Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam az...

Melyik nyelvet válasszam az angol mellé (idegenforgalom)?

Figyelt kérdés

idegenforgalmat tanulok, szükségem lesz 2 szakmai nyelvvizsgára. Az angol már megvan.

Tanultam már németet, de ha 'érdemes' lenne, elkezdenék egy másik nyelvet is (francia, spanyol vagy olasz), melyiket éri meg?


2010. ápr. 25. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Orosz.
2010. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Az angol után az olasz nagyon könnyű lesz, én azt választottam, mert nem csak könnyű, de még szép is. :)
2010. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angol után a legkönnyebb a francia és a spanyol. A francia hasznosabb, mint a spanyol. Az olasz sem sokkal nehezebb az angol után, de még a spanyolnál is kevésbé hasznos. A német azonban mindenképpen a leghasznosabb. Angol-német-francia a sorrend. Aztán jöhet a spanyol, olasz, és ne feledkezzünk meg a hollandról sem.


Az idegenforgalom speciális terület, ott az olasz kicsit fontosabb, majdnem eléri a francia szintjét. Az orosz általában elég fontos, de az idegenforgalomban pont nem annyira.

2010. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

szeretném leszögezni, hogy a spanyol nem olyan "ragadós" mint az angol, tehát angol után sem egyszerűbb a spanyol...


egyébként én oroszt,spanyolt vagy kínait tanulnék a helyedben, de lehet,hogy ez csak az én hülyeségem :)

2010. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"szeretném leszögezni, hogy a spanyol nem olyan "ragadós" mint az angol"


Ezt hogy érted?

2010. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, azt hiszem a németet választom, a vizsgarendszerben, ahol vizsgáztam, ebből lehet még..

francia, olasz, spanyol majd utána.. :)

2010. ápr. 26. 07:56
 7/9 anonim ***** válasza:
nos úgy, hogy nekem sosem kellett angolt tanulnom mert 1× hallottam megjegyeztem, és a spanyol számomra tanulós nyelv...
2010. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"1× hallottam megjegyeztem, és a spanyol számomra tanulós nyelv..."


Érdekes, mert én is éreztem néha így. Szerintem ez azért van, mert az angolban rövidek a szavak, de mégsem hasonlóak (mert az angolban nagyon sok hang van). A spanyolban ezzel szemben hosszúak és egy kaptafára mennek a szavak. A némettel ugyanez a helyzet.

2010. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet, de ezért szeretem jobban az angolt a spanyol ahhoz képest nehéz...
2010. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!