Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam második idegen nyelvnek az angol fő nyelv mellé, ha fordítói szakra akarok menni? Továbbá mennyi idő alatt lehet eljutni egy erős középfokra abból a nyelvből?

Figyelt kérdés

Tolmács szakra akarok menni, mesterképzésen belül. Főiskolai angol tanári diplomám van.


Melyik nyelvet érdemes választani mellé?

Németet tanultam, de örülök, hogy megszabadultam attól. Nem tudom miért, de azt konkrétan nem tudtam megszeretni mai napig sem.


Másik kitétel, hogy ezt a második idegen nyelvet egyedül akarom elsajátítani az adott szinten. Ilyen formában mennyi idő alatt lehet eljutni erős középfokra az egyes nyelvekből, és ahhoz napi hány óra tanulásra van szükség?


Egyedül tanuláshoz melyik módszer ajánlott? :)


2011. márc. 17. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

igaz, hogy írtad, de én mindenképpen a németet választanám :)


ha nagyon nem akarod, a spanyol állítólag nem nehéz, még azt ajánlanám

sajnos nem tudom ez mennyi időt vesz igénybe :(

2011. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!