Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni 5 nyelven (angol, német, francia, spanyol, olasz)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézzük csak. Ha tényleg meg akarsz tanulni és nem csak makogni, akkor a legjobb ha 1-1 évre kiköltözöl az adott országba és ha semmi mást nem csinálsz mint a nyelvet tanulod, akkor 5 év alatt 5 költözéssel valószínűleg meg tudod csinálni.
2011. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szinttől is függ. (Ténylegesen) anyanyelvi szinten még angolul is vagy 4-5 év lenne megtanulni, és akkor a többi még hol van... Alap/középszinten természetesen egyszerűbb, nagyjából 2 év/nyelv, de ez pedig az intenzitástól és egyéni képességektől is függ.

Szóval én azt mondom, hogyha nem vagy valami felfedezetlen, két lábon járó csoda, akkor akár 7-10 évbe is telhet. Bár elég tág intervallumot adtam meg, de tekintve, hogy az újlatin nyelvek elég hasonlóak egymáshoz, ott talán nem lesz akkora kihívás az alapok elsajátítása.

2011. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán érdemes lenne utánanézned Ramón Campayo könyveinek. Sajna csak spanyolul vannak meg.

Valamint az Assimil kiadó nyelkönyveinek. Utóbbival egy társalgási szintet kb. fél év alatt el lehet érni, ha követed amit leírtak. De általában akár 3-4 hónap alatt is be lehet fejezni.

Aztán ott van a 30 nap alatt eszperantóul. Lehet, nem vonz az eszperantó, de ez egy nagyon jó nyelvkönyv amivel 30 nap alatt középfokra lehet eljutni. (Csupán az idő miatt említem meg.)

Ha kérdésed van, írj bátran!

by: Egy volt idegen nyelvmániás poliglott.

2011. márc. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!