Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Have to, must. Valaki tud...

Have to, must. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval angolból a have to-t és a must-ot tanuljuk. Hogy lehet eldönteni, hogy melyik kell a mondatba? Valamit mondott a tanár, hogy az egyik belső kényszer, a másik meg kötelező. Vagy valami ilyen volt, de akkor melyik melyik? Létszi segítsetek.
2010. jún. 5. 17:13
 1/8 anonim válasza:
100%
a have to-t kell használni, amikor valami külső tényező befolyásol. a must pedig a "belső kényszer"
2010. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A HAVE TO külső kényszer,tehát a kényszer kivülről irányul rád(ezt akár kötelezőnek is mondhatjuk).

Pl.I HAVE TO attend school.=Nekem iskolába KELL járnom.

A késztetés kivülről irányul,normális esetben,hiszen a legtöbb diák nem szeret iskolába járni.

I HAVE TO clean my room.=Ki KELL takarítanom a szobámat.

(mert anya azt mondta)Ezt se azért teszed,mert te akarod,hanem mert muszáj,kötelezettség.


A MUST belső "kényszer",ez az amit meg kell csinálnod,de nem azért mert vki rád erőltette.

Pl.I MUST eat.=Ennem KELL.

Nem azért kell ennem,mert vki azt mondta,hanem mert éhes vagyok,élvezem az evést(és hogy legfőképp ne haljak éhen:)

I MUST help to my mother.=Segítenem KELL az anyukámnak.

Nem azért segítesz neki jobb esetben,mert rád erőlteti vki,hanem mert szereted az anyukád,és szeretnél neki segíteni(ez is belülről jön,a szívedből,hisz szívből szereted az anyukádat:)

Remélem érthetően elmagyaráztam:)

16/L

2010. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépek köszönöm, igen, érthetően magyaráztál:D Nem kis munka lehetett leírni:D

Már csak azt nem értem, hogy akkor mi mért írtuk azt órán annál a mondatnál, hogy: A taxisofőrnek tudnia kell vezetni, és ezt mi must-tal írtuk. Ha a must az, amelyiket azért kell elvégezni, mert én akarom,és nem más várja el, háát.. azért szerintem a taxisoktól elvárják, hogy tudjanak vezetni..

2010. jún. 5. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Igaz, amit az előzők leírtak, de kiegészíteném azzal, hogy az angolok sokszor ettől eltérően használják.


A have to azt jelenti, h kell, pl. I have to find a toilet. Találnom kell egy wc-t. Nem élet-halál, de azért el szeretnék menni.


Ezzel szemben: I must find a toilet. MUSZÁJ találnom egy wc-t. Nincs mese, ha nem találok, összepisilem magam.


Remélem segítettem, és nem zavartalak össze még jobban :)

2010. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a taxisnál pont ez a helyzet, amit itt leírtam. Muszáj tudnia vezetni, mert ha nem, akkor karambolozik, és akár meg is halhat az utasaival együtt.

Vagy egyszerűen fel sem veszi taxisnak. Tehát így vagy úgy, de nincs választása, muszáj neki.

2010. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Uramég, azt hiszem értem:D

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:)

2010. jún. 5. 17:49
 7/8 anonim válasza:
azzal kiegészíteném a fentieket, hogy ha amust tagadásban van, akkor az tiltást jelent, pl i must not wash my hair - nem szabad/tilos megmosonom a hajamat.
2010. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is:) Sokat segítettetek:)
2010. jún. 7. 17:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!