Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel kérhetnék többet?...

Mennyivel kérhetnék többet? Lehet egyáltalán? Nem veszik rossz néven?

Figyelt kérdés
1 óra angol tanításért 1000 Ft-ot kértem, de mivel most leszek másodéves angol szakon, arra gondoltam többet kérnék. (Általános iskolásokat tanítok.)
2011. máj. 30. 03:49
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ne haragudj én nem fizetnék többet azért mert te most másod éves lettél. Szerintem ez az 1000 is sok. Én 800ft tartok órát de én már végzős vagyok.
2011. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is vedd számításba, hogy: ő jön hozzád, vagy te mész oda (utóbbinál magasabb költség, mert idő és pénz oda jutni).

Egyébként én annó 1500 ft-ért tanítottam, és úgy állapítottam meg az árat, hogy neten kerestem, és nem volt 1500 forintnál olcsóbb óradíj. Vagy legalábbis nem találtam, és volt aki megadta ezt.

2011. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én angol diplomás, tanítási tapasztalattal rendelkező tanárhoz járok 1200 Ft-ért óránként...
2011. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan dolog, hogy annyit szabad elkérni, amennyit a piac enged. 2000-2500 forintért is vannak órák. (Egyébként az hogy angol szak nem mérvadó dolog, magát a nyelvet egy felsőfokúval, sőt anélkül is lehet kiválóan beszélni.)
2011. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor emelj, ha meglesz a diplomád...

Az a szint, amit az általános iskolás gyereknek tudni kell, az neked eddig is megvolt, nem vettél plusz könyvet vagy bármi más anyagot hozzá hogy oktatni tudd (mint mondjuk egy szakmai nyelvvizsgához kellne) szóval ne húzd le jobban, így is sokat kérsz, főleg hogy nincs is tapasztalatod.

Én szakmai nyelvvizsga felkészítésre jártam 2000 Ft-ért (60 perc nem csak 45), egyetemi végzettséggel és sok éves külföldi tapasztalattal rendelkező tanárhoz, a sima nyelvvizsgára 1500 Ft-ért készített fel, korrepetálást pedig 500-800-1000 Forintokért vállalt óránként, ez korosztálytól és tananyagtól függött (gyerek, alsós, felsős, középiskolás szint, felnőtt munkavállalók számára is vállalt felkészítést, meg mindenféle nyelvvizsgára /a vizsgarendszereket ismerte is/)

2011. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy házhoz megyek és bármikor hívhatnak.
2011. máj. 30. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
A fenti óradíjak többsége egy takarítónő órabérét sem üti meg. Ez szégyen.
2011. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vree ***** válasza:

Első te nagyon áron alul magad! Ezért minimum heti 4-5 órát és házhoz jövő tanítványt várnék.


Igaz, hogy volt (szerintem) egy rövid "válságpánik" amikor jobban megnézték az emberek a kiadásaikat, de szerintem már visszajöttünk a felismerésbe hogy a gyereknek így is, úgy is vizsgáznia kell.


Emelni akkor illik ha egy ideje már tanítasz valakit ugyanazért a pénzért (mondjuk, legalább fél-egy éve), akkor viszont nem kell indokolni. Infláció van, ezt mindenki elismeri. 100-500 között javasolnék. 1200 angolóráért az szerintem abszolút nem pofátlan.


diplomás, tapasztalt tanár kér 2000 fölött, éves tanári tapasztalat függvényében.

frissen végzett kb. 2000-et

1500 alatt szerintem senki más nem vállalná. de mondjuk, ha gyerekekről van szó, alapszinten, és a tanár nem pedagógiailag képzett, akkor lehet 1000-1500 között csúszkálni. Viszont ha házhoz mész és bármikor hívhatnak, ez a te időráfordításodat növeli, amiért megint csak többet kérhetsz.


Ezek a pesti viszonyok ahogy én tudom. Sajnos nem tudom kérdező hogy hol laksz. Természetesen mindig lehet lejjebb vinni ha rászorul az ember a tanításra vagy ha valaki heti sok órával látja el, de ez max. 1-2 százas legyen.


Egyébként egyszerre csak egy ygereket tanítasz? Ha csinálsz saját ártáblázatot akkor esetleg érdemes kitalálni egyszerre több gyereket (ami neked időspórolás) mennyiért.

2011. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy állandó tanítványom van (12 éves), hozzá 1 éve járok, az út oda-vissza másfél óra.
2011. máj. 30. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!