Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek beiratkozni a gimnáziumba ahol az Angol nyelv mellé, kell még választani a német és a francia nyelvek közül! Szerintetek melyik a könnyebb nyelv? Melyiket lehet könnyebben megtanulni? A válaszokat előre is köszönöm!
2010. máj. 2. 00:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ellent kell mondjak az előzőeknek: angol után a francia könnyebb, mint a német. Az viszont igaz, hogy kevésbé hasznos.
2010. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Francia!:D Sokkal szebb nyelv, mint a nemet.. Azt nem tudom, mennyire nehez (tuti nem megtanulhatatlan) de en a nemettel rengeteget szenvedek. Nem all ra az agyam.
2010. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11 évig tanultam németet, mégis franciatanári diplomám van. Én nem vettem észre olyan hű, de nagy eltérést a logikában. Mindkettőnek van egy logikai rendszere, ami ráadásul hasonlít is egymásra,viszont a magyar logikától mindkettő távol áll.

Hogy angol után mi lesz a könnyebb, az attól függ, hogy mennyire szereted a kihívásokat. Az angol nyelvtanra a német hasonlít inkább (bár azért a 300 éves francia utalom itt is megtette a hatását, így vannak egészen franciás szerkezetek is az angolban, csak nem szembetűnőek), a szókincs meg alapszavakat tekintve germán, elvontabb dolgokat inkább francia szavakkal fejeznek ki. Angol szókinccsel kb. meg lehet érteni a franciát (legalábbis az angol szakot végzett férjem kb. ki tudja hámozni a francia szövegek értelmét, ha pontosan nem is tudja szóról szóra lefordítani a francia szövegeket).

Az, hogy ki mit tart szebb vagy hasznosabb nyelvnek, már csak preferencia kérdése. Franciával is sok helyre lehet menni dolgozni, csak mivel a külföldi munkáltatók hozzá vannak szokva, hogy Magyarországon vagy angollal, vagy némettel kell próbálkozni, mert más nyelven jó eséllyel senki sem beszél, ezért inkább ezeket adják meg az álláshirdetésekben. Tapasztalatból tudom, hogy a kiváló francia tudással rendelkező emberekre harapnak, pont azért, mert nem igazán bevett nyelv nálunk.

2010. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nekem is most kell választanom, oroszt akartam, de az nem indul..a némettől már alapból kiráz a hideg, de mindenki azt javasolja, és azt hallom, hogy a francia rohadt nehéz, szóval lehet hogy mégiscsak a német lesz...
2010. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!