Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni cigány (lovári) nyelven?

Figyelt kérdés
Alapfokú nyelvizsga elég lenne nekem és a leendő szakmámból kifolyólag ez lenne a legmegfelelőbb nyelv, angolból már van egy középfokúm, ahhoz képest mennyire lenne nehéz?
2010. máj. 12. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Fél évig nézd a Győzike show-t reggeltől estig. Aztán nyugodtan mehetsz vizsgázni. Csak mert én sajnos nem értem, mivel nem szinkronos.
2010. máj. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem lehet nehéz, mivel nagyon sok olyan szó van benne, amit már alapból ismersz, csak nem tudod honnan jött. Pl a csaj meg hasonló szavak.
2010. máj. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Valószínűleg nem olyan nehéz, mert elég sokan választják csak azért, hogy meglegyen a nyelvvizsgájuk és megkapják a diplomát.

De L.L.Junior valamelyik műsorban olyasmit mondott, hogy nehézségben az angol és a német között van.

2010. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy tudtommal kevés helyen tanítják minőségien. Éppen ezért volt, amikor nem is fogadták el nyelvvizsgaként, de persze ha nem ezért kell, akkor nem gond. Szóval megfelelő tanárt kell keresned, és akkor nem csak jól megtanulhatod, hanem nem is lesz nehéz.
2010. máj. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én is most tanulom, diplomához kell. Alap írásbeli elsőre megvolt, a szóbelin már 2x meghúztak, főleg a labor gáz. Nem olyan könnyű mint sokan hiszik, komoly nyelvtana van. A legnagyobb baj, hogy nincs hozzá hanganyag. Olyannal még nem találkoztam akinek a szóbeli elsőre sikerült.
2010. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

"A legnagyobb baj, hogy nincs hozzá hanganyag."


A korábbi érettségik fent vannak az om honlapján,az nyelvvizsgázóknak is jó lehet.Az emelt szintűek elvileg olyan nehezek,mint a középfokú nyelvvizsga,a középszintűek meg mint az alapfokú.

2010. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtana bonyolultsága kb. a némettel teszi egy szintre, vagyis sokkal nehezebb az angolnál, de persze nem közelíti meg egy héber vagy török nehézségét.
2010. máj. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!