Az idegen nyelv (ek) et miért veszik humán tárgynak?
Én matekos vagyok, mindig az ment a legjobban, az irodalmat pedig szívből gyűlöltem végig (nem láttam értelmét)... viszont mindkét nyelvemből legjobbak között voltam, emelt érettségiztem 80% felett és az egyikből OKTV-n is benne voltam az első 10-ben.
Ezek voltak mindig az erősségeim. A többi tárgy olyan semleges volt nekem, kis tanulással egy biztos 4-est mindenből elértem általában.
Mindenki valami földönkívülinek tart, hogy én így keverem a humán-reál érdeklődést... pedig szerintem a nyelv ugyanolyan, mint a matek, hogy megtanulsz szabályokat, ráérzel a logikájára és akkor meg tudod oldani a feladatokat. Nyilván a szótanulás más dolog, az csak szorgalom kérdése, de egy idő után az is könnyebb, ha érti az ember a nyelv logikáját...
"Mindenki"
Mármint anyuka amikor meséli a barátnőjének, milyen ügyes a kisfia.
Nem értem a kérdés lényegét, most csak magadról akarsz beszélni vagy esetleg átgondolod objektíven, mi a helyzet? na adj isten utánanézel D:
#5 Az anyanyelved meg egy tanult nyelv között azért van különbség az elsajátítási folyamatban, ha már nem gyerekként, nyelvi környezetben tanulod, hanem mondjuk 10 éves kor felett.
Amúgy nyilván mindenki másban jó és több dologban is lehet egyszerre, ezek nem feltételei egymásnak és nemis zárják ki egymást. Pl én eredetileg orvosira készültem kémiával meg biosszal, végül nyelvi szakokra mentem és most 5 nyelven beszélek(persze különböző szinteken, nem mind folyékonyan). De a matekot meg mindig is utáltam. Most akkor erre mit lehetne mondani, nem? :D Ugyanígy vannak olyanok is, akik meg semmiben sem jeleskednek, mások meg minden területen(egyik unokatesóm igazi polichisztor, minden tárgyból kitűnő).
Mindenki -> Igen, mindenhol humán tárgyak közé van sorolva, humán osztálynak nevezik az emelt nyelvi osztályokat gimiben és itt gyakorin is mindenki annak veszi, nem “anyukámról” van szó.
Azért írtam magamról, hogy értsétek, miért merült fel bennem ez a kérdés. Egyre többször hallom/olvasom, hogy az emberek kijelentik, hogy humán érdeklődésűek, mert pl. csak a magyart, törit, angolt szeretik... Mivel én magamat szeretném tudni “bekategorizálni”, ehhez ki másról beszéljek?
Utánaolvasgattam itt is sok kérdésben, plusz Google-ben is a matematikai és nyelvi képességek kapcsolatának, de mások személyes véleményére vagyok kiváncsi. Az én konkrét helyzetemhez meg nem találtam hasonló kérdést. Még gimiben valamelyik nyelvtan könyvben vagy feladatlapon volt egy cikk erről, amit akkor tök hasznosnak találtam, de utólag nem találtam meg. Gondoltam, lehet, hogy lesz valaki, aki pont ugyanilyen, mint én és tud valami érdekeset mondani.
Nem tudom, miért kell ilyen bunkón válaszolni...:(
Azt a földönkívülit nyilván idézőjelben írtam (még ha le is maradt). Nem különlegesnek akartam titulálni magam, csak arra utalt, hogy meg szoktak lepődni az emberek, “hogy hoztam ezt össze”.:D
Azt meg egyáltalán nem gondolom, hogy humán ÉS reál érdeklődésű is lennék, mert ugye a böcsész kar (nyelvszak) szóba se jöhetett (mivel utáltam az irodalmat)... itt mérnökin meg azért vagyok hátrányban, mert a fizikát sem szerettem/tanultam különösebben soha. Szóval inkább EGYIK SEM igazán. Ezért pont hogy kicsit elveszve érzem magam, bizonytalan vagyok, hogy jó helyen vagyok-e... Ezért kezdtem el utána járni a témának, hogy meggyőzzem magam, hogy azért mégis csak reál vagyok és nem választottam rosszul. Jó lenne legalább egy embert találni, aki hasonlóképpen van.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!