Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek beiratkozni a gimnáziumba ahol az Angol nyelv mellé, kell még választani a német és a francia nyelvek közül! Szerintetek melyik a könnyebb nyelv? Melyiket lehet könnyebben megtanulni? A válaszokat előre is köszönöm!
2010. máj. 2. 00:05
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szerintem a német.Tanultam mindkettőt,a francia nekem nehezebb,főleg megérteni hogy mit karattyolnak,mivel totál leharapják a szóvégeket,van hogy a szó helyett csak egy betűt nyögnek ki.Biztos embere válogatja,de én akkor is a németre szavazok:)


Pista bácsi

2010. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A német szerintem könnyebb és logikusabb, de az, hogy kinek mi a könnyebb, az már tényleg egyénfüggő.
2010. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én 5 évig tanultam németül és 3 szót tudok összesen. Francia könnyebb szerintem és érdekesebb, szebb is.
2010. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is a németet ajánlanám, úgy hallottam, hogy logikusabb sokkal, mint a francia(angol mellett gimináziumban németül tanulok), és európában elég fontos is a német tudás :)
2010. máj. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a német a könnyebb. Kiejtést tekintve is sokkal konkrétabb. Az más kérdés, hogy a francia szebb, meg hogy kinek mihez van jobban érzéke, biztos van olyan, akinek a francia könnyebben ment..
2010. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
némettel többre mész..kivéve ha francia területen akarsz dolgozni
2010. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha esetleg valami műszaki területen akarsz egyszer elhelyezkedni akkor csakis a német.. (régebben ez volt a fontos műszaki nyelv, rengeteg irodalom csak németül van meg még csak angolul sincs, stb..)
2010. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
német. Jobban hasonlít az angolra, ezáltal könnyebb lesz.
2010. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is németet én azt tanultam és tanulok most is angol után, bér kevésbé szeretem de nagyon hasonlítanak, eléggé sok szó hasonló és az angolra.A franciára azt mondják hogy nehéz és sokáig tart megtanulni.

L18

2010. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A kibővített szókincs latin eredetű, alapszavak angol eredetűek. A germán szavak az angolban mindössze 40%, latin pedig 60%. Pl. mi is 200 évvel ezelőtt, amikor még nem volt nyelvújítás a szókincsünk 50% a nemeseknek latin volt. A mi szerencsénk, hogy mára nem disztrahálunk, sem kompendiálunk, sem transzferálunk, sem expediálunk, hanem elfoglalunk, csökkentünk, átviszünk, elküldünk.
2010. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!