Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készültök az emelt...

Hogyan készültök az emelt szintű érettségire? (angol)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

hát én eddig sehogy.most állok neki.kicsit elbuliztam az időt :/

de én úgy terveztem,hogy 2 erősebb szintü headway könyvből lefordítom a szövegeket és az ismeretlen szavakat megtanulom. emelett amiket az angoltanárom adott,lapokat,azt fordítgatom,és onnan is a szavak.és mától nekiállok a szótárból az ilyen fontosabb szavakat megtanulni.

kitöltöm az előző emelt érettségit-onnan is a szavak.

listening-gel bajban vagyok.

levél megy,de lekopogom:)

és te?

2010. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is a listening-gel fogok bajba kerülni, úgy érzem :) Letöltöttem az előző évieket és azt csinálom, meg az igeidőket gyakorlom nagyon sokat.
2010. ápr. 24. 01:32
 3/8 A kérdező kommentje:

"nekiállok a szótárból az ilyen fontosabb szavakat megtanulni. "


melyikből?

2010. ápr. 24. 02:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Andrew G. Biri - Czibik Márta - Dr. Tompos Anikó ANGOL EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI c. könyvéből készülök ( [link] Nagyon hasznos könyv, sok teszt van benne, és hanganyag is van hozzá.


Korábban próbáltam a Batár Levente és Magyarics Péter-féle emelt érettségis könyveket is. Ezeket nem ajánlom! Érdekes módon sokkal könnyebbek benne a feladatok, mint a neten is elérhető régebbi feladatsorok. Azokból inkább középszintre lehet készülni, míg a fenti könyvben már-már C1 szintű feladatok vannak, amelyek garantálják a vizsga sikerességét.


Szóbelire pedig mindenképpen Némethné Dr. Hock Ildikó 1000 Questions 1000 Answers - Társalgási gyakorlatok az angol felsőfokú nyelvvizsgákra és emelt szintűérettségire c. könyvét javaslom. Nincs is jobb!

2010. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is megvettem a Magyaricsot, de szerintem az sokkal nehezebb, mint maga az érettségi. Az ilyen gyakorlókönyveket direkt nehezebbre csinálják, mert így az embert nem érheti meglepetés.

A szóbelire én is az 1000 kérdés 1000 válaszból tanulok, annál tényleg nincs jobb, bár én még azt kiegészítem az 1 híján 20 c. könyvvel.

A hallgatástól pedig ne féljetek... Az a legkönnyebb része. De ha mégse megy, akkor nézzetek angolul filmeket, sorozatokat. Én is így jöttem bele. Előző héten csináltam 2 hallgatást, és mind1ik 100%os lett.. Nincs mitől félni. :)

A nyelvtannak pedig van egy technikája. Egy szabályt lehet benne felfedezni. Arra csak rá kell jönnötök. :P (arra a feladatra gondolok, amikor nekünk kell kitalálni az oda passzoló szót, meg a szófajosra)

2010. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen szabály? :P:P
2010. ápr. 25. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Én nem készülök különösebben az érettségire, csak az előző évi feladatsorokat csináltam meg, de azok elég jól sikerültek, átlagban 94%-ra. Még amit csinálok, az a sok sorozatnézés angolul, felirat nélkül :)
2010. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most fogok emeltezni. Vettem egy szótárt, amiben az összes szó külön ki van szedve szócsaládonként csoportosítva ( a szóképzéses feladat miatt mer az nagyxon nem megy). A magnóval vagyok még bajba. Próbaérettségin a magnó 30/20 lett, azzal meg voltam elégedve...szóval remélem élesben is így fog menni. A levél, esszé azok könnyűek. A nyelvtanra kell még rágyúrnom ebben az utolsó egy hétben.
2011. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!