Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt hiszem nagyon rossz útra...

Azt hiszem nagyon rossz útra terelődtem?

Figyelt kérdés

Az éven megyek gimnáziumba, nagyon szeretnék orvos vagy gógyszerész lenni, ezért szerettem volna biológia tagozatos gimnáziumi csoportba kerülni, de véglis sima angol tagozatra mentem és nem azért mert nem vettek fel, hanem mert hagytam magam lebeszélni...

Az angolon a másik kötelező nyelv a francia-

Viszont a biológián német lett volna..

(bár uncsimnak pedig az olaszt ajánlották és ő is az orvosi felé kacsingat..azt sem tudom az milyen, vagy szerepet játszik-e?)

Melyikkel értem volna többet?

Nagyon rosszul érzem magam, szerintem rosszul döntöttem, bár még ott vannak a fakultációs órák is, de nem tudom.

Talán azért jobb a német, mert Németországban nagyobb szerepe van a gyógyszerészetnek?

De a francia azért is előnyosebb mert utána könnyű a latin?

Nem tudom, teljesen elvesztem azt hiszem ezzel az egész életemet elrontottam..mi a véleményetek?


2010. jún. 19. 16:29
 1/7 A kérdező kommentje:
gyógyszerész*
2010. jún. 19. 16:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, így nem fogsz biológiát tanulni? Szerintem de! Én szakközépbe jártam, de a barátnőm most fog végezni, és ő is tanul biológiát (gimnázium). Annyi az egész, hogy tanulj bioszra sokat, készülj fel emeltre, és írd meg jól az érettségit.
2010. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az hogy mlyen osztályban vagy, az továbbtanulás szempontjából teljesen mindegy, mert bármi lehetsz ami szeretnél lenni, attól függ, hogy majd felvételinél miket jelölsz meg, szal nyugodtan lehetsz orvos is ha az szeretnél nem kell ilyen drasztikusan felfogni az egészet, ha a biosz érdekel jársz majd utolsó két évben faktra, és érettségizel majd belőle ne aggódj, az is lehet, hogy menet közben változnak majd a terveid... amugy meg angol az jó a francia meg ritka, kevesen beszélik itthon, ez majd később előnyt is jelenthet, meg utánna ahogy mondtad könnyebb a latin
2010. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg. Ha egy jó gimnáziumba fogsz járni és tanulni is fogsz olyan főiskolára vagy egyetemre mész amilyenre csak akarsz, függetlenül attól,hogy milyen tagozatra jársz. A bioszt felveheted majd fakultációnak, meg a nélkül is, ha az utolsó két évben felkészülsz belőle sikerülni fog. Az angol francia nem rossz, a latin csak akkor könnyebb, ha latint tanultál előtte, legfeljebb fordítva igaz, hogy ha latint tanultál akkor bármelyik másik (olasz, fancia, spanyol, angol ilyenek) könnyebb. Az egész életedet hidd el nem rontottad el, nem megy az ilyen könnyen. (Ha mindenképpen biológia tagozatra akarsz járni, ha jól tanulsz az első év után kérd át magad, a legtöbb helyen ez működik)
2010. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima gimiből megyek orvosira. Nem kell ehhez tagozat, nyugi. Nem rontottál el semmit. Egy most érettségiző
2010. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy rontottad el az életed! A nyelv egyébként meg mindig jól jön!

Én is angol tagozatra jártam, lett is felsőfokú nyelvvizsgám ami persze szükséges is a későbbiekben.

Valamint, én mérnök szakra jelentkeztem, ahhoz képest hogy nem sokat tanultunk a gimiben ahhoz kapcsolódóan, úgyhogy félek egy kicsit mi lesz velem egyetemen. De majd nyáron tanulok fizikát:)


Ha nagyon szeretnéd, ha álmod, akkor biztos meglesz a szorgalmad hozzá, hogy sikeresen leérettségizz, és felvegyenek orvosira!


A francia is jó egyébként.


A nyelv manapság nagyon fontos, és azért jó ha leteszed mindkét nyelvbol a nyelvvizsgát még középiskolában, mert egyetem mellett nem nagyon lesz rá időd, diplomához viszont szükséges!

2010. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Latin ügyben az angol többet fog segíteni, mint a francia, meglátod!
2010. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!