Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi ai az ECDL? Mindent, amit...

Mi ai az ECDL? Mindent, amit tudtok róla, írjatok meg nekem!

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz, mit lehet ezen belül tanulni, milyen a vizsga, szóval mindent.


Köszönöm!


2010. nov. 1. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

European Computer Driving Licence - európai számítógép használói jogosítvány.


7 modulból áll, de lehet az ECDL Startot is elvégezni, az csak 4 modul.


A modulok a következők:


-Operációs rendszerek, a számítógép hatékony alkalmazásához az operációs rendszer alapvető funkcióinak ismerete, fájl műveletek (20 óra).

-Szövegszerkesztés, dokumentumok létrehozása, szerkesztése, szövegrészek formázása, beillesztések, körlevél készítése (24 óra).

-Táblázatkezelés, táblázatfájl megnyitása, szerkesztése, alapműveletek, grafikonok kezelése, diagrammok készítése (24 óra).

-Adatbázis-kezelés, egyszerű adatbázis létrehozása, létező adatbázis kezelése, adatbevitel, adatok lekérdezése, szerkesztése (20 óra).

-Prezentáció, egy feladatból áll, bemutató készítése képek, ábrák, keretek alkalmazásával (12 óra).

-Információ és kommunikáció hálózati szolgáltatások hálózatokkal kapcsolatos fogalmak ismerete, elektronikus levelezés, helyi hálózatok használata, fájlok letöltése (8 óra).

-Információ-technológiai alapismeretek


Elméleti kérdések az alábbi témakörökből: szoftver, hardver, információs hálózatok, IT és társadalom, biztonság, szerzői jog (12 óra).


2007. áprilisában indult az új, még rugalmasabb ECDL Select próbaüzeme: tavasz óta már 4 kötelező és 3 szabadon választott vizsgával is megszerezhető az ECDL Select bizonyítvány. A szabadon választható modulok között szerepel a két új kedvenc, a Képszerkesztés és a Webkezdő is.



A magyar kezdeményezésre az ECDL Alapítvánnyal együttműködésben kidolgozott ECDL Select lényege, hogy a csatlakozó vizsgaközpontoknál a hagyományos modulok mellett ugyanazért a regisztrációs díjért a Képszerkesztés és Webkezdő modulokból is lehet vizsgázni, ugyanakkor elhagyhatóvá válik néhány eddig kötelező modul. A vizsgaközpontok csatlakozása a Select rendszerhez folyamatos és nem kötelező, tehát elképzelhető, hogy több központban egyelőre marad a hagyományos hétmodulos rendszer.


ECDL bizonyítvány továbbra is 7 sikeres vizsga teljesítéséért jár.

A változás annyi, hogy ezentúl a jelenlegi 7 kötelező modul helyett 4 modul teljesítendő kötelezően:


Operációs rendszerek,

Szövegszerkesztés,

Táblázatkezelés és az

Információ és kommunikáció,

három pedig választható az alábbiak közül:


IT Alapismeretek,

Adatbázis-kezelés,

Prezentáció,

Képszerkesztés,

Webkezdő.

Mindez azt jelenti, hogy


az eddig külön bizonyítványként megszerezhető Képszerkesztés és Webkezdő modulok bekerültek a "standard" modulok közé, ugyanakkor elhagyható akár kettő is az eddig kötelező modulok közül;

a jelenlegi 7 modul mellett kitartókat nem éri hátrány, hiszen a szabadon választható modulok közül "visszaválaszthatók" az eredeti modulok is;

a 7 vizsga után fennmaradó két modulból is lehet vizsgázni, ez esetben a sikeres vizsga után az adott modulból önálló bizonyítvány jár, ahogyan az eddig is a Képszerkesztés, a Webkezdő (és a Select verziót nem érintő, tehát továbbra is önálló fakultatív modulként szereplő CAD) esetében működött.

Az ECDL Start változatlanul a három kötelező modulból (operációs rendszerek, szövegszerkesztés, ill. információ és kommunikáció) áll, azonban az egy szabadon választható vizsgamodul lehet akár a Képszerkesztés, akár a Webkezdő.

Az ECDL Select nem érinti a jelenleg vizsgamentességgel bizonyítványt kapókat, tehát pl. az érettségizők és OKJ-sek az érvényben lévő rendeletek értelmében továbbra is a hagyományos bizonyítványt kapják.

