak való, akik már döntöttek egy szakma mellett.

2016. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak a saját városomról tudok beszélni, de itt van sokkal erősebb szakközép, mint gimnázium.
2016. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Az erős szakközepek vannak olyan erősek mint a gimnáziumok. Ha tudod, hogy mi akarsz lenni, akkor az erős szakközép sokkal jobb.
2016. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából arra voltam kíváncsi, amit sok kedves kommentelő megosztott velem, hogy tényleg nem csak egy gimi lehet magas színvonalú, hanem a középiskolák is és hogy ez nem változik a határokon kívül sem. Sajnos a jövőm egyelőre homály.
2016. aug. 26. 15:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt ugye azért tudod, hogy a gimnázium is középiskola?
2016. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, persze hogy tudom, de azért úgy hiszem, rá lehetett jönni, mire gondoltam...:) köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 27. 10:40
 9/12 anonim ***** válasza:

a gimnázium is középiskola!!!

de te szerintem a szakközépre, szakmunkásra gondolsz...

szakközép kevesebb durva tantárggyal fog szivatni, de vannak olyanok mint a gyakorlat ilyesmi...(szerintem legalább is az is szívás)

ha gimiben kapsz érettségit több helyre mehetsz majd dolgozni, olyanokra is amiknek köze nincs egymáshoz. szakmunkás kifejezetten 1-2 szakmát tanít, de attól majd dolgozhatsz mást is.

viszont gimiből könnyebb továbbtanulni: főiskola, egyetem...

szakközepet akkor javaslom, ha tényleg tudod mit akarsz és azt csinálnád egész életedben, mert ha viszont azt jól megtanulod abból is lehet gazdagnak lenni!(akár saját cég ilyesmi)

2016. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Kevesebb durva tantárgy?

2016. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!