Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem a reported speechet!...

Nem értem a reported speechet! :SValaki segítene?

Figyelt kérdés

pl. Do you smoke-ot hogyan?

és ha van kérdőszó?

és ha van will/won't akkor would/wouldn't lesz?

és mi ez az if?teljesen megkavar mindig.

ha present simple-be volt a mondat akkor utána past simple-be kell rakni? és ha past simple-be akkor past perfectbe?

nagyonnehéz:(((((((((


2010. máj. 13. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

present simplebol past simple lesz

present continuousbol past continous lesz

will+ infinitive-bol would

is/are going to-bol was/were

present perfectbol past perfect

past simplebol past perfect

2010. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

ha van kérdőszó, akkor azt használod, ha nincs akkor pedig if/whether-t. A mondat pedig kijelentő legyen.

Pl a kérdésre a válasz: She asked me if I smoked.

2010. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha say, tell, ask, stb jelen időben van, akkor nem változik a mondat. Ha van kérdőszó, akkor az elején hagyod és utána nem kérdő szórend van, hanem állító. (pl He ask how old I am.)

A will sok mindent fejezhet ki, ha kérést fejez ki, akkor a reported speechben a to-val használjuk. (Will you go to the shop with me? She ask me to go to the shop with her.)

Ha nem kérést jelent a mondat akkor sima would lesz belőle.

Az if-et akkor használod, ha nincs kérdőszó.

is/are --> was/were

do --> did

have done --> had done

did--> had done

was/were doing --> had been doing

can --> could


Mi valahogy így tanultuk, remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mind3 válaszoló segítségét,most kezdtem el gyakorolni példával,és már jobban megy mint az elején,már csak egy kis idő,és már teljesen használni is fogom tudni.
2010. máj. 13. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!