Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Észrevetted már milyen sokat...

Észrevetted már milyen sokat fejlődik a nyelvtudásod, ha idegen nyelvű filmet nézel?

Figyelt kérdés
:P
2010. jún. 25. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, már félig értem a spanyolt...

:D

2010. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én idegen országban élek.Akárhová megyek idegen nyelven szólnak hozzám. A tv-ben idegen nyelven dumálnak,de nem vettem észre,hogy fejlődne a nyelvtudásom..Igaz elég nehezen tanulom a nyelvet...
2010. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Angol nyelvű játékokon, sz. gépen, német nyelvű tv-n nőttem fel (a nagyszüleim mindig azt kapcsolták be nekem... hogy utáltam XD). Angolul nem olyan rég kezdtem el suliban tanulni, de az anyanyelvűek mindig azt mondják, hogy büszkének kellene lennem magamra, mert jól megy. Németből hamarosan megyek nyelvvizsgázni...

Szóval tényleg lehet valami a dologban :)

2010. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó hát bizonyos szintű nyelvtudásod kell,hogy legyen,nulláról nemigen fog menni.Nekem bevált,de sajnos még csak középfoknál járok :D
2010. jún. 25. 16:46
 5/6 anonim válasza:
100%
igen, így tanulok angolt is :) de már 4 éve tanulom...
2010. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én filmekből nem igazán tanulok, legföljebb bizonyos szófordulatokat belenyom a fejembe. De ez ritka. Inkább játékokból (Fallout 3, WoW, Aion) kapok el szavakat, ezek jól rögzülnek is. :D angolul (pl. dodge, pauldron, pouch, fishing rod, shard)
2010. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!