Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 20 évesen meg tudok úgy...

20 évesen meg tudok úgy tanulni angolul, hogy ne legyen durva akcentusom?

Figyelt kérdés
Általános iskola 5. osztályában kezdtem el angolt tanulni, alapfokig jutottam, nagyon jó tanárunk volt és többször megdicsért, hogy milyen jó a kiejtésem. Sok angol zenét hallgattam (még most is), volt hogy angol nyelvű műsort is tudtam nézni. Középiskolában sajnos nem tudtam angolul tanulni, most 20 éves vagyok, szeretném újrakezdeni :) Az a kiejtés, amit akkor megtanultam sokat jelent, előny számomra vagy ez mindenkinél megvan-megvolt ilyen idősen?
2010. jún. 4. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sry, de aki nem anyanyelvű, annak vlamailyen szinten mindig lesz akcentusa, feltáve ha nem költözöl angol nyelvterületre és élsz ott jópár évet, talán utána nem lesz már feltűnő.
2010. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az akcentus nem kor kérdése ha van érzéked hozzá előbb utóbb tutira menni fog.Én 35 évesen futottam neki sokadjára ha nagyon belelendülök nálam se érezni de egyébként sok függ a tanártól mennyit volt külföldön, tényleg profi-e és kiejtés szerint tanít-e vagy nagyon artikulálva.Az én tanáraim közel 20 éve tanulják az angolt éveket voltak külföldön és külön elmondatták velünk egyenként a szavakat a megfelelő kiejtéssel.
2010. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudsz, ha jó a hallásod. Hallgass sok eredeti szöveget (film, tv), vannak kifejezetten kiejtésfejlesztő angol kiadású tankönyvek is hanganyaggal, idegen nyelvi könyvesboltban. Nem csak a szavak kiejtése a fontos, hanem a hangképzés, szóhangsúly, hangsúlytalan szótagok elnyelése, mondathangsúly, intonáció (az angol sokkal jobban "énekel", mint a hozzá képest monoton magyar.)
2010. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind hasznosnak éreztem! :)
2010. jún. 4. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem a magyaroknak nincs olyan erős akcentusa, mikor angolul beszélnek, emiatt nem kell aggódni. ha a spanyolok angol kiejtéséhez hasonlítjuk, akkor meg külön jó. az nagyon vicces
2010. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyaroknak nagyon eros akcentusa van altalaban. En neha nagyon jokat rohogok rajta:D (de csak feltunes nelkul:))
2010. jún. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ismerek olyat aki évek óta kint lakik és nagyon durva akcentussal beszél..


Olyat is aki 1 éve, de abszolút nem feltűnő..


Ez nagyon személyfüggő..

2010. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!