Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 idegen nyelven beszélők!...

2 idegen nyelven beszélők! (Mondjuk angol, német) Ti nem keveritek a két nyelvben össze a dolgokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy aki tud angolul és németül is,bár tudom nem egyforma nyelv,de nem szokott olyan lenni hogy véletlenül belekeveredik egy egy angol szó mondjuk a németben,vagy hogy német helyett angolul akarsz megszólalni?Ha igen,akkor ezt hogyan lehet kiküszöbölni?Remélem értitek mire gondolok!:)
2011. márc. 16. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt már :D

németet tanultam előbb és utána angolt.. első angol dogába frühstück.. xD

2011. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ismerős érzés :) Velem akkor szokott előfordulni, ha nem jut eszembe pl. németül egy szó, és az angol viszont kapásból beugrik. Ilyenkor belekeveredik egy egy angol szó a mondatba. Szerintem kiküszöbölni úgy lehet, ha mennél többet használod a nyelvet, és minél ösztönösebbé válik a nyelvhasználat.
2011. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis nem!:-)

Tipikusan az amit leírtál!

ha németül kell beszélnem,akkor pl elöbb eszembe jut az angol megfelelője ,vagy fordítva!

Kijavítom magam és kész!

Gyakorlás kérdése!

2011. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno 8.-ban német alapfokút tettem, ott a szóbelin bizony 1-2 angol megfelelő is kicsúszott a számon :D A vizsgabiztosok mosolyogtak (és szerintem értékelték, hogy 14 évesen már 2 nyelvet is kapisgálok) aztán kijavítottam magam 2 elnézést között :)

Később 1-1 szakmait tettem angolból és németből, ott már nem kevertem, mert külön-külön készültem rájuk, de a tanfolyamokon (az elején) még néha a másik nyelv ugrott be, de gyorsan megtanultam mindkét megfelelőjét.

Azóta nem nagyon használom őket és ezért is biztos keverném és bénáznék, de abban is biztos vagyok, hogy egy kis gyakorlással újra szépen menne :)

ne aggódj, a németek általában perfekt beszélik az angolt, az angol meg biztos sejti majd mit akarsz mondani, szóval ha nem is érti mit mondtál németül, segít majd kinyögni angolul is :)

2011. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mostmár nem annyira, de az elején előfordult. 5 éve tanulok angolt, most kezdtem a németet szeptemberben. Olyan is volt, hogy egy német mondatba be kellett írni igéket, és én beírtam a német igét, de azután úgy olvastam fel a mondatot, hogy a beírt igét angolul mondtam. Nekem mindkettő megy, és már nem keverem, csak a kiejtésben, a hasonló szavakat nem ugyanúgy mondják.
2011. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyelvtanuló megtapasztalja azt az érzést, hogy egy adott szó nem akar beugrani az adott nyelven, csak a többin. Védekezni lehet ellene gyakorlással, az azonos jelentésű szavak kapcsolatának erősítésével, és a Tabu játékkal, ahol is a körülírást gyakoroljátok.
2011. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Velem előfordult már :)
2011. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát régebben volt. Most már csak az van, hogy nem jut eszembe Németül és akkor tudatosan Angolul mondom, mert az is jobb, mint a semmi.
2011. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno... Angol érettségin, mikor már minden okés volt, az utolsó levezető kérdés: Milyen nyelven beszélnek Németországban? Deutsch :)
2011. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!