Akinek még nincs ECDL-je, de már van Képszerkesztés és/vagy Webkezdő bizonyítványa, annak számára az ECDL Select bizonyítványhoz ezekből a modulokból mentesség adható.

2010. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon könnyű az 1. modul kivételével, de azt meg csak meg kel tanulni...
2010. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, megmondom neked a frankót! Olvasd végig, lehet, hogy kicsit hosszúra fog nyúlni, de nem verlek át, csak ezt se árt az ECDL-hez tudni.


Magyarországon baromi jó üzletet csináltak ebből az ECDL-hisztériából. Igen, minden úgy van, ahogy az előttem néhánnyal válaszoló leírta, 7 modul van, azt jelenti, ami ott áll, stb.


DE NEM EZ A LÉNYEG!


Ezt, hogy ECDL, KÜLFÖLDÖN NEM IS ISMERIK. A német cserediákom azt se tudta, hogy mi az, hogy ECDL, életében nem hallott még róla, és akkor járt a középiskolája végén, olyasmit végzett, mint nálunk az OKJ, csak ők ugye ezzel keresnek is pár ezer eurót majd :). Márpedig ezt ugye középiskolában szokás letenni, vagy ha az ilyen munkanélküli központok köteleznek rá, az nyilván teljesen más, nyilván akkor meg kell csinálni.

Ja, meg azért reklámozzák még előszeretettel, mert a kedves tanuló mi mást is válasszon, mint informatika tárgyat szabadon választható 5. tárgynak, amiből majd gimi/közép végén érettségit tesz. Na most az informatika érettségi ott tart, hogy boldog-boldogtalan megírja ötösre. És ha megvan az ötös informatika középszintű érettségid, akkor 5.000 Ft ellenében kiküldik neked kapásból az ECDL bizonyítványt, nem is kell hozzá regisztrálnod, nem kell semmilyen modult megcsinálni, csak VIRÍTSD A LÓVÉT.


Viszont nekünk azt mondogatták, hogy, ugye, mivel európai számítógép felhasználói jogosítvány, így szerte ismerik Európában.


A nagy F*SZT!!

Tök jó, ha megvan, meg minden, de kb. berakhatod 2 darab alapfokú nyelvvizsgabizonyítvány (Sprachprüfung szavuk pl. egyáltalán nincs is a németeknek :)))))))))))) szóval ez megint 1 vicc... ) közé!!!


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha van fölös 10-en akárhány ezred, akkor csináld meg, mer tök jó, kapsz egy keményfedelest a végén és csá vagy csináld meg az informatika érettségit ötösre és kiküldik neked 5 ezerért postán.


De hidd el nekem, az ECDL-nek milliószorta akkora a füstje, mint a lángja. Nem lebeszélni akarlak róla, Isten ments. Ez egyszerűen csak az érem másik oldala.


Ha németes vagy, akkor az ilyen önéletrajzba meg ilyenekbe beírod, hogy "Ich habe gute EDV-Kentnisse." és csá. Mert tudják, hogy úgy is tudod használni a gépet, már a születési dátumból is megmondják. Ha angolos vagy akkor meg 'I can use the f*ckin' computer'.


Az más, hogy a 40-50 éves szülőknek nagy vívmány az ECDL, ha megcsinálják, most őket nem is nézem le ezért érted, mert ők mikor nőttek fel, meg mi mikor. Mi ugyanilyen sz*rban leszünk 20-30 év múlva.


Ja, még annyit, hogy életemben nem hallottam még vállalatot, ami ECDL-t írt volna elő azoknak, akik közül fel akar majd valakit végül venni.


Ennyi. Én ezt tudom róla, de ezt nagyon jól.


Remélem, tudtam segíteni!

2010. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az érettségim már 1 éve megvan :)

Még nem láttam olyan álláshirdetést, ahol ténylegesen kérték volna. A Munkaügyin keresztül mennék ilyenre (is, mert van más is, amire mennék).

2010. nov. 1. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly csináltam, akkor 15 éves voltam és mindenből átmentem simán :) szal csak pénzbe kerül, mert gyerekjáték az egész :)
2010. nov. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Munkaügyin keresztül mennék ilyenre, tehát azt nem én fizetem.
2010. nov. 2. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!