Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek angol érettsé...

Hogyan készüljek angol érettségire?

Figyelt kérdés
Csütörtökön érettségizni fogok angolból. Nem tudom, hogyan tudok a leghatékonyabban felkészülni rá. Holnapi napomat erre szánom, szóval várom az ötleteket! Előre is köszönöm! 16/L
2010. máj. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A levélhez nézd át a kifejezéseket, ott van sok amit nem árt megtanulni. Amúgy meg nem tudom. Én még az igeidőket fogom átnézni.
2010. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is a nyelvtant kéne, de fogalmam sincs hogyan:(
2010. máj. 4. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban.

Igeidőket nézd át, meg a nyelvtan..

hogy mikor használnak : the, a/an, during, for, stb stb..

de leginkább a szókincstől függ az egész..

hajrá!

2010. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs nyelvkönyved, avagy nem foglaltátok össze a tanárral őket pár oldalban, akkor keress rá neten. Pl az igeidőkre. Csinálj magadnak egy vázlatot belőle, hogy mikor mit kell használni! Aztán nézd meg melyik ige vonz inges alakot, melyik to-st, stb. Ja persze feltételes módot is. Én ennyit néznék át így hirtelen. Közben olvass sokat neten angolul. Olyan témákról, amik érdekelnek, amit nem értesz meg, azt szótárazd ki. Nézd meg ezt a honlapot itt találsz pl hallásértést, már az is sokat segít, ha csak hallgatod és próbálod megérteni miről szól.

[link]

2010. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!