Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit készültél angol...

Mennyit készültél angol középszintű érettségire?

Figyelt kérdés

és miből,milyen könyvekből?

köszönöm előre


2011. júl. 3. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyon keveset, bár én nyelvi tagozatos voltam. szóbelire a kérdések és válaszok-ból tanultam.
2011. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi,igen akik nyeken tanulnak nyílván könyebb nekik

én sima gimis vagyok 11es

2011. júl. 3. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Megcsináltam a Magyarics feladatsorokat egy délután alatt(az íráskészségből csak 2-3-at k.b.). A szóbelire készültünk a tanárral. Külön mást nem.
2011. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*Én is sima gimis vagyok, 11.-es.
2011. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én konkrétan semmit. Ha 5-ös a cél akkor tanulj, ha 3-as féle akkor nem kell tanulni
2011. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
én konkrétan semennyit. de szerintem mindenkinél más. azt tanuld amit órán vettetek. a tanárod adja meg a tételeket, tehát a megoldásokat is, nem?
2011. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a 10.-et most fejeztem be és még nem érettségiztem angolból (nem akartam osztályozót tenni), de csináltunk érettségi feladatsorokat az angol tanárral és amikor először megláttam, nem akartam elhinni, hogy ilyen könnyű... nyelvtanból szinte semmit se kérnek számon (max a levélírásban) és a szókincs se vészes. tanulni nem nagyon lehet rá, max a szókincset érdemes fejleszteni... azt is csak a szóbeli miatt. de akkor is kész vicc az egész :'D
2011. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló köszönöm szépen,ez biztató

amúgy Solution könyvek jók hozzá?mmint az érettségi felkészítéshez? intermediateből tanulunk

2011. júl. 3. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ajánlom, hogy nézz meg az om-en egy feladatsort és aszerint mérd fel, hogy te milyen szinten tartasz és milyen szinten készülj fel rá. én így döntöttem el, hogy nem fogok rá különösen készülni. szintfelmérőként ki is tölthetsz egyet, hogy megnézd hol állsz. a megoldókulcs is fent van :)

könyvajánlatom:

- kérdések és válaszok angol nyelvből (nagyon jó szókincs is van benne)

- 1000questions 1000answers - középfok (a felsőfokú is nagyon jó, bár az középszintre túl sok)

- ha szükséged van mégis egy nyelvtani áttekintésre, hogy ne pontozzák le a leveledet, akkor az oxford angol nyelvtan megoldásokkal a legjobb választás (nagyon jól elmagyarázza a nyelvtant + jól be is gyakoroltatja). és nem is olyan drága mint a többi nyelvtan könyv (pl. a cambridge).

- szókincshez csakis ajánlani tudom még az i love words c. könyvet, ami igaz már igaz túl sok egy középszintű érettségihez, de én speciel imádom :D


és a hallgatásos feladatot ne legyél lusta begyakorolni!! rajtam még mindig ki tud fogni (ez az egészben az egyedüli gyengepontom). egyszerűen utálom a szöveghez tartozó idióta kérdések miatt. a mostani érettséginél sokan háborogtak emiatt + a beszélő akcentusa sem volt a legérthetőbb.

sok sikert.

2011. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

még mindig én vagyok :D

szóval azt a könyvet, amit mondtál, azt pont nem ismerem, mi click on-ból tanultunk, az valami borzalmas.

amúgy általában szerintem minden gimiben használt tankönyvnek az anyaga épp elég ahhoz, hogy az ember becsületesen fel tudjon készülni egy középszintű érettségire. az emeltszint az már mást tészta, oda kellenek inkább a plusz könyvek.. angolból mondjuk ott csak a szókincs követelménye a több.

2011. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!