Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul az, hogy...

Hogy van angolul az, hogy "Nem láttam semmit. "?

Figyelt kérdés
Egy angol nyelvű filmben, úgy mondták, hogy "I didn't see nothing.". De ez nem kettős negáció? Én arra gondoltam, hogy "I didn't see anything.".
2010. jún. 1. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondta véletlenül, hogy "I didn't see a thing?"

A "I didn't see nothing" tényleg nem jó...

2010. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy angol nyelvű filmben, úgy mondták, hogy "I didn't see nothing.". De ez nem kettős negáció?"


- De ez az. Ahogy a következők is azok:


"We don't need no education" (Pink Floyd)

"I can't get no satisfaction" (Rolling Stones)

"There ain't no cure for love" (Leonard Cohen)


A beszélt angol nem mindig egyezik meg azzal, ami a nyelvkönyvekben le van írva.

2010. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vagy pl.: Ain't no mountain high enough - Diana Ross xDD
2010. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Született gyilksokban is elhangzik ez a mondat: "You never did nothing."
2010. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Ami középszinten hiba, az felsőfokon szándékos nyomatékosítás.
2010. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: De, lehet hogy az lesz, hogy rosszul értettem. A többieknek pedig köszönöm a magyarázatokat.
2010. jún. 1. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egy angol nyelvű filmben, úgy mondták, hogy "I didn't see nothing.". De ez nem kettős negáció?"


és a "nem láttam semmit" ez nem kettős negáció?

2010. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"és a "nem láttam semmit" ez nem kettős negáció?"


Előző: de igen, csakhogy a magyarban ez az alap, az angolban ugyanakkor szokatlan, és középiskolában úgy tanítják, hogy nincs. Viszont a valóságban előfordul.

2010. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

I didn't see anything a jó verzió


Az "I didn't see nothing és hasonlók (pl I aint't no see= I won't see) kettős tagadás és ezek nonstandard variánsok az angolban.

2010. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nyelvtankönyvekben valóban azt láthatod, hogy a "didn't see anything" a megfelelő. A beszélt nyelvben használt "didn't see nothing" és ehhez hasonló kettős tagadás a nyomatékosítást szolgálja.
2010. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!